http://cargotransport.com.pl/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Ustawienia newslettera emailowego

Obserwacje UFO na Kubie


Dodano: 2005-12-23 20:17:33 | Wyświetleń: 7291 | 🕑 Odłóż na później
KubaFALA UFO Z ROKU 1995

1. 18 października 1995 roku kubańska rządowa radiostacja Radio Rebelde doniosła o ostatniej fali obserwacji UFO na wyspie. Zaczęło się to o godzinie 9.30 w niedzielę 15 października nad miastem Torriente położonym w południowej części prowincji Matanzas, niedaleko słynnej Zatoki Świń.
Siedemdziesięcioczteroletni rolnik, Adolfo Zarate, poinformował policję, że w czasie gdy pracował na polu w pobliżu 126 kilometra międzymiastowej drogi, w odległości około 60 metrów od niego wylądował otoczony zielonkawym światłem pojazd „w kształcie żółwia". Obiekt nie miał kół i w czasie lądowania wytworzył niebieskawy, jakby elektryczny błysk.
Zarate skrył się za krzakami i obserwował dwóch małych ludzików, z których jeden przebywał wewnątrz pojazdu, a drugi na zewnątrz, oparty o otwarty właz. Z ich zachowania wynikało, że rozmawiają, jednak nie udało mu się usłyszeć ich głosów. Byli oni jego zdaniem podobni do ludzi („tacy jak ja"). Ich strój sprawiał, że wyglądali jak „nurkowie z niewielką szybką na twarzy, taką jak w maskach przeciwgazowych". Ten, który przebywał na zewnątrz, zebrał trochę malangi (lokalnie uprawiana roślina - przyp. tłum.) i zaniósł ją do pojazdu. Pojazd wystartował, wydzielając biały dym, którego pojawieniu się towarzyszył potężny podmuch i błysk niebieskiego światła. Wzniósł się pionowo w górę i na wysokości około 4 metrów otoczył się jasną poświatą, po czym zniknął w chmurach oddalając się z niezwykłą prędkością. Zarate powiadomił policję, która potwierdziła później jego obserwację i odkryła, że rosnące w miejscu obserwacji zarośla zostały zwęglone. Rafael Acosta, szef policji w pobliskim Torriente, oświadczył później, że pojazd stał na dwóch podporach, które pozostawiły na gruncie ślady. Kubańska Akademia Nauk i minister spraw wewnętrznych potraktowali ten przypadek poważnie i w celu jego zbadania wysłali na miejsce zdarzenia specjalną grupę badawczą.
Obserwacja ta odbiła się szerokim echem w kubańskich mediach. Najszerzej opisał ją tygodnik "Trabajadores" (Robotnicy).

2. Tego samego dnia, 18 października 1995 roku, i o tej samej porze, około godziny 22.00, w Santi Spiritu dokonano dalszych obserwacji. W Majibacoa i Calixto Garcia położonych w prowincji Holguin nocni stróże widzieli na niebie jaskrawe światło, które przeleciało z ogromną prędkością i zniknęło. Podobne doniesienia napłynęły również z San Antonio de los Bańos i z Floridy (miejscowość we wschodniej części prowincji Camaguey).

3. 19 października 1995 roku kubańskie radio ponownie poimormowało słuchaczy o pojawieniu się nad wyspą NOLa. Podano, że tego dnia o godzinie 22.00 w Puerto Padre w prowincji Las Tunas pewna kobieta widziała bardzo jasny obiekt. Była to jej druga obserwacja - pierwszej dokonała kilka dni wcześniej. Obiekt ten widzieli również inni ludzie. Był bezgłośny, poruszał się w górę i w dół, oraz na boki. Przemknął bardzo nisko nad Puerto Padre i odleciał w kierunku Holguin.

4. 26 października 1995 roku Siedemdziesięcioczteroletni stróż nocny mleczarni w Floridzie, Matias Diaz, spostrzegł lądujący w odległości 200 metrów od niego, świecący jaskrawym światłem obiekt, który wyglądał „jak przekrojona na pół pomarańcza". Był większy od samochodu i nie wydzielał żadnego dźwięku. Zaraz potem wzbił się gwałtownie w górę wytwarzając potężny podmuch. Po wzniesieniu się na wysokość około 30 metrów zawisł na chwilę, po czym odleciał z ogromną prędkością niknąc w mroku nocnego nieba.

5. 24 listopada 1995 roku kubańskie radio podało w wiadomościach, że para zakochanych osób widziała przelatującego nad sobą NOLa, który zmierzał w kierunku Ciego de Avila. Obserwacja miała miejsce w odległości 461 kilometrów od Hawany. Jedna z tych dwóch osób, Georgina López Rodriguez, twierdzi, że było to o godzinie 4.30 i NOL leciał z zachodu na wschód. Kiedy przelatywał nad nimi, wyglądał jak „bardzo spłaszczony w środku" odbiornik telewizyjny świecący intensywnym, jaskrawym światłem.

6. Wczesnym rankiem 30 września 1995 roku trzy NOLe wywołały niepokój wśród mieszkańców wschodniej prowincji Las Tunas. Strażnicy miejscowego więzienia opisali, że miały one migające czerwone i niebieskie światła. Pojawienie się tych obiektów wywołało takie poruszenie, że zarówno cywile, jak i wojskowi mieszkający w pobliżu więzienia sądzili, że to nalot wrogich samolotów i helikopterów, w efekcie czego uruchomili lokalny system alarmowy.

7. 13 grudnia 1995 roku w Guara-Melena del Sur położonym na granicy prowincji Matanzas i Pinar del Rio dokonano kolejnej obserwacji NOLa, brak jednak bliższych szczegółów na jej temat.

OBSERWACJE UFO SPRZED REWOLUCJI KUBAŃSKIEJ

Portorykańsko-dominikański inżynier Sebastian Robiou Lamarche wydał niedawno książkę "Manifiesto OVNI de Puerto Rico, Santo Domingo y Cuba" (Obserwacje UFO w Puerto Rico, Santo Domingo i na Kubie), w której wymienia wszystkie, jakie udało mu się ustalić, kubańskie obserwacje UFO z okresu przedrewolucyjnego, to znaczy sprzed roku 1959. Wiele wskazuje na to, że ten wykaz oparty jest na danych zgromadzonych przez drą Sergio Cerverę, kubańskiego ufologa z Miami na Florydzie, założyciela CIFA (Komitet ds. Badania Zjawisk Atmosferycznych).

8. Arcadia Alvarez oświadczyła, że jej ojciec, dr M.T., który służył w czasie zdarzenia w marynarce kubańskiej w stopniu kapitana, jadąc w roku 1930 z Guines do Hawany, dostrzegł przed sobą na drodze w świetle reflektorów samochodowych „małego człowieka mierzącego około 90 cm wzrostu". Sądząc, że to małe dziecko, zahamował, aby mu się przyjrzeć. Wysiadł z samochodu i podszedł do niego, aby je podnieść, ale nie udało mu się, ponieważ było tak ciężkie, jakby było z ołowiu! Zdumiony tym faktem wrócił do samochodu i odjechał. Później, w roku 1951, był świadkiem lądowania jaskrawo świecącego obiektu w pobliżu mostu w Cojimar.

9. Rok 1947 był świadkiem wielu ważnych obserwacji. Na przełomie lutego i marca, w czasie deszczu meteorytów, Mercedes Vila widziała około godziny 21 dziwny obiekt latający. „Miałjasnobrązowy kolor, kształt cygara i skrzydła podobne do motylich". Opadł ku ziemi i zawisł nieruchomo w powietrzu na około 3-4 minuty, po czym odleciał skręcając pod kątem 90 stopni. Leciał ze wschodu na południe i wyglądał na obiekt materialny. Nie miał świateł ani sam nie świecił. Świadek dostrzegła go jedynie dzięki światłom Hawany.

10. Według informacji dostarczonej przez drą Francisco Jover Jimćneza, historyka z Remedios, pewnego razu władze miejskie zażądały zbadania młodej kobiety z przedmieść Dolores, która bardzo zdenerwowana opowiedziała o swoim niedawnym przeżyciu. Piorąc któregoś dnia ubranie, ujrzała zbliżające się do niej jasne światło, które pochodziło z obiektu „wyglądającego jak dwa złączone ze sobą krawędziami talerze". Obiekt wylądował bezgłośnie i z jego wnętrza wyszedł mierzący prawie 1,8 metra wzrostu mężczyzna. Miał na sobie biały, świecący strój, a na czole coś w rodzaju lampy-szperacza. Zbliżył się do niej machając rękami i wskazując na ziemię zapytał: „Terra? Terra? [Ziemia? Ziemia?]". W tym momencie zemdlała i upadła na ziemię. Nie wie, co się z nią później działo. Kiedy się ocknęła, dziwnej istoty i jej pojazdu już nie było.

11. Lecąc jako pasażer samolotem Douglas DC-3, który wystartował z Rancho Boyeros (obecnie Port Lotniczy Jose Marti) o godzinie 8.00, Fernando Medigutia, prawnik Kubańskiego Towarzystwa Lotniczego, dostrzegł razem z innymi pasażerami i załogą samolotu jasnozielone światło odbijające się od lewego skrzydła, w chwili gdy znajdowali się nad miastem Matanzas. Wstał z fotela i udał się do kabiny pilotów, gdzie zastał mocno podekscytowanego pilota, kapitana Sigfredo de los Reyesa, i jego dwóch zastępców. Kapitan oświadczył mu, że samolot doznał przed chwilą dziwnego wstrząsu i ujrzeli lecące prosto na nich „jasnozielone, kuliste światło". Przez moment wydawało się, że kolizja jest nie do uniknięcia, lecz światło w ostatniej chwili skręciło ostro w lewo i bardzo szybko zniknęło. Ledwie kapitan wypowiedział te słowa, gdy drogą radiową nadeszła wiadomość od innego pilota tych samych linii lotniczych, który właśnie wystartował z portu lotniczego w Camaguey i przelatywał nad Ciego de Avila. Pilot ten ostrzegał ich przed „zielonym światłem, które tylko co przeleciało nad jego samolotem i skierowało się w ich stronę".

12. Kilka dni później inny samolot Kubańskiego Towarzystwa Lotniczego, pilotowany przez kapitana Alvareza Buillasa, miał spotkanie z jasnozielonym światłem - tym razem nad morzem. Kiedy Buillas wylądował w porcie lotniczym w Antiiia w prowincji Oriente, zdołał je jeszcze obejrzeć przez lunetę. Zielone światło ruszyło wkrótce z niezwykłą prędkością i zniknęło.

13. W roku 1952 mieszkaniec niewielkiej miejscowości Candonga w prowincji Oriente, Servando de la Cruz, widział pewnego wieczoru około godziny 21 jasne światło tkwiące nieruchomo na niebie, które w chwilę potem zaczęło wykonywać zygzaki. Zjawisko to trwało około godziny i obserwowało je blisko 50 osób.

14. W roku 1953 w czasie jazdy jeepem w kierunku szpitala Topes de Collantes w Trynidadzie, byłemu porucznikowi kubańskiej marynarki wojennej, Waldo Martinezowi Arbonie zgasły nagle w samochodzie światła i silnik. W chwilę potem nad jego głową oraz towarzyszących mu osób przeleciało duże zielone światło i osiadło na ziemi w odległości około 200 metrów. Po około dwóch minutach zaczęło blednąc i w końcu zgasło. W tym samym momencie silnik jeepa zapalił i porucznik Arbona ruszył w dalszą drogę. Przejęte tym, co widziały, towarzyszące porucznikowi Arbonie osoby wróciły nazajutrz w tamto miejsce i znalazły tam krąg wypalonej trawy o średnicy 15-20 metrów.

15. Pewnego ranka w roku 1957 pasażerowie niewielkiego samochodu jadącego z Castiiio de Jagua do Pasa Caballos ujrzeli około godziny 7.30 jaskrawo świecący obiekt, który przemierzał niebo wykonując zygzaki. Obiekt leciał w kierunku morza, gdzie ostatecznie zniknął.

16. Lecąc pewnego dnia w roku 1957 około godziny 11.00 prywatnym samolotem typu Piper Cub na wysokości 900 metrów, J.M., dyrektor głównej elektrowni, ujrzał nagle pod sobą unoszący się na wysokości 450 metrów nad Cienguita ogromny srebrzysty obiekt wielkości samolotu Constellation. Skierował swojego Pipera w dół, aby lepiej mu się przyjrzeć, lecz nieznany obiekt z miejsca przyspieszył i oddalił się z niezwykłą prędkością.

17. Łowiąc ryby pewnego ranka w roku 1959 około godziny 8.00 razem z przyjacielem w pobliżu Hawany, Pablo Rodrfguez dostrzegł nagle, że woda w pobliżu ich łodzi „gotuje się" i wynurza się z niej ogromny srebrzysty dysk, który zawisł nieruchomo w powietrzu na kilka sekund, po czym pomknął w górę z ogromną prędkością i zniknął. Później widzieli jeszcze na głębokości kilku metrów pod wodą przesuwające się „tajemnicze postacie podobne do płetwonurków ubrane na czarno".

18. Tego samego, 1959, roku wspomniany wcześniej badacz zjawiska UFO, Sergio Cervera, widział „bardzo jasne srebrzyste światło, które zmieniło następnie kolor na czerwonopomarańczowy" i zaczęło się zmniejszać, po czym zanurkowało w morzu. Było to wieczorem około godziny 20.00. Świadek obserwował to zjawisko z mola w porcie w Hawanie. Kilka dni później ponownie widział podobny świetlisty obiekt. Sfotografował go aparatem marki Argus C-3 i dał film do wywołania w laboratorium fotograficznym gazety "Prensa Libre", która nigdy jednak tych zdjęć nie opublikowała.

To wszystkie odnotowane przypadki obserwacji UFO z terenu Kuby, które miały miejsce przed rewolucją.

KOŃCOWE UWAGI (Gordon Creighton)

Pierwsza z przedstawionych powyżej obserwacji była pierwszym przypadkiem, kiedy kubański rząd przyznał oficjalnie za pośrednictwem kontrolowanych przez siebie mediów, że na Kubie również mają miejsce obserwacje NOLi. Przebywający na wygnaniu na Florydzie kubańscy ufolodzy, jak na przykład dr Virgilio Sanchez-Ocejo, podali ostatnio, że przybywający obecnie z Kuby imigranci i uciekinierzy donoszą o dużej fali obserwacji UFO na tej wyspie.

Jorge Martin
Tłumaczenie: Jerzy Florczykowski
Artykuł pochodzi z kwartalnika "UFO" nr 2 kwiecień-czerwiec 2000

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
BBcode:
[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu UFO - nieznane obiekty latające
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium