samochód zastępczyNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Astronauta Gordon Cooper obserwuje UFO lądujące w Bazie Sił Powietrznych Edwards


Dodano: 2013-12-30 16:52:02 | Wyświetleń: 3972 | 🕑 Odłóż na później
Gordon Cooper
Astronauta Gordon Cooper


W 1957 roku Gordon Cooper był członkiem elitarnej grupy pilotów testowych w amerykańskiej Bazie Sił Powietrznych Edwards w Kaliforni, zaangażowanym w zaawansowane projekty, w tym w instalację systemu precyzyjnego lądowania.

Cooper wspominał: "Ekipa rejestrująca filmowała instalację, gdy nagle zauważyli spodek. Sfilmowali go jak przeleciał nad ich głowami, następnie zawisł, wysunął trzy nogi do lądowania, a następnie powoli zszedł w dół, by wylądować na wyschniętym jeziorze! Członkowie ekipy byli profesjonalnymi kamerzystami, więc jakość obrazu była bardzo dobra. Zespół filmujący zbliżył się do obiektu na odległość 20 do 30 jardów, cały czas filmując. Był to klasyczny spodek, srebrzyście świecący, gładki, średnicy około 30 metrów. Było jasne, że był to pojazd obcych. Gdy kamerzyści zbliżyli się jeszcze bliżej, obiekt odleciał".

Gdy ekipa kamerzystów przekazała mu nagranie, Cooper postąpił zgodnie z procedurami i skontaktował się z Waszyngtonem by donieść o obserwacji UFO - "i wtedy się zaczęło", mówił Cooper.

"Po chwili wysoko postawiony oficer powiedział, że gdy sporządzono film, miałem go zapakować i wysłać do Waszyngtonu. Nie wspominał, że miałem nie patrzeć na ten materiał. A właśnie to uczyniłem, gdy nagranie wróciło z laboratorium - i obiekt cały czas był widoczny, tak jak opisał to zespół kamerzystów".

Gdy Siły Powietrzne rozpoczęły Operację Błękitna Księga w celu zebrania dowodów i doniesień o obserwacjach UFO, Cooper, jak mówił, uwzględnił dowód na filmie. "Przypuszczalnie jednak filmu nigdy nie znaleziono. Błękitna Księga była projektem dokładnie wszystko tuszującym", mówił Cooper.

Gordon Cooper ujawnił, że jest przekonany, iż w Roswell w 1947 roku rozbił się pojazd obcych, a z wraku wydobyto ciała kosmitów. "Miałem w Roswell dobrego przyjaciela, oficera. Musiał bardzo uważać na to, co mówi. Z pewnością jednak nie był to balon pogodowy, jak to przedstawiają Siły Powietrzne. Wyjaśnił mi dokładnie, że obiekt, który się rozbił, był pojazdem obcego pochodzenia, z którego wydobyto szczątki załogi".

Dlaczego rząd USA przez tak wiele lat ukrywał swoje sekrety dotyczące UFO?

"To się zaczęło w czasie II wojny światowej, gdy rząd nie chciał, by ludzie wiedzieli o doniesieniach o UFO, obawiając się paniki", powiedział Cooper. "Mieli obawy, że była to wyższa technologia stworzona przez wroga, przed którą nie byliby w stanie się obronić. Z tego samego powodu było z tym jeszcze gorzej w okresie zimnej wojny. Powiedzieli więc nieprawdę jednej osobie, która przekazała ją kolejnej, i tak dalej - to działało jak kula śnieżna. Teraz jednak jestem przekonany, że wielu zakłopotanych urzędników rządu siedzi tam w Wasszyngtonie i główkuje, jak ujawnić prawdę. Oni wiedzą, że pewnego dnia i tak wyjdzie ona na jaw, i jestem pewien, że to zrobią. Ameryka ma prawo wiedzieć!"

Gordon Cooper zmarł w 2004 roku.

Źródło: John Cooke
Za: ufoevidence.org
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Z kart historii - najciekawsze relacje historyczne o obserwacjach UFO
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium