http://moj-stephen-king.pl/o-autorach/najlepsze-thrillery-johna-grishama/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamuj±...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Bibliotekarium
Odcinek: Bibliotekarium - odc. 50
Punktem wyj¶cia do dyskusji w dzisiejszym - jubileuszowym - wydaniu "Bibliotekarium" stał się zbiór esejów autorstwa Isaaca Asimowa, a cała dyskusja intensywnie kręciła się wokół tematu niezwykle niepokoj±cego zjawiska. Chodzi mianowicie o cenzurowanie wydanych już ksi±żek - najczę¶ciej nieżyj±cych już autorów - poprzez zmienianie ich tre¶ci tak, aby odpowiadała wymaganiom współczesnej chorobliwej poprawno¶ci politycznej. Autorów, których nie da się w taki sposób łatwo, szybko i przyjemnie ocenzurować - spycha się do orwellowskiego "grobu pamięci". Nam, radiowcom z Paranormalium, pozostaje tylko mieć nadzieję, że nas do takiego "grobu pamięci" nikt nigdy nie wrzuci - choć mamy niepokoj±ce przeczucie, że tak się kiedy¶ może stać w istocie...
Pobierz mp3 (179.00 MB)
Kopiowanie i umieszczanie naszych tre¶ci na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Je¶li chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to unikn±ć w przyszło¶ci bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkre¶lenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 4, obecna strona 1, ilo¶ć stron 1
  [1]
 • SkrzydlatyŻmij (2018-12-03 21:19:58) #38924 | RAPORT
  Świetna audycja!

  Oto fragment książki James'a DeMeo "Podręcznik akumulatora orgonu", ukazujący prawdziwą twarz administracji i sądownictwa USA:

  "FDA uzyskało pomoc od Sądu Federalnego, który ogłosił werdykt wykluczający istnienie energii orgonowej.
  Sąd ogłosił wewnątrz-stanowy zakaz wwozu książek, w których występuje słowo “orgon". Dotyczyło to również książek, które słowo “orgon" zawierało tylko we wstępie lub przypisach. Co więcej wszystkie naukowe wydania, w których dyskutowany był problem energii orgonowej w szczegółach zostały zniszczone, a urządzenia używające tej energii rozebrane lub zniszczone. (Wyrok #1056, 19 marzec 1954 US District Court, Portland Maine, sędzia John D. Clifford, Jr).

  W latach 50-tych i na początku 60-tych książki Reicha i jego raporty badawcze były okresowo śledzone przez agentów FDA i Federalnych komendantów, i palone w piecach do śmieci w Maine, i Nowym Yorku. Żadna z naukowych czy profesjonalnych organizacji, dziennikarzy, czy stowarzyszeń pisarzy nie sprzeciwiła się paleniu książek i nie zaoferowała pomocy Reichowi, którego laboratorium zostało najechane przez agentów FDA niszczących aparaturę siekierami. W dodatku do powyższych działań sąd nakazał Reichowi ograniczenie “rozpowszechniania informacji" na temat energii orgonowej skutecznie cenzurując jego pisma mówiące na ten temat. Kilka lat później został oskarżony za obrazę sądu w momencie gdy jego asystent złamał sądowy zakaz, w czasie, gdy Reich był ponad tysiąc kilometrów dalej, zaangażowany w prace dotyczące orgonu na otwartej przestrzeni na pustyni Arizona. Pomimo, że odwoływał się wszystkimi dostępnymi metodami do Sądu Najwyższego, sprawę przegrał i został wtrącony do Federalnego Więzienia Penitencjarnego w Lewisburgu, gdzie zmarł w 1957. Jego śmierć nastąpiła na dwa tygodnie przed warunkowym zwolnieniem, w czasie, gdy z radością oczekiwał wyjścia na wolność. Planował wraz ze swoją nową żoną osiedlenie się na stałe w Szwajcarii."

  “Cóż możemy powiedzieć o wiodących filozofach, którym tysiąckrotnie oferowałem moją chęć i zaangażowanie do ukazania moich odkryć, którzy to z uporem leniwego węża najedzonego do syta nigdy nie raczyli nawet spojrzeć na planety, księżyc, czy teleskop? Dla takich ludzi filozofia jest pewnym rodzajem książki... gdzie prawda jest odkrywana nie we Wszechświecie czy też Naturze lecz (używam ich własnych sformułowań) poprzez zestawienie tekstu. " – wypowiedź Galileo Galilei, włoskiego astronoma w 1600 roku, który udowodnił, że Ziemia przemieszcza się po nieboskłonie, na krótko przed oskarżeniem i torturowaniem przez Kościół Katolicki.

  “...energia orgonu nie istnieje. " – Sędzia John D. Clifford, z 1954 roku Sąd Stanów Zjednoczonych, w orzeczeniu którego wszystkie biuletyny i książki Doktora Reich'a zostały zniszczone przez spalenie w komorze; Reich zgodnie z wyrokiem został wysłany do Więzienia Federalnego, gdzie wkrótce zmarł.


  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Jaro (2018-12-04 20:17:56) #38925 | RAPORT
  A Twardocha dalej nie ma.......


  Odpowiedz
 • sane_man (2018-12-06 16:12:55) #38930 | RAPORT
  Fenomenalna, aczkolwiek głęboko niepokoj±ca audycja..zwłaszcza druga czę¶ć.

  P.S. panowie, czy macie w planach omówienie "Diuny" Herberta?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 3, obecna strona 1, ilo¶ć stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZI¦
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIˇŻKI
Copyright © 2004-2019 by Radio Paranormalium