systemy automatyki rybnik

cctv wrocławNaprawa telefonów See You GSM

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

montaż anten satelitarnych kraków

Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Niezidentyfikowane obiekty pozaziemskie na orbicie Ziemi!


Dodano: 2008-02-14 21:59:39 | Wyświetleń: 32378 | 🕑 Odłóż na później
To, co za chwilę zobaczysz, jest co najmniej niesamowite. Wydaje się, że niektóre gwiazdy, które widzimy na nocnym niebie, wcale nie są gwiazdami... o czym za chwilę się przekonamy. Młody amerykanin, John Lenard Walson, opracował sposób pozwalający wielokrotnie zwiększyć rozdzielczość małego teleskopu, po czym dzień i noc nagrywał i fotografował zaobserwowane przez siebie obiekty. Stworzony przez niego materiał astrofotograficzny ujawnił wiele maszyn, sprzętu komputerowego, satelit, statków kosmicznych i innych obiektów, które przy użyciu zwykłych teleskopów obserwujemy jako gwiazdy.

Jak wiadomo, w przestrzeni kosmicznej wokół Ziemi krążą setki satelitów. Zdjęcia wykonane przez Walsona ukazują jednak wiele obiektów, których nie obserwowano nigdy wcześniej.

Przyjrzyjmy się niektórym z nich...

Oto zdjęcie przedstawiające Międzynarodową Stację Kosmiczną.

International Space Station


...a teraz porównaj zdjęcie Międzynarodowej stacji Kosmicznej z tym, co zobaczysz poniżej. Z całą pewnością nie jest to obiekt wykonany przez człowieka.

Niezidentyfikowany obiekt


A oto inne obiekty zaobserwowane i uwiecznione przez Walsona:

Niezidentyfikowany obiekt


Niezidentyfikowany obiekt


Niezidentyfikowany obiekt


Przyjrzyjmy się jeszcze raz zdjęciu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz jednemu z filmów wykonanych przez Walsona. Na filmie najpierw widzimy Międzynarodową Stację Kosmiczną, następnie jeden z uwiecznionych przez Johna Lenarda Walsona obiektów pozaziemskich.

International Space Station
Zbliżenie obiektu widocznego na filmie:

Niezidentyfikowany obiekt


A oto niektóre inne obiekty uwiecznione przez Walsona:

Niezidentyfikowany obiekt


Niezidentyfikowany obiekt


Niezidentyfikowany obiekt


Niezidentyfikowany obiekt


A oto wideomontaż ukazujący owe obiekty:Należy zadać pytanie: ile satelitów krąży obecnie po orbicie Ziemi i ile z nich to stare, niedziałające rupiecie? Obecnie na orbicie ziemskiej znajduje się ponad 800 aktywnych satelitów, przy czym jest to zaledwie 4% ogólnej liczby wszystkich obiektów skatalogowanych przez Amerykańską Agencję Kosmiczną - pozostałe 96% to opuszczone satelity, porzucone detonatory rakiet i inne śmieci. Stany Zjednoczone posiadają ponad 400 aktywnych satelitów, Rosja i Chiny mają ich kolejno 89 i 35.

Cywilne satelity, wykonujące różne zadania na potrzeby sektora handlowego, naukowego i rządów, stanowią większość satelitów posiadanych przez USA. Kosmiczny stan posiadania Rosji jest niemalże równo podzielony między misje wojskowe i cywilne, choć nie istnieją oddzielne programy wojskowe i cywilne. Spośród satelitów należących do innych krajów tylko mały procent to satelity wojskowe.

Satelity są w 2/3 wykorzystywane do komunikacji. Satelity wspomagające nawigację, nadzór wojskowy, obserwujące Ziemię oraz satelity meteorologiczne i badawcze stanowią 5-7% wszystkich satelitów.

Co jednak sfilmował John Lenard Walson? Czy są to tylko satelity i kosmiczne śmieci? Czy może po raz pierwszy widzimy duże i wyrafinowane statki kosmiczne, których nie spodziewalibyśmy się zaobserwować?

Niezidentyfikowany obiekt


A oto klatka z jednego z filmów, przedstawiająca oświetlony przez słońce statek kosmiczny. Tuż pod nim znajduje się DRUGI pojazd, który przeleciał z niezmiernie dużą szybkością.

Niezidentyfikowany obiekt


To samo zdjęcie - powiększenie i zwiększenie kontrastu ukazało niewidoczne wcześniej szczegóły obu pojazdów.

Niezidentyfikowany obiekt


Sam Walson po opublikowaniu jednego ze swoich filmów otrzymał bardzo wiele emaili. Być może niektóre z nich choć trochę przybliżają nas do prawdy.

Oto jeden z nich: MIT Lincoln Laboratory to zespół, które zbudował niektóre z obiektów, jakie zaobserwowałeś. Większość tego, czym się zajmują, to dawny projekt gwiezdnych wojen, który niewątpliwie nie zawierał niektórych [zaobserwowanych przez ciebie] obiektów

Być może niektóre ze sfilmowanych przez Walsona obiektów to tajne urządzenia wojskowe należące do amerykańskiej armii. Być może są to również "tajne" platformy zbrojne, ulokowane w przestrzeni kosmicznej, o posiadanie których przez 20 lat podejrzewano Stany Zjednoczone.

Przywołuje to na myśl historię brytyjskiego hakera Gary'ego McKinnona, który dwa lata temu włamał się do bazy danych Pentagonu i odnalazł w niej między innymi dokument zatytułowany "Non-Terrestrial Officers" (pozaziemscy oficerowie). Teraz grozi mu za to kara więzienia.

Także Walson po publikacji materiału wideo miał problemy. Krótko po opublikowaniu filmu przedstawiającego kosmiczne pojazdy nad jego domem zaczęły przelatywać rutynowo nieoznakowane duże helikoptery (patrz zdjęcia). Zwróć szczególną uwagę na wirniki (najlepiej widoczne na zdjęciu poprawej) - tylko wojskowe helikoptery posiadają bliźniacze wirniki typu Chinook.

Helikoptery


Prócz nagrań wideo, John Leonard Walson zarejestrował także dźwięki pochodzące od sfilmowanych obiektów. Udało mu się tego dokonać dzięki zszeregowaniu odbiornika telewizji satelitarnej z teleskopem.To, co zobaczyłeś, to najprawdopodobniej pojazdy kosmiczne, a być może nawet i statki kosmiczne, krążące po orbicie ziemskiej. Jak wiadomo, główne kosmiczne agencje badawcze inwestują w satelity dużo więcej środków, niż jest to możliwe. Odbiciem tego były niedawne rozmowy o "antysatelitaenrj" broni, której rywalizujące ze sobą kraje "potrzebowały" do "ochrony swoich obywateli". Najgłośniej o tym krzyczą Chiny, które grożą nawet obróceniem w pyłek wszystkich satelitów GPS krążących nad ich terytorium.

Przypuszczalnie w ciągu wielu dekad rząd i armia Stanów Zjednoczonych zainwestowały grube miliardy dolarów w prowadzone przez NASA "tajne" programy szpiegowskie i programy nadzorujące kosmiczne wojskowe systemy zbrojeń. Filmy i nagrania dźwiękowe sporządzone przez Johna Lenarda Walsona faktycznie mogą ukazywać niektóre z tych zaawansowanych technicznie urządzeń. Jak jednak można się spodziewać, ludzie, którzy mogliby coś na temat tych maszyn wiedzieć - milczą.

Należy również nadmienić, iż nie tylko Walson uwiecznił podobne obiekty.

Opracował: Ivellios
Na podstawie: rense.com
Filmy w wysokiej rozdzielczości można obejrzeć na stronie abovespaceandtime.blip.tv

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • Enough4me (2008-03-25 18:41:15) #27   ❗❗❗
  Super artykuł. Aż nie można nie wierzyć.

  Odpowiedz
 • Beton (2008-05-03 03:08:10) #127   ❗❗❗
  Dostaje gesiej skorki jak slysze to nagranie...

  Odpowiedz
 • Parapsycholog (2008-06-24 23:21:57) #336   ❗❗❗
  To nagranie może kogoś zbytnio nie przekonać do inteligencji poza planetarnej, lecz wielu przekonuje. I to dobrze, bo w naszym umyśle istnieje pewien system, który gdy ukazuje nam prawdy, co do których jesteśmy uprzedzeni (tu UFO), to nasza świadomość przyjmuje to jako podróbka. I to jest hamulec dla wielu ludzi, którzy chcą poznać rzeczywisty obraz wszechświata.

  Odpowiedz
 • sz (2008-06-27 17:56:17) #386   ❗❗❗
  fascynujące, john odkrył że wokół ziemi krążą satelity! :-)

  Odpowiedz
 • Medoffik (2008-07-06 16:24:38) #450   ❗❗❗
  No dobra. Jeśli ufo krąży po naszej orbicie, to dlaczego nie przerywa sygnałów telewizji satelitarnych lub nie atakuje ISS ?

  Odpowiedz
 • IteratorZX81 (2008-08-13 06:39:57) #604   PW   ❗❗❗
  No cóż... Mam pewne informacje na temat tych obiektów, a przynajmniej niektórych z nich, ale muszę się skontaktować BEZPOŚREDNIO z Walsonem. Niestety nigdzie w sieci nie widnieje jego e-mail. Można by zmodyfikować artykuł, tak aby był znany jego adres? To było do admina. Teraz do użytkowników. Powyższe skasować.

  Walson odkrył dziwne obiekty. Ciekawe kiedy dowiemy się, co one oznaczają...

  Odpowiedz
 • Ivellios (2008-08-13 12:47:30) #605   PW   ❗❗❗
  IteratorZX81, ja niestety nie mogę podawać adresów emailowych w artykułach, ale na stronie rense.com był gdzieś podany jakiś kontakt do Walsona

  Odpowiedz
 • Bosman (2008-11-11 13:17:51) #1330   ❗❗❗
  Jeden z tych obiektów to odkryty przez węgierskiego astronoma (nie pamiętam nazwiska) paradoks soczewkowy szitaka. Gdzieś w sieci można o tym poczytać.

  Odpowiedz
 • łukasz (2009-06-03 15:59:43) #3098   ❗❗❗
  małe sprostowanko: nie MA CZEGOS TAKIEGO JAK WIRNIK TYPU CHINOOK. CHINOOK TO NAZWA WŁASNA TEGO ŚMIGŁOWCA, KTORY JEST NA ZDJĘCIACH CH-47 CHINOOK.TYLE MARUDZENIA, ARTYKUŁ CIEKAWY

  Odpowiedz
 • taipei (2009-11-01 09:11:21) #4020   ❗❗❗
  nigdy się nie dowiemy co one oznaczają bo nie są to obiekty ufo ;]

  Odpowiedz
 • oxynox (2009-11-01 14:05:11) #4022   ❗❗❗
  Ciekawe jak nagrał dźwięki, skoro w kosmosie nie ma powietrza. A wy dalej się ekscytujcie zamiast pomyśleć.

  Odpowiedz
 • osensey (2010-08-13 01:22:43) #5428   ❗❗❗
  Jak tak dalej pojdzie Walson za pomoca swojej anteny satelitarnej bedzie mogl sie teleportowac gdzie tylko bedzie chcial hehe. Kto wie moze nawet na te rzekome obce statki. Co do dzwiekow z niby kosmosu to wystarczy posluchac, ze poszczegolne dzwieki sa zapetlone co swiadczy o tym ze nie sa nagrywane bezposrednio z kosmosu. Kolejny magik, ktory probuje zaistniec i miec swoje 5 min. Krotko mowiac, a raczej piszac, zenada!!!

  Odpowiedz
 • curly (2012-01-27 01:43:22) #7189   ❗❗❗
  ok niedowiarki, cos wam powiem co mnie ostatnio ...daje do myslenia, i w polsce i w innym kraju gdzie obecnie zprzebywam zaobserwowalem....golym okiem, taj golym okiem po prostu obserwujac niebo noca, nich mi ktos wytlumaczy jak patrze na niebo i widze czesto gesto obiekty ktre sa usytuowane w roznych miejsach na orbicie( swieca niby na 1 rzut oka jak gwiazdy ale jak zaczyna sie przypatrywac to co niktre gwiadzy po prostu sie k... ruszaja w ta czy w tamta strone?! wtf) i ruszaja sie dziwne ruchy, ani tak samolot nie lata, ani helikopter, a nawet jesli, powtarzam jesli jest to satelita a k...zaloze sieze to nie jsest bo k.... nie bylby zdolny sie przemieszczac z miejsca na mijsce ot tak i to szybko, gora dol , lewo prawo, to jesli ten koles leonard rzeczywiscie obserwuje to zaloze sie k.... ze to moga byc te obiekty, a znajac zycie ludzie duzo rzeczy ignoruja lub biora smiechem , a ktso tam na gorze...cos kombinuje, poobserwujcie sami i powiedzcie mi ze sie myle, a obserwuje niebo kolo polnocy i po polnocy, piszcie prosze bo naprawde chialbym uslyszec wasze zdanie ups..przeczytac :) pozdrawiam, a leonard mnie po prostu totalnie rozwalil!

  Odpowiedz
 • Michał (2012-11-24 16:13:37) #7305   ❗❗❗

  oxynox]Ciekawe jak nagrał dźwięki, skoro w kosmosie nie ma powietrza. A wy dalej się ekscytujcie zamiast pomyśleć.


  Gdybyś pomyślał, to może byś zauważył, że użył odbiornika telewizji, który rejestruje fale radiowe, a nie dźwięki :P


  Medoffik]No dobra. Jeśli ufo krąży po naszej orbicie, to dlaczego nie przerywa sygnałów telewizji satelitarnych lub nie atakuje ISS ?


  Czy kosmici zawsze muszą nas atakować? Może niektórzy nas nie lubią, ale jeśli chcieliby nas zniszczyć, to zniszczyliby nas dawno temu... Moim zdaniem czekają na odpowiedni moment, żeby się z nami skontaktować oficjalnie, bo teraz jakby wylądowali koło Białego Domu, to wszyscy by puścili tam rakiety, a wtedy musieliby się bronić, więc by nas zniszczyli, a tego nie chcą...

  Odpowiedz
 • jaa (2013-03-31 17:22:00) #7778   ❗❗❗
  statki usa. znajomy mi o tym opowiedzzal... mowil o stronkach z usa i ze go uzano na wariata.. ja mysle ze stany maja nad nami na orbicie sporawe statki okoloziemskie


  Odpowiedz
 • Mad (2019-07-03 4:10:39) #39583   ❗❗❗
  Witam
  a może to sa satelity bojowe pradawnych ...

  zapraszam do lektury "BOGOWIE ATOMOWYCH WOJEN"

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu UFO - nieznane obiekty latające
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium