Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Fizycy chcą stworzyć nowy wszechświat


Dodano: 2006-07-09 09:40:00 | Wyświetleń: 13927 | 🕑 Odłóż na później
WszechświatFizycy chcą stworzyć nowy wszechświat, koncentrując możliwie dużo energii w jednym miejscu - informuje "New Scientist".

Jeśli przyjąć, że nasz Wszechświat powstał w Wielkim Wybuchu, powinno być możliwe powtórzenie takiego zjawiska. Zdaniem fizyków teoretycznych kolejna generacja wielkich akceleratorów pozwoli znaleźć bozon Higgsa, który miałby być praźródłem wszelkiej masy. Mogą nawet powstawać miniaturowe czarne dziury. Jednak Nobuyuki Sakai i jego koledzy z japońskiego uniwersytetu Yamagata planuję coś większego - cały wszechświat.

Sakai ma zamiar wykorzystać do tego zjawisko monopolu magnetycznego - coś jak magnes z jednym biegunem. Po dostarczeniu odpowiedniej energii - na przykład za pomocą akceleratora - monopol zacząłby się rozszerzać bez końca.

Gdzie trzymać nowy wszechświat? Zdaniem Sakaia zjawisko odkształciłoby przestrzeń w taki sposób, że rosnący wszechświat wypączkowałby z naszego wymiaru, połączony z nim tylko wąskim tunelem, który z czasem zostałby zerwany. Wszechświat pozostałby zamknięty w niewielkiej czarnej dziurze, z pozoru nie zwiększającej swoich rozmiarów. Dziura ta stosunkowo szybko by wyparowała, a wszechświat nadal rósłby we własnej czasoprzestrzeni. Dla nas zniknąłby tak szybko, że trudno byłoby w ogóle zaobserwować jakiś ślad.

Jak na razie nie zaobserwowano monopolu magnetycznego, nie ma też dostatecznie potężnego akceleratora. Być może monopol dałoby się wytworzyć w laboratorium, zderzając elektrony z pozytonami.

Jak powiedział Andrei Linde ze Stanford University w Kalifornii - "Ludzie stają się coraz potężniejsi. Być może czas na zmianę definicji Boga - powinien być czymś więcej niż tylko stwórcą Wszechświata".

onet.pl, 8 lipca 2006

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • Bart (2009-01-08 10:42:36) #1925   ❗❗❗
  Bardzo możliwe, że im się to uda, ale co, jeśli ten cały proces będzie trwał tak krótko, że ludzkie oko nie będzie w stanie tego zobaczyć. Widmo światła widzialnego człowieka jest bardzo małe. Poza tym zakresem są ultrafiolet i podczerwień, ale kto wie ile jescze ich jest. Wszelkie rozważania na temat wybuchu zakładają, że człowiek jest w stanie zobaczyć ten proces. Niestety ciało człowieka ogranicza jego mózg. Wiemy, że coś się dzieje, ale nie potrafimy tego dowieść i doświadczyć. Może roboty, które powstaną w przyszłości będą potrafiły, ale po co wtedy będzie człowiek?

  Odpowiedz
 • qwer (2009-08-03 23:27:15) #3565   ❗❗❗
  Skoro ludzie wpadli na taki pomysl,to wielce prawdopodobne że nasz wszechswiat zostal stworzony przez inne rozumne istoty,o wiele bardziej rozwinięte technicznie niz my...

  Odpowiedz
 • Aderinio (2009-09-27 14:28:26) #3868   ❗❗❗
  Też tak sądzę że mogły nas stworzyć inne istoty rozumne. Tylko czy oni o nas wiedzą?

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Tajemnice kosmosu
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium