Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamuj±...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Po aktualizacji oprogramowania forum, zauważyli¶my występowanie problemu z logowaniem z poziomu strony głównej - system zwraca komunikat o "nieprawidłowym formularzu". Aktualnie pracujemy nad usunięciem usterki. Logowanie z poziomu forum działa poprawnie
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Bibliotekarium
Odcinek: Bibliotekarium - odc. 50
Punktem wyj¶cia do dyskusji w dzisiejszym - jubileuszowym - wydaniu "Bibliotekarium" stał się zbiór esejów autorstwa Isaaca Asimowa, a cała dyskusja intensywnie kręciła się wokół tematu niezwykle niepokoj±cego zjawiska. Chodzi mianowicie o cenzurowanie wydanych już ksi±żek - najczę¶ciej nieżyj±cych już autorów - poprzez zmienianie ich tre¶ci tak, aby odpowiadała wymaganiom współczesnej chorobliwej... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (179.00 MB) | Premiera: 2018-11-30 | Czas trwania: 03:15:55 | Odtworzone x 521 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych tre¶ci na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Je¶li chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to unikn±ć w przyszło¶ci bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkre¶lenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 6, obecna strona 1, ilo¶ć stron 1
  [1]
 • SkrzydlatyŻmij (2018-12-03 21:19:58) #38924 | RAPORT
  Świetna audycja!

  Oto fragment książki James'a DeMeo "Podręcznik akumulatora orgonu", ukazujący prawdziwą twarz administracji i sądownictwa USA:

  "FDA uzyskało pomoc od Sądu Federalnego, który ogłosił werdykt wykluczający istnienie energii orgonowej.
  Sąd ogłosił wewnątrz-stanowy zakaz wwozu książek, w których występuje słowo “orgon". Dotyczyło to również książek, które słowo “orgon" zawierało tylko we wstępie lub przypisach. Co więcej wszystkie naukowe wydania, w których dyskutowany był problem energii orgonowej w szczegółach zostały zniszczone, a urządzenia używające tej energii rozebrane lub zniszczone. (Wyrok #1056, 19 marzec 1954 US District Court, Portland Maine, sędzia John D. Clifford, Jr).

  W latach 50-tych i na początku 60-tych książki Reicha i jego raporty badawcze były okresowo śledzone przez agentów FDA i Federalnych komendantów, i palone w piecach do śmieci w Maine, i Nowym Yorku. Żadna z naukowych czy profesjonalnych organizacji, dziennikarzy, czy stowarzyszeń pisarzy nie sprzeciwiła się paleniu książek i nie zaoferowała pomocy Reichowi, którego laboratorium zostało najechane przez agentów FDA niszczących aparaturę siekierami. W dodatku do powyższych działań sąd nakazał Reichowi ograniczenie “rozpowszechniania informacji" na temat energii orgonowej skutecznie cenzurując jego pisma mówiące na ten temat. Kilka lat później został oskarżony za obrazę sądu w momencie gdy jego asystent złamał sądowy zakaz, w czasie, gdy Reich był ponad tysiąc kilometrów dalej, zaangażowany w prace dotyczące orgonu na otwartej przestrzeni na pustyni Arizona. Pomimo, że odwoływał się wszystkimi dostępnymi metodami do Sądu Najwyższego, sprawę przegrał i został wtrącony do Federalnego Więzienia Penitencjarnego w Lewisburgu, gdzie zmarł w 1957. Jego śmierć nastąpiła na dwa tygodnie przed warunkowym zwolnieniem, w czasie, gdy z radością oczekiwał wyjścia na wolność. Planował wraz ze swoją nową żoną osiedlenie się na stałe w Szwajcarii."

  “Cóż możemy powiedzieć o wiodących filozofach, którym tysiąckrotnie oferowałem moją chęć i zaangażowanie do ukazania moich odkryć, którzy to z uporem leniwego węża najedzonego do syta nigdy nie raczyli nawet spojrzeć na planety, księżyc, czy teleskop? Dla takich ludzi filozofia jest pewnym rodzajem książki... gdzie prawda jest odkrywana nie we Wszechświecie czy też Naturze lecz (używam ich własnych sformułowań) poprzez zestawienie tekstu. " – wypowiedź Galileo Galilei, włoskiego astronoma w 1600 roku, który udowodnił, że Ziemia przemieszcza się po nieboskłonie, na krótko przed oskarżeniem i torturowaniem przez Kościół Katolicki.

  “...energia orgonu nie istnieje. " – Sędzia John D. Clifford, z 1954 roku Sąd Stanów Zjednoczonych, w orzeczeniu którego wszystkie biuletyny i książki Doktora Reich'a zostały zniszczone przez spalenie w komorze; Reich zgodnie z wyrokiem został wysłany do Więzienia Federalnego, gdzie wkrótce zmarł.


  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
 • Jaro (2018-12-04 20:17:56) #38925 | RAPORT
  A Twardocha dalej nie ma.......


  Odpowiedz
 • sane_man (2018-12-06 16:12:55) #38930 | RAPORT
  Fenomenalna, aczkolwiek głęboko niepokoj±ca audycja..zwłaszcza druga czę¶ć.

  P.S. panowie, czy macie w planach omówienie "Diuny" Herberta?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Ivellios (2019-05-05 15:25:05) #39474 | PW | RAPORT | E-mail
  Oczywi¶cie youtube-owe ContentID znowu postanowiło przypu¶cić szturm na nasz kanał i poprzyczepiać się do muzyki na końcu, dlatego na yt muszę podmienić nagranie na wersję bez utworu. Ponieważ jednak zdarzaj± się nd odcinkami komentarze słuchaczy z yt, postanowiłem że przed usunięciem i reuploadem będę je kopiował i wrzucał w archiwum mp3 pod poszczególnymi odcinkami audycji

  - - - - -

  Yolijka
  Yolijka
  Gratulacje z okazji 50tki! Bardzo dobra audycja. Dziękuję ♥♥♥
  5 miesięcy temu

  Fuzzy Logic
  Fuzzy Logic
  Najlepszego z okazji 50! Ramantyka, dobre dobre xD ¶wietna audycja
  5 miesięcy temu

  Obi Wan
  Obi Wan
  To co, czekamy teraz na Józefine Conrad i Waginę Ciemno¶ci. Poza tym ciekawe jak by tu zamienić "kutasy" z utworów Mickiewicza (dawne okre¶lenie frędzli ;)
  5 miesięcy temu

  Ula Ols
  Ula Ols
  👏😊
  5 miesięcy temu

  Walt Kowalski
  Walt Kowalski
  chyba najlepsza seria na tym kanale
  5 miesięcy temu

  Kring
  Kring
  👍
  5 miesięcy temu

  UFO-RYSZARD.
  UFO-RYSZARD.
  Proszę mię nie obrażać bo wiem ile jest 1+1=2
  A w USA 🇺🇸 jest tak że specjalnie uposledzaja społeczeństwo by nie my¶leli tylko elita jest na wyższym poziomie.
  5 miesięcy temu

  Walt Kowalski
  Walt Kowalski
  tak jest wszędzie
  5 miesięcy temu

  Reginalt Koralewski
  Reginalt Koralewski
  Dyskusje na temat literatury sf o tak popieram program wszystkim miło¶nik± literatury sf mocno polecam!-jak chodzi o literaturę tzw fantastykę przygodow±- to dopełnieniem wszystkiego (ok 650 powie¶ci sf,fantasy ) przeczytałem i nadal czytam to aby wydano 15 tytułów Tarzana nie tłumaczonych na język polski -to jest stara literatura-fantastyczna o! -Solaris wyda 13 tom -Tarzan we wnętrzu ziemi -cykl "Pellucidar" -to jeszcze 14 tytułów min-Tarzan i złote miasto, Triumf Tarzana, itd Rengi !
  4 miesi±ce temu

  Reginalt Koralewski
  Reginalt Koralewski
  Tak się napisałem i. nie drukowane jest na co 15 min straciłem moje przemy¶lenia dotycz±ce audycji-Bibliotekarnium co to jest -cenzura czy co? -napisa£em ,że polecam tyt Przez ocean czasu -Korewickiego zapomniana powie¶ć. fantastyczn± wydan± przez wyd Solaris ,kiedy¶ rarytas nie do zdobycia lub za grube pieni±dze ale już jest brawo p .Sedeńko !
  4 miesi±ce temu

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 4, obecna strona 1, ilo¶ć stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZI¦
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIˇŻKI
Copyright © 2004-2019 by Radio Paranormalium