https://www.visit-malopolska.plNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Magia Huny


Dodano: 2005-11-30 00:00:00 | Wyświetleń: 18032 | 🕑 Odłóż na później
Hawaje


Magia Huny jest to starożytna polinezyjska praktyka, która urosła do rangi systemu psychoreligijnego. Wiele legend przetrwało w tradycji ustnej, ale prawdziwe początki tego systemu nie są znane.

W Hunie panuje przekonanie, że każdego człowieka można podzielic na trzy "jaźnie": niską, średnią i wysoką. Te części korespondują, z grubsza, z naszym podświadomym, świadomym i nadświadomym umysłem. Przez ucieleśnienie energii mana, duchowa świadomość jaźni może zostać podwyższona.

Według Kahunów (lekarzy stosujących Hunę), wszystkie stworzenia - śmiertelnicy, bogowie i cała natura - są kierowane przez mana. Religia zajmuje się kontrolowaniem i kierowaniem mana, z pomnożeniem tego, co jest najbardziej potrzebne, oraz z ochroną człowieka przed zagrożeniami. Energia Mana przyszła poprzez boskich przodków i dociera do wszystkich istot wywodzących się od nich. Polinezyjski wódz, jak się uważa, jest człowiekiem zesłanym przez bogów i dlatego został obdarowany Wielką Mana.

Źródło: www.occultopedia.com
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • wolfie (2011-03-05 19:20:44) #6281   ❗❗❗
  To nie prawda Huna od początku odcina się od religii nie narzuca żadnego wyznania jest, systemem psycho filozoficznym mana to energia służąca do materializacji np: zdrowia, finansów itp. Radze poczytać na ten temat zanim napiszesz artykuł.

  Odpowiedz
 • jaana (2011-05-01 16:47:41) #6512   ❗❗❗
  W każdym zdaniu błąd merytoryczny i Nieprawda oraz brak jakiegokolwiek związku z tym , czym jest Huna. Wszystko nie tak, pomieszane, poplątane , autor nie ma pojęcia o temacie. Artykuł powinien być skasowany w całości !! albo napisany od początku, po wcześniejszym zaznajomieniem się z tematem !!!

  Odpowiedz
 • swiecki45 (2011-08-07 19:26:53) #6860   ❗❗❗
  Witam.Polecam książki Maxa Freedoma Longa.To chyba najwiarygodniejszy i najbardziej wyczerpujący przekaz wiedzy o Hunie.

  Odpowiedz
 • wolfie (2011-11-16 13:16:31) #7048   ❗❗❗
  Otha Wingo "Podręcznik Huny" Pełne super streszczenie nic dodać nic ująć. Polecam i "Aloha"

  Odpowiedz
 • yush (2012-04-04 12:32:43) #7351   ❗❗❗
  Przede wszystkim "Szaman Miejski" Serge Kahili Kinga, jeśli rozmawiamy już o literaturze związanej z Huną. Niesamowita filozofia, wprowadzona w życie odwraca nam je do góry nogami, wspaniała jest Huna. A "artykuł" to zwyczajny bełkot, jak już koledzy/koleżanki wspomnieli/ały z mnóstwem błędów merytorycznych. Nieprawdziwy. Wywalić.

  Odpowiedz
 • Filozof (2015-10-15 23:32:18) #12874   ❗❗❗   📧
  Do wszystkich czytajacych i studiujacych HUNE jest to prawdziwa wiedza tylko HUNA pisana po Angielsku na rynku angielskim jest prawdziwa lecz polskie tlumaczenie jest przeklamana ktos kto to tlumaczy przeklada prawde w kierunku kosciola o czym huna tlumaczy inaczej i pisze inaczej
  to nie historia wiary koscielnej to jest inna nauka Universalne zycie i jego sila tak trzeba naa to patrzec -- pozdrawiam

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Magia
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium