wyślij kwiaty do Anglii - zobacz jak wysłać kwiaty do Anglii bez obciążania budżetu domowego. Kwiaty jak w Polsce!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Księga Śmierci


Dodano: 2005-12-02 09:52:29 | Wyświetleń: 42400 | 🕑 Odłóż na później
Księga Śmierci

Stronice z wybranych egipskich Ksiąg Śmierci

Księga Śmierci

Księga Śmierci


Znana również jako Egipska Księga Śmierci (znana w starożytnym Egipcie jako "Księga Przechodzenia za Dnia"). Był to zbiór starożytnych egipskich magicznych i religijnych tekstów, hymnów i formuł mających zapewnić bezpieczne przejście duszy lub energii życiowej (Ka) przez Anenti (egipskie Piekło).

Księga Śmierci


Egipcjanie wierzyli, że znajomość owych formuł, hymnów i modlitw umożliwiała duszy pokonanie demonów usiłujących zahamować jej postęp i przejść oczyszczenie przed 42 sędziami w sali Ozyrysa, boga świata podziemnego. Dusza poddająca się oczyszczeniu mogła wejść między bogów. Jeżeli oczyszczanie nie powiodło się, była pożerana przez potwora, który był w części hipopotamem, w części krokodylem i w części lwem. Zapiski w Księdze Śmierci wskazywały również na to, że szczęście w życiu pozagrobowym uzależnione było od prowadzenia przez nieboszczyka cnotliwego życia na ziemi.

Księga Śmierci


Uważa się, że część Księgi Śmierci powstała w okresie predynastycznym egipskiej historii. W wieku V i VI dynastie umieszczały Księgę Śmierci na sarkofagach w grobowcach królów i dlatego księga ta była znana jako Teksty Piramid. Około WVIII wieku Dynastia zapisywała kolorowo ilustrowaną księgę na papirusie długości od 15 do 30 metrów. Papirus ten kładziono w pomieszczeniu lub blisko trumny umarłego, toteż z czasem przybrał nazwę Tekstów Trumiennych.

Oryginał na www.occultopedia.com
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • egiptolog (2008-08-30 11:46:07) #767   ❗❗❗
  księga śmierci to mapa Królestwa Zachodu wszystko co w niej opisane jest prawdziwe co potwierdza kobieta pochodząca z Gizy : Elrienis jest reinkarniską i pamięta swoje poprzednie wcielenie jako kapłanka wizjonalistka przed wykrywaczem kłamstw. Dziękuję za przeczytanie tej wypowiedzi.

  Odpowiedz
 • wolfie (2011-03-12 16:51:28) #6315   ❗❗❗
  Czasy się zmieniły ale współcześni księża postępują w sprawie śmierci bardzo podobnie. Może tylko forma opłaty za przeprowadzenie duszy jest inna. Przydała by się jeszcze skuteczność powyższych obrządków, wiara w wolność pośmiertną i wszystko było by ok.

  Odpowiedz
 • Lucas (2013-08-09 09:02:45) #7873   ❗❗❗
  Interesujące. Szkoda że tak mało tekstu. Egipt to wiele ciekawych i niewyjaśnionych do dziś zagadek przeszłej cywilizacji. Kto by nie chciał znać całą prawdę....

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
Tagi
Inne artykuły
z działu Magia
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium