przydomowa oczyszczalniaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Naukowcy odkryli "Zaginiony Świat"


Dodano: 2006-02-10 02:08:01 | Wyświetleń: 9695 | 🕑 Odłóż na później
Rajski ptak BerlepschaNaukowcy odnaleźli "Zaginiony Świat" w indonezyjskiej górskiej dżungli, będącej domem dla tuzinów nowych egzotycznych gatunków ptaków, motyli, żab i roślin (tych ostatnich odkryto ponad 550!). To miejsce jest bliskie rajskiemu ogrodowi w Eden, ponieważ znajduje się na Ziemi, powiedział Bruce Beehler, współprzewodnik amerykańskiej, indonezyjskiej i australijskiej wyprawy w rejon przykrytej chmurami góry Foja w zachodniej Papui. Tubylcy mieszkający w pobliżu pasma górskiego Foja, sięgającego do wysokości 2200 metrów n. p. m., powiadają, że nie zaryzykowaliby wyprawy w bezdrożne obszary górskie rozciągające się na 3000 km - taką powierzchnię ma Luksemburg lub chociażby amerykańska wyspa Rhode Island. Ekipa 25 naukowców przelatywała helikopterami nad grząskimi polanami na niezamieszkanym terenie. Jak powiedział Beehler w wywiadzie dla agencji Reuters, każdy, kto się tam wybiera, powraca z zagadką. Wyprawa odnalazła nowy gatunek ptaka-miodojada z błyszczącą pomarańczową plamą na twarzy, znanego jedynie tubylcom i pierwszy raz udokumentowanego ponad 60 lat temu.

Badacze odkryli miedzy innymi ponad 20 nowych gatunkow zabWśród nowo odkrytych zwierząt znalazły się również długowłose kolczatki oraz prymitywne, jajorodne ssaki. Co ciekawe, większość z nich nie obawiała się kontaktów z ludźmi, niektóre zaś same podchodziły do naukowców.

Ekipa podczas wyprawy bez przerwy spotykała specyficzny gatunek rododendrona, rosnącego w koronach drzew. Posiadał on duże, białe, pachnące kwiaty, które spadały na ziemię po kilku dniach kwitnięcia.
Nowy gatunek kolczatkiOdkryto również ponad 20 nowych gatunków żab, cztery nowe gatunki motyli i nowe rośliny, w tym pięć nowych drzew palmowych. Wykonano pierwsze zdjęcia "sześciopiórego rajskiego ptaka Berlepscha", który pojawił się w XIX wieku, jednak w swoich rodzimych stronach był wcześniej nieznany. Nazwa ptaka pochodzi od sześciu pięknych piór długości około 10 cm znajdujących się na głowie, które ptak podnosi i trzepocze nimi w okresie godowym.
Na podstawie źródeł zagranicznych
Opracował: Ivellios
Zajrzyj także na www.kryptozoo.prv.pl

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Ciekawostki
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium