Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE FILMY
Zagadkowe telefony FT-19 - komentarze do artykułu
Komentarze wyświetlam w kolejności od najstarszego do najnowszego
Kliknij tutaj, aby powrócić do lektury artykułu

Komentarze do artykułu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 8, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
 • Klimer (2008-05-02 16:53:35) #124 | RAPORT
  Może jednak to prawda?

  a z tą obsługą klienta to tak jak u nas nasza szanowna TPSA robi sobie z nas jaja taka prawda!

  Odpowiedz
 • Pedros (2008-07-07 18:32:16) #463 | RAPORT
  Autor tekstu nie wyjasnil czym byl lot FT-19 , chocby takie informacje czy to byl lot zwiadowczy czy bojowy , ponadto data tego lotu , trasa przelotu ( niby troche jest ... ;/ ) , co z tym lotem sie stalo ... zeby cokolwiek powiedziec to jednak takie "szczegoly" sa potrzebne  Odpowiedz
 • Łukasz (2008-08-11 18:29:13) #584 | RAPORT
  heh...jak w serialu ''zagubieni'' wiadomosc jakby krazy, ale co sie moglo stac z tymi pilotami :<?

  Odpowiedz
 • dzin100nikiem (2008-10-27 12:07:38) #1210 | RAPORT
  Pedros napisał (2008-07-07 18:32:16)
  "Autor tekstu nie wyjasnil czym byl lot FT-19 "


  Patrol, składający się z pięciu bombowców typu TBM Avenger, wystartował 5 grudnia 1945 roku o godz. Czternastej do lotu ćwiczebnego z lotniska wojskowego w forcie Lauderdale na Florydzie. ... Taylor spojrzał na zegarek. Dochodziła 14:05. - Baza, zrozumiałem zadanie. Wykonuję! Z przyzwyczajenia spojrzał na przyrządy pokładowe. Wszystko było w jak najlepszym porządku. Lot przebiegał spokojnie, planowo. Avengery szły wyznaczonym kursem na wysokości 1000 stóp. Po godzinie dowódca przycisnął guzik mikrofonu: - Halo, klucz. Do wszystkich, do wszystkich! Za godzinę sprowadzamy te cholerne pudła na ziemię. Taylor nawiązał kontakt z wieżą kontrolną: - Zezwalam na lądowanie- podaje kontroler W tej samej chwili w głośnikach wieży rozległ się przerażony głos dowódcy: - Dzieje się z nami coś dziwnego! Nie widzę ziemi! Powtarzam, nie widzę ziemi! Nawigator wieży kontrolnej, kapral Allen Kosnar spojrzał zdziwiony. - Starego Taylora trzymają się głupie kawały?- Ponownie wcisnął klawisz przełącznika. - Halo, klucz! Tu baza. Podaje... W głośniku rozległ się głos Taylora : - Baza, powtarzam, że nie widzę ziemi! Nie widzę!!! Kosnar przetarł spocone czoło - Baza, słyszycie nas?- chrypiał głośnik - Nie możemy określić swojego położenia. - Lećcie za słońcem, na zachód. Słyszysz, na zachód! - Nie widzimy słońca! Nie wiemy gdzie jest zachód! Nic nie rozumiemy... Piloci już nie reagowali na żadne polecenia. Krzyżujące się w eterze nawoływania świadczyły, że znajdują się u kresu wyczerpania nerwowego. Po kilkunastu minutach dowódcy udało się złapać kontakt z bazą. Meldował: - Nasze busole nie działają! Sadzę, że znajdujemy się w okolicach Keys... Łączność ponownie została przerwana. Wieża jednak nadal słyszała rozmowy pilotów przez czterdzieści minut, najstraszliwszych chyba w historii fortu Lauderdale. Wreszcie około godziny 16:00 zgłosił się jeden z oficerów, chyba był to kapitan George Stivers. - W dalszym ciągu nie jesteśmy pewni, gdzie się znajdujemy. Ostatnie jego słowa brzmiały nieco dziwnie: - Wygląda na to, jak byśmy wchodz8ili w białą wodę! To chyba koniec...-głośnik zatrzeszczał i umilkł. W eterze panowała martwa cisza. Z fortu wyleciał niemal natychmiast ogromny hydroplan typu "Martin Mariner" PBM, pilotowany przez porucznika Coney'a. Na pokładzie znajdował się m.in. Polak- Józef Żywicki z Chicago. Po dwudziestu minutach samolot nie odzywał się już... co się stało? Jak to możliwe, że na tak stosunkowo małym obszarze zaginęło bez śladu SZEŚĆ samolotów z dwudziestoma siedmioma osobami na pokładzie! Poproszono o pomoc wszystkie jednostki stacjonujące na tym wybrzeżu, aby przeszukiwały ten rejon. W poszukiwaniach uczestniczyło ponad 300 samolotów i 50 jednostek pływających. Żołnierze przetrząsnęli ponad 50 kilometrów kwadratowych wybrzeża Florydy. Na próżno...

  Piątka Avengerów zapoczątkowała czarną serię. 3 lipca 1947 roku zaginął C-54.Był to samolot armii USA. 17 stycznia 1949 roku zniknęła bez wieści maszyna "Star Ariel" z 20 osobami na pokładzie. 28 grudnia przepadł samolot pasażerski DC-3 , który podchodził już do lądowania! Do lotniska w Miami miał tylko 50 mil!

  ~ Żródło: www.mck.prv.pl/art_trojkat_bermudzki.php

  Odpowiedz
 • Ruskof (2009-10-29 12:23:32) #3948 | PW | RAPORT
  Chcialbym podziekowac
  "NICK" napisał:

  dzin100nikiem
  za kapitalny post,a co do polozenia,a skad wylatywali (czyli z Miami),mogli byc w zonie trojkatu bermudzkiego gdy klopoty sie zaczely (brak widoku slonca,zepsute busole) zawsze gdy czytam o takim czyms to mysle o trojkacie bermudzkim,i zimno w plecy mi sie robi.Czy jest mozliwosc udostepnienia kiedy wieza kontrolna miala ostatnia wiadomosc o polozeniu zalogi?

  Odpowiedz
 • Chris26 (2010-06-27 11:46:02) #5183 | RAPORT
  Przeczytałem ten artykuł swojej babci. Powiedziała, że kilkanaście lat temu miała podobne zdarzenie u nas w kraju (dokładnie woj. Łódzkie). Miała kilka razy telefony, gdzie po odebraniu również nikt jej nie słyszał. Za każdym razem dźwięk również był jak z jakiejś hali, słyszała rozmowy dwóch osób. Twierdzi że całość wyglądała jak z jakiegoś sklepu. Do dziś pamięta że ktoś komuś kazał tam ustawić pomarańcze, tam coś innego. W końcu poszła do TP złożyć reklamację. Ci powiedzieli że jak będą rozbierać budkę to sprawdzą. Niestety chyba nie dostała odpowiedzi podobnie jak w przypadku BaTelCo....

  Odpowiedz
 • Bartez (2010-08-17 12:08:56) #5450 | RAPORT
  Pedros, przecież napisał w artykule, że żeby dowiedzieć się więcej o locie nr.19 trzeba zajrzeć do działów Strefa Mroku i Niezwykłe miejsca.

  Odpowiedz
 • wolfie (2011-03-12 19:09:56) #6318 | RAPORT
  W jednym z programów TV na temat Trójkąta Bermudzkiego około 20-lat temu podano informacje, że do stacji radiowej na Bermudach zadzwonił osobnik, który twierdził, że lot-19 trwa do dziś a załoga samolotów żyje i ma się dobrze samoloty z ludźmi przebywają w próżni dzięki czemu ponoć się nie starzeją. Po odtworzeniu nagrania do radia zadzwoniło mnóstwo słuchaczy twierdząc, że w trakcie odtworzenia nagrania na antenie metalowe przedmioty w domach nie których z nich same się poruszały. Tyle mogę dorzucić.

  Odpowiedz
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 8, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium