Kompleksowa obsługa od projektu wizytówek do drukuNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Brytyjscy naukowcy budują tarczę magnetyczną mającą chronić astronautów przed promieniowaniem


Dodano: 2007-05-04 01:59:44 | Wyświetleń: 11019 | 🕑 Odłóż na później
Tarcza magnetyczna


Brytyjscy naukowcy zamierzają stworzyć tarcze magnetyczne (podobne do deflektorów tarcz w serii popularnych seriali sci-fi „Star Trek”) w celu ochrony astronautów przed groźnym promieniowaniem.

Takie magnetyczne tarcze mogłyby zostać umieszczone na powierzchni statków kosmicznych oraz planet, by odbijać szkodliwe promieniowanie kosmiczne. Istnieje wielkie ryzyko zagrażające przyszłym odkrywcom, z czego najgroźniejszym jest nowotwór powstały w wyniku promieniowania z kosmosu oraz burz słonecznych, z którymi astronauci będą musieli się zmierzyć, kiedy odważą się opuścić magnetyczną osłonę ziemi. Szczegóły zostały zaprezentowane podczas spotkania w Royal Astronomical Society's National Astronomy w Preston w Wielkiej Brytanii. Dowodem potrzeby takiego wynalazku jest misja Apollo. Astronauci byli tylko dziesięć dni w kosmosie, ale gdyby przebywali w nim podczas burzy słonecznej, oni sami i ich statek zostałby „naładowany” śmiercionośną dawką promieniowania.

By stworzyć deflektor tarczy wokół statku albo księżyca, naukowcy muszą wytworzyć pole magnetyczne, a następnie wypełnić je zjonizowanym gazem zwanym plazmą. Plazma zostałaby zatrzymana w jednym miejscu dzięki stabilnemu polu magnetycznemu (bez niego plazma po prostu by odleciała). Kiedy promieniowanie miałoby styczność z plazmą, zostałoby zwolnione, a pole „przepchałoby” je po bokach. „Takie pole można wygenerować w odległości 20-30 kilometrów od astronautów”, twierdzi Dr Ruth Bamford z laboratorium w Rutherford-Appleton w Didcot w Wielkiej Brytanii. Taki wynalazek może być gigantycznym krokiem naprzód dla misji kosmicznych.

Źródło: BBC
Tłumaczenie i opracowanie: Darnok

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Tajemnice kosmosu
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium