Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Komentarz o ID 4253 do artykulu:
Stacje numeryczne - radiowe audycje-widmo
(wróć do artykułu)
 • Kubiak (2009-12-06 05:52:31) | RAPORT
  1. Czy radiostacje numeryczne są tym czym myślimy że są ?
  TAK - są to wiadomości przekazywane agentom służb specjalnych głównie szpiegom.
  2. Dlaczego ilość emisji znacznie spadła ?
  Ponieważ emisje numeryczne, w wielu wypadkach zostały zatopione innym nośnikiem i sposobem przesyłania informacji, wszystko to dzięki technice cyfrowej, łączności satelitarnej oraz internetowi.
  3. Dlaczego więc stosuje się nadal emisje numeryczne ?
  To dobre pytanie. Odpowiedz jest bardzo prosta. Oficerowie wywiadu, czy też agenci wywiadu działający w dużych aglomeracjach posiadają dostęp do wielu nowoczesnych technicznie urządzeń takich jak komputery, telefony komórkowe itp. Dzięki temu mogą oni bezproblemowo korzystać z nich jako medium. Natomiast osoby działające w organizacjach głównie na wschodzie (Afganistan, Irak, Bośnia, itp..) nie mają dostępu do takich technologi a gdy nawet jest to możliwe to posiadanie ich wzbudziło by duże podejrzenia. Dlatego dla nich nadal stosuje się przekazy tego typu.
  3. Dlaczego emisje miedzy sobą różnią się językiem, formą, treścią ?
  Audycje z rożnych części świata są do siebie podobne, tzn. mają cechy wspólne jednak różnią się miedzy sobą zasadniczo. Większość wiadomości zawiera kryptonim lub kod agenta, oraz informacje przeznaczoną dla niego, może zawierać też informacje na temat numeru gamy jaka została użyta do zaszyfrowania wiadomości. Sposób transmisji alfanumeryczny lub numeryczny zależy od sposobu szyfrowania, natomiast język zazwyczaj dobierany jest w taki sposób by agent był wstanie go zrozumieć.
  4. Dlaczego nikt nie chce się przyznać do istnienia emisji numerycznych.
  Żadna agencja rządowa nie przyzna się do ich stosowania. Ale byli agenci, oficerowie, pracownicy tych agencji mówią śmiało o ich istnieniu. W jednym z filmów dokumentalnych jest zaprezentowany sposób komunikacji centrali z agentem właśnie za pośrednictwem takiej transmisji, z dokładnym wyjaśnieniem nawet jak to odkodować. Nikt nie nazywa tego emisją numeryczną.

  DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEGO KOMENTARZA

 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium