Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE FILMY
Gdzie się podział Sanctum Praeputium? - komentarze do artykułu
Komentarze wyświetlam w kolejności od najstarszego do najnowszego
Kliknij tutaj, aby powrócić do lektury artykułu

Komentarze do artykułu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 9, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
 • Agnieszka (2010-08-01 19:24:32) #4767   ❗❗❗
  Ciekawy artykuł. Osobiście uważam, że faktycznie Watykan mógł maczać w tym palce.

  Odpowiedz
 • Tusk (2010-07-23 22:34:53) #5318   ❗❗❗
  Oh ległyby to pewne, ale u ludzi prymitywnych, którzy nic o religi nie wiedzą i "modlą się" do drewna (babcia kazała), u mnie jest ksiądz który twierdzi ze caly watykan to masoni,
  i wcale nie rozumiem po co mieliby to wykradać, klony/ badania genetyczne? nie wiem po co, i wogóle co to jest??? I jest ktoś wszechwiedzący co może wie dlaczego się ten szczątek nie rozkłada? aha.. może dlatego że święte? .....

  Odpowiedz
 • malavida (2010-07-23 17:24:54) #5325   ❗❗❗
  domyślam, się że zniknięcie "rzekomego" napletka Jezusa było bardzo na rękę Watykanowi. Nie zapominajmy, że lata 80-te przyniosły ze sobą dynamiczny rozwój badań nad ludzkim DNA - Sanger i Gilbert opracowali metodę sekwencjonowania DNA, utworzono Genbank - gdyby jakaś grupa naukowców pokusiła się o badania genetyczne fragmentu ciała Chrystusa i wyszłoby na jaw, że są to szczątki normalnego, przeciętnego zjadacza chleba, podstawy religii chrześcijańskiej ległyby w gruzach.

  Odpowiedz
 • jarek (2010-07-27 23:27:13) #5345   ❗❗❗
  Jakim sposobem badanie genetyczne szczątków ludzkich miałoby wykazać format jednostki? Kod genetyczny przeciętnego zjadacza chleba i papieża nie różni się od siebie bardziej niż piekarza i złomiarza. Ale obawy przed próbami sklonowania Chrystusa rozumiem... Bałbym się, że to właśnie ponowne przyjście, zapowiedź końca świata.

  Odpowiedz
 • Roladka (2010-08-08 17:54:31) #5405   ❗❗❗
  Tak złego artykułu dawno nie czytałem.

  Po pierwsze, relikwii Krzyża Św. raczej ciężko było by wykonać łódź i zakładam, że mniej więcej jest ich tyle ile drzazg dało by się uzyskać z dwóch solidnych krzyżowych belek (podkreślam BELEK), bo takich drzazg z belki mogą być tysiące i to wiele tysięcy, o czym wie każdy stolarz i pracownik tartaku. Wątpiącym proponuję udanie się do kościołów posiadających relikwie Św. Krzyża i obejrzenie wielkości posiadanej relikwii i zastanowienie się ile takich drzazg można uzyskać z belki długiej na jakieś 4 do 6 metrów i o wymiarach przekroju jakieś co najmniej 20 na 20 centymetrów (a pewnie i więcej, na krzyże ścinało się całe pojedyncze drzewa)
  Po drugie, skąd wiadomo, że czarna limuzyna skierowała się w stronę Watykanu? Relikwie znajdowały się w Caracta. Odjeżdżając z miasteczka mogli co najwyżej skierować się na północ albo południe (we Włoszech raczej te kierunki są istotne jeżeli chodzi o położenie miasteczek). Takie stwierdzenie na końcu artykułu demaskuje go jako albo stronniczy i na siłę szukający taniej sensacji w postaci kolejnej teorii spiskowej albo jako napisany przez gimnazjalistę w pierwszej klasie tego typu szkoły.
  Po trzecie. Relikwie mają to do siebie, że są cudowne i pytanie, dlaczego ten właśnie napletek się zachował jest nie na miejscu. W serwisie, gdzie znajdują się artykuły o poltergeistach, usiłujące wykazać naukowo ich istnienie zwyczajnie głupio wygląda zaprzeczanie cudownym, czy też "cudownym" a może właśnie paranormalnym właściwościom relikwii.
  Po czwarte. Świętymi w pierwszych wiekach, chrześcijaństwa nie zostawało się tylko przez męczeństwo. Już apostoł Św. Jan, nie umiera śmiercią męczeńską a jest uznany świętym. To samo tyczy się Łukasza i Marka ewangelistów, którzy nie byli apostołami czy Efrema Syryjczyka, Świętego, nie męczennika, żyjącego kawałek przed 398 . Tak samo ze śmiercią świętych. Nikt nie czyhał na życie Św. Franciszka chcąc rozszarpać go na relikwie. Człowiek ten umiera w opinii świętości otoczony gronem oddanych braci i sióstr z założonych przez niego zgromadzeń a jego ciało jest dopiero potem i to dość spokojnie dzielone na relikwie. To, że człowiek ten żył w średniowieczu nie oznacza że został potraktowany po śmierci w sposób barbarzyński, jaki to wniosek można wysnuć z artykułu (co zdradza również elementarny brak wiedzy autora o życiu w epokach historycznych). To samo zastrzeżenie tyczy się rozkopywania grobów. Czytając tekst widzimy, żądnych relikwii zezwierzęconych chrześcijan rozkopujących groby niczym hieny cmentarne. Było jednak inaczej. Ekshumacje (bo tak się nazywa taka czynność) były już w tych czasach przeprowadzane z zadbaniem o szacunek dla wykopywanego ciała.
  Po piąte artykuł jest ogólnie stronniczy i pełen niedomówień i tekstów mających na celu narzucenie swojego myślenie czytelnikowi. Jest napisany w sposób mający pobudzać i grać na emocjach czytającego artykuł a nie przekazać rzetelne wiadomości na poruszony temat.
  Żałosny ten tekst stawia w złym świetle całą redakcję paranormalium.pl. Jego pojawienie się na stronie pokazuje, że redakcja nie jest w stanie zauważyć tak oczywistych uchybień. Świadczy to o niskim poziomie serwisu i poddaje w wątpliwość inne prezentowane na jego łamach treści.
  Pozdrawiam
  Roladka


  Odpowiedz
 • Arek (2010-08-23 10:33:43) #5479   PW   ❗❗❗
  Odpowiedź dla "Roladka"
  No cóż, nie można art. tego typu trafić w gust wszystkich czytelników, jak widać inni uważają go za ciekawy a że Tobie się nie podoba ponieważ krytykuje KK to tylko Twój pogląd, ja mam inny, chociaż postać Chrystusa cenię pond wszystko , ale nie podoba mi się co Kościół zrobił z jego naukami. Piszesz że "Relikwie mają to do siebie, że są cudowne " to ja zapytam dlaczego są one tak cudowne?, Chrystus w swoich naukach nic nie powiedział o tym że trzeba wykopywać zwłoki i je czcić a nawet to się gryzie ze słowami Boga który powiedział że "nie wolno mieć bogów cudzych przedemną". Jezus był wspaniałą postacią a zwierzchnicy KK zamist go naśladować czynią to z czym Jezus po przybyciu do Jerozolimy chciał walczyć, mianowicie z wykorzystywaniem władzy poprzez tamtejszych kapłanów. Nauki Jezusa są takie proste a Kościół zamiast je dalej prowadzić w tej samej formie narobił bożków i teraz mamy co tydzień jakąś inną intencję kościelną, a przecież nie o to chodziło, nie po to Jezus krytykował żydowskich kapłanów by teraz kapłani KK robili to samo.

  Odpowiedz
 • Arek (2010-08-24 00:42:19) #5484   PW   ❗❗❗

  Odpowiedź dla "Roladka" cz. 2
  O wielkiej ilości odłamków krzyża pisał już bardzo dawno pewien pan który był obeznany z tym co wyprawiał Kościół, był on także serdecznym znajomym pana Marcina Luthera tego który się tak wściekał o to żeby Kościół przestał brać pieniądze za odpuszczenie grzechów. Wiem że nie był on w stanie policzyć ile naprawdę metrów sześciennych drewna z krzyża znajduje się w kościołach jako relikwie ale wdług tamtejszych ustaleń było tego więcej aniżeli taki krzyż mógł zawierać, przy tym budzą się następne wątpliwości, jeżeli
  W 328r. Helena (matka późniejszego cesarza Rzymu) podczas podróży do Jerozolimy nakazała na Golgocie rozkopać ziemię, usunięto wierzchnią warstwę i oczom ukazały się 3 krzyże. Zwłoki zmarłej kobiety kładziono na każdym z nich, przy właściwym kobieta ożyła.
  to dlaczego pierwsze odłamki były już przed rokiem 328 skrzętnie schowane przed wzrokiem rzymskich dygnitarzy?
  Po czwarte, ja nigdzie nie napisałem że wszystkich "świętych" traktowano w ten sposób, a ty sam nawet o tym piszesz jakby chcąc usprawiedliwić te koszmarne czyny
  Człowiek ten umiera w opinii świętości otoczony gronem oddanych braci i sióstr z założonych przez niego zgromadzeń a jego ciało jest dopiero potem i to dość spokojnie dzielone na relikwie.

  Po piąte. Także Twoje nastawienie jest stronnicze,to nie żałosne nastawienie autora, żałosne jest to że Kościół przez wieki manipulował prostych ludzi i jakoś trudno było o to by ich przeprosić, nie ma się co dziwić przecież "słowo papieża jest nieomylne"

  Odpowiedz
 • Shadows Hunter (2010-12-17 21:23:24) #5914   ❗❗❗
  Popieram komentarz ~malavida~ Watykan spanikował, że jego wiarygodność zostanie podważona wraz z wykryciem ew. fłaszerstwa i po prostu pozbył się rzekomej 'relikwii'. ;D

  Odpowiedz
 • harone (2012-05-17 23:02:30) #7431   ❗❗❗
  wiadomo najlepiej oskarżyć watykan i samego papieża za zniknięcie relikwi popieram wypowiedz roladki że z tak dużego krzyża jest bardzo dużo odłamków i wystarczy tego aby roznieść to po całej ziemi co do kradzieży bardziej obwiniałbym panów masonów i innych obłąkańców z tajnych stowarzyszeń niż watykan tylko wiadomo nikt nie na pisze odwarcie że przepuszcza że to mogli być masoni wiadomo tych panów lepiej nie drażnić więc wygodniej jest zaatakować papieża i watykan na tej stronie jak wiadomo nie brakuje starych masonów siejących ferment i szpiegujących ludzi a nie mających odwagi się ujwnić

  Odpowiedz
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 9, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium