Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

Możesz też kupić u nas reklamę!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: Loch Ness
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Dziwne opowieści z londyńskiego metra
Opublikowano: 2016-07-14 23:11:27
Słynny angielski system kolei podziemnej londyńskiego metra służy Wielkiemu Londynowi oraz częściom hrabstw Essex, Hertfordshire oraz Buckinghamshire. Jest to również najstarsza na świecie sieć podziemna tego typu: pozpoczęła pracę 10 stycznia 1863 roku w Metropolitan Railway. Dziś londyńskie metro posiada co najmniej 268 stacji i około 250 mil torów, co czyni je najdłuższą koleją podziemną na świecie. W 2007 roku zarejestrowano ponad miliard pasażer... (czytaj więcej)

Czerwonooki Człowiek-Ćma czy czarnooki kosmita?
Opublikowano: 2015-03-21 00:03:29
Jednym z najbardziej fascynujących aspektów zjawiska UFO - szczególnie tych skupiających się na kontrowersjach wokół "wzięć przez obcych" - jest ten powodujący powstanie związku pomiędzy spotkaniami z nieziemskimi istotami i sowami. Istnieje wiele doniesień, z których wynika że ludzie podczas doświadczeń z UFO obserwowali anomalne sowy. Poprzez "anomalne" rozumiem takie, które: (A) manifestują się bezpośrednio przed lub po spotkaniu w... (czytaj więcej)

Czy Nessie wymarł? Od kilkunastu miesięcy nie zanotowano żadnych nowych obserwacji słynnego potwora z jeziora Loch Ness
Opublikowano: 2014-04-13 21:12:02
Słynne zdjęcie Nessie z lat trzydziestych XX wieku. W połowie lat 90-tych udowodniono, że fotografia została sfałszowana Weteran obserwacji potwora z Loch Ness jest przekonany, że stworzenia tego nie widziano od ponad roku, a zgodnie z najnowszymi doniesieniami, może ono już nie żyć. Tak długa przerwa w obserwacjach wystąpiła po raz pierwszy od prawie 90 ... (czytaj więcej)

W poszukiwaniu mongolskiego robaka śmierci
Opublikowano: 2009-10-15 11:37:58
Brnąc ostrożnie przez suche piaski pustyni Gobi, czeski podróżnik Ivan Mackerle uważnie stawia każdy krok, bo wie, że może on być jego ostatnim. Przeszukuje ląd i przemieszczające się doliny, szukając jakichkolwiek oznak ruchu pod piaskiem, zawsze gotów na niespodziewany, gwałtowny ruch obcej istoty, o której mówi się, że zabija jednym szybkim plunięciem kwaśnego jadu w twarz. Stworzenie to - mongolski robak śmierci - tak tajemnicze, że nie ma jakichkolwiek ... (czytaj więcej)

Najnowsze doniesienia dotyczące obserwacji zwierząt wodnych (lipiec 2009)
Opublikowano: 2009-07-07 09:45:17
W ostatnim czasie przybyło parę obserwacji słynnego Nessie jak i jego odpowiednika w USA i Kanadzie o nazwie "Champ". Z końcem maja nadeszła pierwsza wiadomość z Invernes. Podczas rejsu statku "Jacobite Queen" na jeziorze Loch Ness zarejestrowano sonarem pięć sygnałów. Były one na tyle dziwne, że ekspertom nie udało się do teraz wyjaśnić ich pochodzenia. Pojedyńcze sygnały zdarzały się już w przeszłości, przeważnie tłumaczono je jednak błędami w odczycie radaru. Jacobite Queen wyposażono w 2007 r w sonar, aby rejestrował on wszystkie podwodne anomalie w jeziorze. ... (czytaj więcej)

Czy mityczne stworzenia mogą istnieć?
Opublikowano: 2008-08-24 03:33:55
Czy mityczne stworzenia istnieją? Pokaż mi ciało - rzekome obserwacje Bigfoota, Nessie czy Ogopogo rozpalają naszą wyobraźnię. Ale same anegdoty nie tworzą nauki. Świat stracił w ostatnim czasie autorów dwóch największych biożartów: Douglasa Herricka, ojca niewątpliwie zabawnego szakalopa (oryginalna pisownia "jackalope", pół-zając, pół-jeleń), oraz Raya Wallace'a, patrona i obrońcę mniej absurdalnego Bigfoota. Szakalop wywołuje śmiech z powodu takich dziwactw, ... (czytaj więcej)

Kryptosemantyka kryptozoologii
Opublikowano: 2006-12-10 22:50:00
... (czytaj więcej)

Morag - potwór z Loch Morar
Opublikowano: 2006-02-27 10:25:35
Legenda o Moragu, potworze ze szkockiego jeziora Loch Morar, ma swoje korzenie w mitologii - nazwa Morag, z gaelickiego słowa "Mhorag", znaczy "duch jeziora". Od roku 1887 zanotowano 30 wiarygodnych obserwacji, co skłania do stwierdzenia, że mit ma swoją podstawę w rzeczywistości. Loch Morar jest najgłębszym jeziorem w Wielkiej Brytanii. Ponad trzysta metrów głębokości, to idealne miejsce dla populacji jeziorowych "potworów". Morar nie podziela sławy Loch Ness, pozostając surowym, nierozwin... (czytaj więcej)

Wywiad z Lorenem Colemanem, światowym pionierem kryptozoologii
Opublikowano: 2005-05-02 10:07:19
Wywiad z Lorenem Colemanem przeprowadzony przez Stacy McArdle Stacy: Słyszałam o Pańskim muzeum w Portland w stanie Maine, które ma zostać wkrótce otwarte. Czy może nam Pan zdradzić coś na temat tego projektu? Loren: Aktualnie ukończenie prac nad muzeum planuję na rok 2001 lub 2002, wszystko zależy od zezwolenia, środków finansowych i innych spraw. Będzie ono zawierało wyniki czterdziestu lat badań w terenie, pamiątki kryptozoologiczne i inne interesujące obiekty z dziedziny kryptozoologii. Na gości będą czekać odlewy stóp, szkielety kryptyd i inne niespodzianki. Planuję ... (czytaj więcej)

Champ
Opublikowano: 2005-03-11 22:59:10
Legenda o potworze z jeziora Champlain, nazywanego również Champem istniała od ponad 100 lat. Swoją nazwę zarówno jezioro, jak i samo stworzenie wzięło od Samuel de Champlaina, francuskiego odkrywcy, który jak pierwszy Europejczyk dotarł na te tereny. Tradycja tamtejszych Indian mówiła o zamieszkującym zbiornik potworze wodnym. Od XVIII wieku wielu tamtejszych białych osadników i turystów później tam przyjeżdżających widziało zwierzę n... (czytaj więcej)

Dziedziny "paranormalne" wstępem do zainteresowania naukami ścisłymi
Opublikowano: 2010-06-05 16:07:48
"Dlaczego mamy tak mało studentów zainteresowanych naukami ścisłymi?" - to często stawiane pytanie odzwierciedla wieczne zmartwienie wykładowców i ekspertów. A oto mała parafraza: "Dlaczego tak niewielu młodych ludzi chce zostać biologami, podczas gdy tak wielu interesuje się kryptozoologią?" Tworząc tą parafrazę pragnę zasugerować, że takie sprawy, jak potwory z Loch Ness, niezidentyfikowane obiekty latające (UFO) czy fenomeny psychiczne, oferują nam sposób na zainteresowanie studentów naukami ścisłymi. Te tematy stanowią tajemnice, a ludzie z naturalnych względów fascyn... (czytaj więcej)

Mokele mbembe
Opublikowano: 2005-03-11 22:18:25
Mokele - mbembe stanowi jedną z wielu zagadek Czarnego Lądu. Stworzenie to może być uznane za afrykański odpowiednik słynnego potwora z Loch Ness. Mokele - mbembe obecne jest w opowieściach plemion zamieszkujących dorzecze Konga od setek lat. Stwór ten ma zamieszkiwać rozległe, niezbadane bagna i rozlewiska rzeki Kongo. Najczęściej widują go tubylcy, choć zdarzyło się również, że świadkiem stali się biali ludzie, a nawet czujniki sonaru. Stworzenie opisywane jest przez nich jako olbrzymi zwierz ziemno ... (czytaj więcej)

Nahuelito
Opublikowano: 2005-03-11 22:15:45
Lago Nahuel Huapi w Argentynie (Tygrysie Jezioro w dialekcie miejscowych Indian Mapuche) jest miejscem wielu obserwacji czegoś, co było opisywane jako ,,patagoński plezjozaur". Po raz pierwszy widziany przez Kanadyjczyka, George'a Garretta w 1910 i wkrótce potem przez dwóch brytyjskich poszukiwaczy, a następnie przez amerykanina Martina Sheffielda. Ten ostatni był tragarzem przenoszącym broń, często pił i znany był wśród tubylców z powodu swojego ogromnego, wyróżniającego go kapelusza. Pewnego dnia odkrył ... (czytaj więcej)

Nessie
Opublikowano: 2005-03-11 22:12:41
Jak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, gdy tylko wychyli się monstrualna głowa z jeziora Loch Ness, to niechybnie mamy w prasie ogórki i posuchą na wiadomości. Do niedawna był to żelazny temat w każdej sierpniowej gazecie. Dziś, w globalnej wiosce, jaką stała się nasza planeta, nie brakuje skandali, tragedii, katastrof i sensacji, niezależnie od pory roku. Toteż Nessle, jak go w zdrobnieniu nazywają Szkoci, raczej uspokaja nasze stargane nerwy, stanowiąc nadal fascynującą zagadkę. Pieszcz... (czytaj więcej)

O kryptozoologii co nieco
Opublikowano: 2005-03-09 14:29:02
Kryptozoolodzy nie lubią być przyrównywani do np. ufologów i nie chcą być wrzucani z nimi do wspólnego worka. Po prostu twierdzą, że to ich dziedzina nowopowstałej i samozwańczej nauki ma bardziej rzetelne i mocne podstawy naukowe niż np. ufologia i parapsychologia. Nie zawsze jest to prawdą, ale należy obiektywnie stwierdzić, że to dzięki wysiłkom kryptozoologów udało się doprowadzić do odkrycia kilku nowych gatunków zwierząt, takich jak np. wietnamski wół Vu Quang. Podobnymi sukcesami póki co nie mogą pochwalić się przedstawiciele pozostałych ,,nauk". Po raz pierwszy kryptozoologi... (czytaj więcej)

Nessie nie istnieje
Opublikowano: 2005-03-09 14:26:03
Ekipa telewizji BBC One, która przygotowała nowy film o zagadce potwora z Loch Ness, twierdzi, że Nessie nie istnieje. Twórcy postanowili pójść za tropem teorii głoszącej, że w jeziorze tym mógł przetrwać do naszych czasów plezjozaur. Mimo że naturalnym środowiskiem tego zwierzęcia były ciepłe wody subtropikalne, ekipa doszła do wniosku, że teoretycznie możliwe było jego zaaklimatyzowanie się do surowych warunków Szkocji.Co zrobiono? Na samym początku badacze postanowili odtworzyć prawdopodobne zachowania plezjozaura. W tym celu przestudiowali nawyki i tryb życia obecnie żyjąc... (czytaj więcej)

Spis kryptyd by BCSCC
Opublikowano: 2005-03-08 21:32:02
Oto spis prawie wszystkich odkrytych w XX wieku zwierząt, sporządzony przez British Columbia Scientific Cryptozoology Club. Uwaga, podane zostało anglojęzyczne nazwy zwierząt. Tekst pochodzi ze strony http://www.cryptosafari.com/bcscc/cryptidlist.htm Mammals (ssaki) - 212 ADJULE (DOG, N. AFR) AHOOL (BAT S.E. ASIA) AHUITZOTL (OTTER, MEX.) ALULA WHALE (IND. OC.) ANDEAN WOLF (ARG.) ANOMALOUS JAGUAR (S.AMER.) ARCTIC KILLER WHALE ANTARCTIC LONG-FINNED WHALE ARIZONA JAGUAR (USA) ATLAS BEAR (N. AFR.) AULI (SIRENIAN, E. & C. AFR.... (czytaj więcej)

SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium