System reklamy TestNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Bibliotekarium
Odcinek: Bibliotekarium - Odc. 73
Tym razem punktem wyjścia do dyskusji stała się książka Johna C. Lennox`a "Bóg i Stephen Hawking. Czyj to w końcu projekt?". Autor książki wdał się w polemikę ze Stephenem Hawkingiem, według którego to nie Bóg a prawa fizyki powołały do istnienia Wszechświat. Lennox z kolei uważa że, paradoksalnie, wywody Hawkinga w oczach czytelnika czynią istnienie Boga tym bardziej prawdopodobnym.
Począwszy od stycznia 2021 roku w Internecie nadaje radio z audycjami o tematyce literackiej, założone przez Bibliotekarium: Book Radio. Zapraszamy do odwiedzania strony radia i słuchania!
POBIERZ MP3 (156.00 MB) | Premiera: 2019-10-11 | Czas trwania: 02:50:40 | Odtworzone x 404 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 2, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • SkrzydlatyZmij (2019-10-20 21:52:42) #40106   PW   ❗❗❗
  Bardzo przyjemna filozoficzna audycja, w tonie zrozumiałym i lekkim. Ja się zgadzam w 100 % z Panem Wiktorem, że Stefan Hawking to Kuba Wojewódzki fizyki światowej... Pisząc o wielkim wybuchu Hawking popełnia błędy logiczne, np. pisze, że materia, która wybuchła, miała zerową wagę przed wybuchem (?!) Czyli 0 = 10000000, acha...

  Ja powiem więcej, kiedyś tę rolę pełnił Albert Einstein, było to oczywiście na o wiele wyższym poziomie (Einstein nie popełniał błędów logicznych w swoich wywodach), ale sława, przeogromna sława i autorytet, Einsteina nie ma źródeł w jego dokonaniach naukowych, ale w polityce i reklamie medialnej. Einstein był jednym z wielu fizyków teoretyków, a jego wywody nie zyskały do dziś jednoznacznego potwierdzenia w eksperymentach, więc nie ma żadnego merytorycznego powodu, żeby stawiać go na piedestale nauki XX wieku.

  Co do Ryszarda Dawkinsa, to strasznie się zawiodłem, czytając tego gniota "Bóg urojony", spodziewałem się na prawdę ciekawych ateistycznych argumentów, rozwalających teizm, a dostałem jakiś ateizm w wersji pop - dla mas.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 1, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium