https://fiqmiku.pl/przedszkole-mokotow/







Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!



Możesz też kupić u nas reklamę!





Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Nowy typ planety


Dodano: 2006-09-22 13:30:00 | Wyświetleń: 11716 | 🕑 Odłóż na później
Planeta


Astronomowie używający małych zautomatyzowanych teleskopów odkryli nowy typ planety, która jest dużo większa od Jowisza, ale waży o połowę mniej i posiada gęstość równą gęstości korka.

"To jest kłopotliwe. Nigdy nie widzielismy niczego podobnego", powiedział Robert Noyes, badacz z Uniwersytetu w Harvardzie, kierownik zespołu badawczego. "Znamy skaliste planety, takie jak Ziemia, oraz planety gazowe, takie jak Jowisz. Ta planeta jest jednak inna. Jest ona czterokrotnie lżejsza od wody".

Zidentyfikowana niedawno planeta, nie mająca jeszcze nazwy, znajduje się około 400 lat świetlnych od Ziemi w konstelacji Lacerta, gdzie orbituje wokół gwiazdy ADS16402.

Badacze odkryli planetę, używając szerokokątnych teleskopów, skanujących niebo i obserwujących gwiazdy oraz ich krótkie, widoczne z Ziemi przebłyski, świadczące o obecności planet. Apertura teleskopu wynosi zaledwie pięć cali - jest to typ przyrządu używanego przez astronomów-amatorów.

"Jeśli mógłbyś chwycić Jowisza w dłoni, miałby on wagę jabłka", powiedział David Aguilar, przedstawiciel Obserwatorium Astrofizycznego Smithsona w Cambridge. "Ta nowa planeta miałaby wagę korkowej piłki. Umieszczona w wannie pływałaby po powierzchni wody".

Odkrycie zostało ogłoszone 14 września podczas konferencji prasowej, na której naukowcy mówili, że Ziemia również przez pewien czas posiadała odmienne typy atmosfery. Jeżeli udałoby się zidentyfikować któryś z tych typów na innym ciele niebieskim, można byłoby określić, jaką taka planeta spełnia funkcję lub czy jest gościnna dla form życia, poczynając od bakterii, kończąc na dużych zwierzętach.

Garry Robins, The Orange County Register
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:



Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Tajemnice kosmosu
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium