Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Gdy dziwne pociągi-widmo przejeżdżały przez wieś


Dodano: 2012-07-15 03:27:34 | Wyświetleń: 10148 | 🕑 Odłóż na później
Pociąg-widmo; Phantom train


Faye Stenson z Ruddington z pewnością nie ukrywa posiadania szkieletu w szafie - tak naprawdę jest zafascynowana duchami.

"Zainteresowanie tą tematyką przejęłam od dziadka ze strony matki, zmarłego w 1987 roku Clarence'a Daniela, który opublikował kilka książek, takich jak "Duchy z Derbyshire", i który był dobrze znanym historykiem Derbyshire i okolic", mówi Stenson.

Faye pracowicie poszukuje ludzi posiadających historie o obserwacjach duchów w Ruddington dla potrzeb krótkiej serii artykułów w lokalnej gazecie.

"Początkowe badanie już ujawniło szczegóły obecności duchów w kilku miejscach we wsi, w tym w bibliotece Hermitage, dawnej piekarni Horspool'a i w zajeździe The White Horse Inn".

Były również doniesienia o pociągu widmo, który był widziany jak jechał do Nottingham po starym torowisku, które usunięto dziesiątki lat temu. Według kronik, stacja w Ruddington została zamknięta dla pasażerów 4 marca 1963 roku, pozostawała jednak otwarta dla przewozu towarów do 1 maja 1967 roku, podczas gdy bocznica do składu sprzętu bojowego była używana do 1983 roku. Od tego czasu, oczywiście, owa bocznica została przebudowana i dziś znów obsługuje parowozy jako The Nottingham Transport Heritage Centre.

Z panią Stenson skontaktowała się kobieta, która mieszkała niedaleko starej stacji Ruddington Station znajdującej się niedaleko drogi Clifton-Ruddington, i która opowiedziała jej o doświadczeniu, jakie przeżyła ona i jej mąż po tym, jak stacja zostałą zamknięta dla pasażerów. "Pewnego ranka około szóstej usłyszeli zbliżający się parowóz. Oboje niewątpliwie go słyszeli", mówi Stenson.

"Jej mąż podbiegł do okna aby zobaczyć, co to była za maszyna, ponieważ torowisko było zamknięte i tylko diesle wjeżdżały na bocznicę do składu sprzętu bojowego, jednak niczego tam nie było. Był tylko odgłos szybko zbliżającego się pociągu".

"Kobieta dodała, że w późniejszych latach rozmawiała z inną osobą, która mieszkała blisko torowiska, i ta osoba w istocie ujrzała pociąg mknący nieopodal jej ogródka z włączonymi wszystkimi światłami, bez pasażerów, a przecież torowisko biegło nie dalej jak do Ruddington Station".

"Czekała, aż pociąg wróci, nigdy jednak tak się nie stało - nie dotarł też do Ruddington Station".

"Inna kobieta opisywała, że pewnego wieczora szła z przyjaciółmi przez pola niedaleko nieczynnego torowiska. Nie pamiętała dokładnego czasu, pamięta jednak odgłos pociągu wieczorem, przejeżdżającego w miejscu, gdzie nie było torowiska".

Faye dodaje, że na samym szczycie tych fascynujących incydentów, pierwsza ze wspomnianych kobiet stwierdziła, że jest jeszcze dużo więcej do opowiedzenia na temat widmowej aktywności na starych torowiskach w Ruddington.

"Opowiadała, że przez lata dużo się mówiło o dziwnych rzeczach dziejących się na bocznicy wojskowej oraz wokół Nottingham Transport Centre, dodała jednak, że musiałabym porozmawiać z ludźmi, który byli tam w tych pierwszych dniach".

Znając powierzchnię Ruddington oraz bogactwo historii tej miejscowości, Faye czuje, że te historie to tak naprawdę tylko wierzchołek góry lodowej.

www.thisisnottingham.co.uk, 21 czerwca 2012
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


  • Doctore (2012-07-30 13:56:46) #7573   PW   ❗❗❗
    Przypomniała mi się historia mojej babci. To wydarzyło się jeszcze przed wojną, wracała późnym wieczorem do domu we wsi Kamionna. Po drodze był przejazd kolejowy, kiedy na niego weszła okazało się, że jedzie pociąg więc szybko uskoczyła na drugą stronę drogi. Wtedy stało się coś niesamowitego, pociąg "zjechał" z torów na drogę i ruszył za nią. Babcia zaczęła uciekać do wsi i w końcu krzyknęła "Jezus Maria!" po czym owy dziwny pociąg po prostu zniknął...

    Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Duchy
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium