Pieczątki w niskiej cenie z projektem.Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Koao


Dodano: 2005-03-11 22:36:54 | Wyświetleń: 8573 | 🕑 Odłóż na później


Rzadko zdarza się, że człowiek otoczony sławą spotyka na swojej drodze niezwykłe zwierzę. Tak było w przypadku świętej pamięci podróżnika Thora Heyerdahla, który w 1937 roku podczas pobytu na wyspie Hiva Oa w archipelagu Markinezów we francuskiej Polinezji, wędrując przez lasy wśród skalistych gór w towarzystwie miejscowego przewodnika natknął się na dziwnego, bezskrzydłego ptaka wielkości długonogiej mewy. Ów ptak natychmiast uciekł, zanurzając się w naturalny tunel wśród gęstych paproci. Heyerdahl tego ptaka już nigdy więcej nie zobaczył.
Przewodnik wyjaśnił mu, że jest to ptak nazywany przez tubylców "koao", tak szybki, że nie sposób go schwytać.
Istnieją również inne doniesienia o koao. W 1956 roku francuski podrożnik Francis Maziere napisał, że nielot w rzeczywistości ma szczątkowe skrzydła, jest wielkości koguta, o fioletowo-niebieskim upierzeniu, żółtym dziobie i nogach. ten opis przywołuje na myśl innego niezwykłego ptaka, takahe z Nowej Zelandii (Porphyrio Notornis Mantefli). Różni się on od koao tylko kolorem dzioba i nóg.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • Logic (2009-04-25 23:25:46) #2865   ❗❗❗
  natknął się na dziwnego, bezskrzydłego ptaka(...) A na rysunku ma skrzydła....N dobra może się czepiam ale moglibyście się postarać...

  Odpowiedz
 • Ivellios (2009-09-13 17:03:07) #3325   PW   ❗❗❗
  O ile wiem, to takahe został już oficjalnie uznany za nowy gatunek.

  Odpowiedz
 • fantasmagoria (2009-08-03 17:01:58) #3606   ❗❗❗
  A ten takahe też jest takim kryptozoologicznym kąskiem czy jest oficjalnie uznany? Bo że niezwykły-ale z tego nic nie wynika

  Odpowiedz
 • kryptozoolog (2011-01-06 20:26:38) #6022   ❗❗❗
  byłem na tej wyspie , zetknalem się z podobnym stworzeniem ale miało nieco dłuższe nogi i dziób niż to na zdjęciu . Pozdrawiam :)

  Odpowiedz
 • Joannita (2011-08-22 20:34:05) #6905   ❗❗❗   📧
  Brakuje dowodów, dziwi mnie to że skoro potrafiono tak dokładnie go scharakteryzować a jest taki szybki że trudno go złapać i się boi ludzi. Nie uwierzę puki nie zobaczę zwłok albo czegoś co należało do tego zwierzęcia.

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium