Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Komentarz o ID 34226 do audycji:
51. Debata Ufologiczna Online: SETI - poszukiwania inteligencji pozaziemskiej
(wróć do audycji)
 • Antares (2016-10-03 17:40:10) | RAPORT
  Przyznam że do programu SETI mam pewien sentyment, głównie dzięki lekturze książek Arthura C. Clarka i programowi SETI@Home. Dzięki temu ostatniemu mam jakieś pojęcie na temat distributed computingu, overclockingu i offloadingu obliczeń na GPU :-) Nie pamiętam ile pakietów przeanalizowałem, ale było tego ładnych parę tysięcy, jako ciekawostka - offline, bo w domu miałem modem analogowy podłączony do magicznego nru 202122 (z powodu różnic w implementacji standardu 56 kbps, działający z prędkością 33,6 kbps), więc chodziłem co jakieś dwa tygodnie do kawiarenki internetowej aby nagrać dane na CD-RW, a później uploadować rezultaty. Dziś brzmi to śmiesznie.

  Audycja bardzo interesująca, przynajmniej dla mnie, a Stały Słuchacz to wisienka na torcie :-) Bardzo mi się spodobał rozbudowany skład, bo był i astronom, więc ktoś niejako profesjonalnie podchodzący do sprawy i dawno niesłyszany Arek Paterek. Nie wspominając już o stałej ekipie. Taki skład dawał mocno poszerzone spektrum punktów widzenia.

  Jeśli chodzi o program SETI to program ten milcząco zakłada parę rzeczy i dobrze że je podniesiono - nie jestem pewien czy emisja radiowa ma sens, a nawet jeśli to czy akurat widmo wodoru wyznacza właściwą długość fal emisji. W przypadku SETI tych "jeśli" jest bardzo dużo.

  Jak to ujął Arthur C. Clarke "Istnieją tylko dwie możliwości: albo jesteśmy sami we Wszechświecie, albo nie. Obie są równie przerażające". Jeśli nie to Radio Paranormalium byłoby dość bezprzedmiotowe, więc sami pewnie nie jesteśmy :-)

  Problem w tym czy SETI daje nam jakąś szansę w znalezieniu śladów obcych cywilizacji. Moim zdaniem bardzo bardzo nikłą, aczkolwiek wciąż matematycznie niezerową.

  DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEGO KOMENTARZA

 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium