https://www.suszonesliwki.plNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

"Mały Budda" zaginął!


Dodano: 2006-03-14 22:50:00 | Wyświetleń: 17095 | 🕑 Odłóż na później
Młodociany Budda podczas medytacjiNepalski nastolatek, który wzbudził sensację jako nowy "Młody Budda" z himalajskiego królestwa jest uważany za zaginionego od chwili, gdy zniknął z miejsca medytacji po pojawieniu się tajemniczego ognia.

Wielu sądziło, że piętnastolatek nazywany "Małym Buddą", "Młodocianym Buddą" lub "Namo Buddą" jest reinkarnacją Buddy.

Na początku tego miesiąca obok miejsca, w którym medytował Rama Bahadur Bomjan, wybuchł tajemniczy ogień. Nie wiadomo jednak, czy Rama doznał podczas wybuchu oparzenia.

Gdy na miejscu pojawił się komitet wieśniaków chroniących Bomjana od chwili jego przybycia pod jedno z drzew w okręgu Bara w Nepalu w celu sprawdzenia, czy chłopiec nie doznał obrażeń, nastolatek zniknął. W pobliżu drzewa odnaleziono jego ubrania, jednak po samym Ramie nie było ani śladu.

Młody Bomjan, mieszkaniec wsi Ratanpur w okręgu Bara w południowym Nepalu, trafił w zeszłym roku na pierwsze strony gazet po tym, jak media doniosły o jego niezwykłej, trwającej bez przerwy od czerwca 2005 do marca 2006 medytacji pod drzewem.

Tak jak u Buddy, także matka Bomjona ma na imię Maya. Według jej słów, Rama już od wczesnych lat dziecięcych odmawiał spożywania mięsa i wędrował od jednego buddyjskiego klasztoru do drugiego.

Bed Bahadur Thing, naczelnik komitetu chroniącego Bomjona, powiedział, że według Ramy do osiągnięcia oświecenia potrzebne jest sześć lat medytacji.

Bomjon rozpoczął medytację w Char Koshe Jhadi w okręgu Bara około dziewięciu miesięcy temu, kiedy to przestał jeść i pić. Wówczas usiadł pod drzewem i siedział w jednej pozycji cały dzień, także podczas ostrzej zimy, ubrany w jeden kawałek rozprutej tkaniny.

Ciekawscy i entuzjaści, jak również dziennikarze spoza Nepalu, zaczęli tłoczyć się wokół miejsca medytacji Bomjona, zaś wieśniacy utworzyli komitet "zajmujący się" Bomjonem.

Tuż po tajemniczym zniknięciu "Młodego Buddy" pojawiły się spekulacje, jakoby miał zostać wzięty siłą przez służby bezpieczeństwa lub partyzantki maoistycznej, niektórzy o porwanie Ramy podejrzewają nawet indyjską mafię.

Tłumy gromadzące się w celu ujrzenia "cudownego chłopca" stanowiły podobno spory problem dla sił bezpieczeństwa Nepalu. Jak nieoficjalnie wiadomo, członkowie nepalskiej bezpieki obawiali się, że lwia część pieniędzy ofiarowanych przez wiernych Bomjonowi tak naprawdę wędruje do kieszeni maoistów.

Władze Nepalu nie wydały żadnego oświadczenia w tej sprawie.

W zeszłym roku zarząd regionu poprosił Komisję Rozwoju Lumbini (miejscowości, w której przyszedł na świat prawdziwy Budda) oraz Królewską Nepalską Akademię Naukową o zbadanie zagadki "młodocianego Buddy". Chociaż zespół badaczy odwiedził miejsce medytacji Ramy Bahadura Bomjona oraz prowadził śledztwo, jego wyniki nie zostały jeszcze upublicznione.

Opracował: Ivellios
Na podstawie: newKerala.com

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • grzechrud (2008-07-14 17:48:59) #522   ❗❗❗
  Moim zdaniem ten wybuch ognia był spowodowany celowo, aby porwać "Małego Budde" i wywołać zainteresowanie. Ale mogę się mylić

  Odpowiedz
 • Michiwwo (2009-06-06 11:39:29) #3093   ❗❗❗
  Mam nadzieje ze chlopiec jest caly i zdrowy (to co "tworzy" jest czyms nieprawdopodobnym. moin zdaniem przeniosl sie gdzies glebiej do dzungli i kontynuuje medtywacje :D

  Odpowiedz
 • Ryba (2009-06-14 09:33:14) #3155   ❗❗❗
  A według mnie ten chłopak po prostu zmarł, a nie zniknął i tyle.

  Odpowiedz
 • pietja (2013-01-22 01:37:42) #7710   ❗❗❗
  Jeśli osiągnął oświecenie, mógł po prostu dokonać samospalenia, przez medytację na splocie słonecznym.

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Zagadkowe zniknięcia
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium