Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

Możesz też kupić u nas reklamę!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: Isaac Newton
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Gąbczasta Ziemia, ukryty ocean
Opublikowano: 2015-11-23 21:19:16
W czasach starożytnych podziemne rzeczywistości powiązane były z grackim Hadesem, nordyckim Svartalfheim, chrześcijańskim Piekłem oraz żydowskim Sheol. Piekielne wzgórze Dantego Alighieri w "Boskiej Komedii" stanowiło tunel do wewnętrznej Ziemi, która miała stanowić miejsce spoczynku dla wszystkich ludzi przed nadejściem ostatecznej władzy sprawiedliwości. Gdy Isaac Newton przedstawił nowe prawo grawitacji, brytyjski astrono... (czytaj więcej)

Synchroniczność i sekret współtwórcy
Opublikowano: 2015-09-27 15:52:51
Synchroniczność to doświadczenie dwóch lub więcej zdarzeń, które pozornie nie są ze sobą powiązane, a które następują jednocześnie w sposób znaczący [dla obserwatora]. Aby można było zaliczyć je jako przypadek synchroniczności, nie może istnieć prawdopodobieństwo aby obydwa zdarzenia nastąpiły w tym samym czasie. Jeśli uważasz synchroniczność za zwykły zbieg okoliczności, to znaczy że nie przeczytałeś żadnej pracy czołowych ekspertów na tym polu bada... (czytaj więcej)

Katastrofa UFO w Aztec w 1948 roku
Opublikowano: 2013-03-27 02:49:27
Rekonstrukcja wyglądu jednej z istot znalezionych wewnątrz pojazdu (autor: Chan Johnson; źródło: Steinman/Stevens) Dziennikarz Frank Scully jako pierwszy poinformował świat o sensacyjnych historiach odzyskanych latających spodków i małych ludzi w swojej bestsellerowej książce "Behind the Flying Saucers", opublikowanej w 1950 roku. Scully twierdził, że do tego momentu miały miejs... (czytaj więcej)

Czy telepatia kłóci się z nauką?
Opublikowano: 2012-11-30 20:52:37
Niedawno dziennikarz Steven Volk był zaskoczony, odkrywając, że czołowy psycholog-sceptyk Richard Wiseman przyznał, że dowody na istnienie telepatii są na tyle mocne, że "zgodnie ze standardami każdego innego obszaru nauki, istnienie [telepatii] jest potwierdzone". Pan Volk napisał: "Jak piszę w Fringe-ology, jeszcze trudniejsze do uwierzenia jest to, że inny wiodący sceptyk, Chris French, się z nim zgadza". Pan Volk był nawet jeszcze bardzie... (czytaj więcej)

Badanie prenatalne wykrywające autyzm mogłoby pozbawić świat przyszłych geniuszy
Opublikowano: 2009-01-29 20:29:51
Najnowsza książka autorstwa prof. Simona Barona-Cohena spekuluje, że "brytyjski Einstein" Paul Dirac cierpiał na autyzm. Autor książki, będący ekspertem w sprawach autyzmu, ostrzega, że badanie prenatalne wykrywające to schorzenie może spowodować, że tacy geniusze, jak np Dirac, już nigdy się nie urodzą. Paul Dirac, pionier mechaniki kwantowej, wykazywał pewne objawy autyzmu Nowa książka, autorstwa naj... (czytaj więcej)

Życie pomiędzy życiami
Opublikowano: 2008-07-05 19:47:11
Co oznacza pojęcie "Życie pomiędzy życiami"? Określenie "Życie pomiędzy życiami" (po angielsku Life between lives, w skrócie LBL) odnosi się do naszego istnienia w postaci dusz pomiędzy naszymi fizycznymi wcieleniami. Ludzie, którzy przeżyli doświadczenie bliskiej śmierci (NDE), opisują podróże do innego poziomu istnienia. Często opisują wchodzenie w piękne światło i odkrywanie olbrzymiej miłości i spokoju. Często wspominają także o przeglądzie życia, które przed chwi... (czytaj więcej)

Niezwykły wynalazek Wiktora Grebiennikowa
Opublikowano: 2008-06-01 00:12:16
Wiktor Stiepanowicz Grebiennikow Od wielu lat największym marzeniem fizyków jest odkrycie tajemnicy antygrawitacji. Jak się okazuje, natura sekret ten doskonale zna - ale zdradziła go tylko... jednemu gatunkowi owadów. I jednemu człowiekowi, rosyjskiemu entomologowi Wiktorowi Grebiennikowi. Zanim jednak opiszę, na czym owa tajemnica polega, pozwólcie, że przedstawię wam sylwetkę tego badac... (czytaj więcej)

Nowa Biologia: Mądrość Twoich Komórek - jak twoja wiara steruje twoją biologią
Opublikowano: 2007-10-21 15:32:54
Książka Bruce'a Liptona "The Biology of Belief" Mądrość Twoich Komórek to nowa biologia, która znacząco zmieni cywilizację i świat, w którym żyjemy. Ta nowa biologia odciąga nas od wiary, że jesteśmy ofiarą naszych genów, że jesteśmy biochemicznymi maszynami, że życie jest poza naszą kontrolą, wprowadza nas w inną rzeczywistość, rzeczywistość, w której nasze myśli, wiara i umysł kontrolują nasze geny... (czytaj więcej)

Doktor Who i maszyna czasu
Opublikowano: 2007-08-15 15:24:50
Skoro zakończyła się ostatnia seria przygód doktora Who, być może nadszedł czas, aby podyskutować o centralnym punkcie tego serialu - podróży w czasie. Czy nauka może pokazać i wykazać, że taka podróż jest możliwa?Istnieją teorie - i są zdecydowanie bardziej zaawansowane od doktorskiego rozumienia "wehikułu czasu". Czym jednak jest czas? Fizyk, Wheeler, określił to tak: "Czas jest wszystkim tym, co się teraz dzieje".Czym jest czas?Czas jest trudny do zrozumieni... (czytaj więcej)

''Znalazłem Boga'' - mówi człowiek, który rozbił ludzki genom
Opublikowano: 2006-07-07 15:10:00
Naukowiec, który prowadził zespół, który dokonał rozbicia ludzkiego genomu, opublikuje książkę, w której wyjaśnia, dlaczego teraz uwierzył w Boga i jest przekonany, że cuda naprawdę istnieją. Francis Collins (na zdjęciu), dyrektor Amerykańskiego Narodowego Instytutu Badań Genetycznych, twierdzi, że istnieje racjonalna podstawa dla twórcy i że odkrycia naukowe czynią człowieka "bliższego Bogu". Jego książka "Language of God" (Język Boga), która zosta... (czytaj więcej)

Jak stać się geniuszem?
Opublikowano: 2006-06-27 17:50:00
Co by się stało, gdybym powiedział ci, że jedyny dzień, w którym twoje IQ mogłoby wzrosnąć dwukrotnie, to dziś? A co, jeśli powiedziałbym ci, że wszystko, co potrzebujesz zrobić, byłoby dziecinnie prostą czynnością, czy stałoby się tak? Faktycznie, istnieje silny dowód na to, że wykonując jedno proste ćwiczenie możesz radykalnie podwyższyć twoje IQ - i nawet uczynić siebie samego geniuszem! Jakie jest więc to proste, ... (czytaj więcej)

Spoglądając w przeszłe życie
Opublikowano: 2006-04-21 23:20:00
Pisarz Jack London wierzył, że odrodził się w "nieobliczalnych czasach". Mahatma Gandhi opisał możliwości. Generał George Patton napisał: Przez szkło i ciemność widzę konflikty starego wieku. Gdzie walczyłem w wielu przebraniach, pod wieloma imionami, jednak zawsze byłem to ja. Carol McGlinchey (na zdjęciu) także wierzy w reinkarnację. McGlinchey (54 lata) jest terapeutką stosującą regresję, która praktykuje w Housatonic w hrabstwie Berkshire w USA od 1998 ... (czytaj więcej)

Kod świętego Graala odczytany?
Opublikowano: 2005-08-10 12:06:57
Graal, według tradycji, jest kielichem, z którego Jezus Chrystus pił wino podczas Ostatniej Wieczerzy, zaś Józef z Arymatei zbierał do niego krew cieknącą z ran Chrystusa. Miejsce ukrycia Graala owiane jest ścisłą tajemnicą. Całkiem niedawno, pod koniec listopada 2004 roku, para brytyjskich kryptologów, Oliver i Sheila Lawnowie, ogłosiła, iż udało im się odczytać kod wiodący do Graala, wyryty na pomniku pasterza w Shoughborough, w hrabstwie Staffordshire. Wątpliwości Pojawiły się sp... (czytaj więcej)

Bioluminescencja - czyli kiedy żaba świeci...
Opublikowano: 2005-05-29 20:17:08
Bioluminescencja to wysyłanie promieni świetlnych przez niektóre organizmy żywe. Emitują je liczne rodzaje bakterii (pamiętacie świecące kurczaki? :), grzyby, pierwotniaki, bezkręgowce i ryby. Istnieje również kilka wątpliwych przypadków bioluminescencji być może związanej z gatunkami jeszcze nieznanymi nauce. Czerwone światła Seramu Pewnego wieczoru w czerwcu 1986 roku, podczas pracy dla VSO (Voluntary Service Organization) na wysepce Seram (Ceram) we wschodniej I... (czytaj więcej)

Tajemnice Ziemi
Opublikowano: 2005-03-09 14:33:48
Rozglądaj się wokół oczyma lśniącymi ciekawością, bo największe tajemnice kryją się w najmniej oczekiwanych miejscach Nie wiem, jak ocenia mnie świat, ale sam uważam się za chłopca, bawiącego się na morskim brzegu, czerpiącego radość stąd, że od czasu do czasu znajduje gładszy kamyk lub ładniejszą muszelkę, podczas gdy przede mną rozciąga się nieodkryty, wielki ocean prawdy. Isaac Newton, cyt. wg. Brewster Memoires of NewtonChoć nauka w ciągu trzystu lat od wypowiedzenia przez Newtona tych słów dokonała postępu, nieustające starania ludzkości, c... (czytaj więcej)

Prawa Łągiewki
Opublikowano: 2005-03-09 14:13:35
Jeszcze w tym roku wsiądę do auta i w nieruchomą ścianę przywalę "stówą". Bez zapiętych pasów, bez poduszek, bez hamulców i bez obaw. I włos mi nawet na głowie nie zadrży - oznajmił wykładowcy Politechniki Wrocławskiej wynalazca z Kowar Lucjan Łągiewka. - A ja postawię panu i wąskiemu gronu obiad w dobrej restauracji - odparł uczestnik gorącej dyskusji. - Jeśli pan to przeżyje - dodał. - Pan łamie prawa fizyki newtonowskiej. To jest jakieś perpetuum mobile - oponowali sceptycy. Bo fizyka newtonowska jest niepełna - bronił się Łągiewka. - Jeszcze wiele mamy, proszę państwa... (czytaj więcej)

SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium