Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Komentarz o ID 6437 do artykulu:
Wszystko, co chcesz wiedzieć o egzorcyzmach, ale boisz się zapytać
(wróć do artykułu)
 • Natalie (2011-04-11 23:16:04) | RAPORT
  Osobiście nie spotkałam się z egzorcyzmami, ale mam znajomą, która ma bardzo dobrego znajomego, a ten jest egozrcystą katolickim i brała udział w egzorcyzmach.Z tego co pamiętam opowiadała, że jest to szokujące przeżycie i bardzo wyczerpujące.
  Piszę tutaj, bowiem czytając komentarze trochę zainetresował mnie komentarz Waldiego odnośnie pochodzenia religi chrześcijańskiej od esseńczyków. otóż chciałabym wyprostować tą kwestię - bowiem jest ona bardzo szeroko omawiana od lat '70. Teza o Jezusie esseńczyku wysunięta była juz w '70 przez Venturiniego. Potem po odkryciach w Qumran - na nowo pisał o niej Lehmann w "Raport o Jezusie. protokół pewnego fałszertswa", a niektorzy pewnie i slyszeli o głośnej audycji radiowej "Tajemnica Rabbiego". Tymczasem zauważam, zachodzą dość istotne różnice pomiędzy Jezusem a esseńczykami (czyli tymi, ktorych Waldi nazwał partyzantami czy rebeliantami)tj.: wyobcowanie ich jako wspóllnoty, jako społecznośc chcieli być czyści i święci (wokół Jeuzsa byli cierpiący i ludzie z marginesu), w Qumran odrzucano trędowatych, byli to fanatycy prawa. I tak łatwo i prosto bym nie pisała, ze ktoś sprytnie połaczył mity i opowieści i że religia chrześcijańska od rebeliantów pochodzi. Zawsze przy takich nośnych i dość rewolucyjnych spojrzeniach lepiej zajrzeć do paru mądrych książek i zweryfikować spojrzenie ze znanymi głowami w danej specjalności. Tym bardziej, że kwestia esseńczyków i chrześcijan była na szumnym topie od lat '70 do '90. To tyle ode mnie.

  DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEGO KOMENTARZA

 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium