Studia public relationsNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Właśnie nadajemy audycję na żywo! Gorąco zachęcamy do słuchania
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Japońscy badacze odkryli na Płaskowyżu Nazca nowy, olbrzymi rysunek naskalny


Dodano: 2006-04-25 16:00:00 | Wyświetleń: 19277 | 🕑 Odłóż na później
PiktogramJapońscy badacze odkryli nowy olbrzymi rysunek na Płaskowyżu Nazca w Peru, słynącym z olbrzymich wzorów, które można zobaczyć jedynie z powietrza (po lewej stronie pokazujemy zdjęcie i powiększenie fragmentu zdjęcia, przedstawiającego wzór).

Obraz ma 65 metrów długości i ukazuje rogate zwierzę. Badacze sądzą, że został on stworzony jako symbol nadziei na dobre zbiory, nigdzie indziej nie ma jednak żadnych podobnych wzorów, zaś typ tego zwierzęcia pozostaje niejasny.

Jest to na Płaskowyżu Nazca pierwszy odkryty od 1980 roku obraz przedstawiający coś innego, niż geometryczny wzór.

Rysunek odnalazł zespół badaczy, wśród których znajdował się Masato Sakai, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie w Yamagata, podczas analizy zdjęć wykonanych przez amerykańskiego komercyjnego satelitę. Potwierdzili oni, że jest to obraz poprzednio nieodkryty w czasie miejscowej inspekcji w marcu tego roku. Znajduje się on w południowej części Płaskowyżu Nazca i pozostał nieodkryty, ponieważ większość przelatujących tutaj turystycznych samolotów pomija ten obszar.

Istnieją dowody na to, że po tym terenie poruszały się pojazdy, zaś część obrazu jest zniszczona.

Dwie części rysunku, które prawdopodobnie przedstawiają rogi, wykazują podobieństwo do tych widocznych na wyrobach garncarskich, datowanych na okres od 100 roku p. n. e. do 600 roku n. e. w czasie, gdy królestwo Nazca przeżywało okres rozkwitu i według badaczy wiążą się one z obrządkami mającymi zapewnić urodzaj.

Zespół badawczy używa zdjęć z zaawansowanego technicznie obserwującego Ziemię satelity "Daichi", który został uruchomiony w styczniu bieżącego roku przez Japońską Agencję Badań Przestrzeni Powietrznej w celu wykonania zdjęć miejsc na ziemi, które mogą być widziane z powietrza.

Chcemy zidentyfikować wszystkie wzory i pracować nad zachowaniem naziemnych obrazów, które stopniowo niszczeją, powiedział Sakai.

Źródło: The Mainichi Daily News, mdn.mainichi-msn.co.jp
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Zagadkowe obiekty
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium