Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Komentarz o ID 5820 do artykulu:
Stacje numeryczne - radiowe audycje-widmo
(wróć do artykułu)
 • Ivellios (2010-11-24 23:00:42) | PW | RAPORT
  Na Allegro można czasem trafić na Degena DE1103 - niby chińszczyzna, ale dużo ludzi sobie zachwala ten odbiornik. To tzw odbiornik globalny, odbiera częstotliwości od bodajże 1 kHz do iluśtamset mHz, obsługuje modulacje FM, AM, SSB i chyba CW też.

  Można też się rozejrzeć za tzw. SDR - software defined radio - radioodbiorniki sterowane przy pomocy komputera. Są gotowe, takich firm jak Icom, Kenwood czy Yaesu. Są jednak dość drogie, jak patrzyłem chwilę temu to ceny na Allegro zaczynały się od 1600 zł za UŻYWANY odbiornik... a trzeba mu jeszcze dokupić antenę i parę innych rzeczy...

  Są też "składane" SDR-y (dużo tańsze od firmówek, mają nieco mniejsze możliwości, np niektóre potrafią odebrać pasmo tylko od 1 kHz do 30 mHz - ale do szukania stacji numerycznych w zupełności to wystarczy; do nich też trzeba antenę dokupywać) oraz zestawy służące do samodzielnego poskładania sobie takiego SDR-a.

  Na Allegro SDR-ów praktycznie w ogóle nie ma, ale na eBay'u jest ich dość sporo, trzeba tylko znaleźć sobie wystawcę, który zgadza się wysyłać towary poza teren USA. Tam też można czasami trafić na tanią używaną firmówkę typu Icom, ja widziałem kiedyś odbiornik tej firmy w cenie koło 100 dolarów.

  Jeśli ktoś chce sobie samemu złożyć SDR-a, to może poszukać porady na forum elektroda.pl, radiopolska.pl i na podobnych serwisach.

  DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEGO KOMENTARZA

 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium