Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Teoria Chaosu
Odcinek: 21 lipca 2017
Dwie Polski: Polska Chama i Polska Pana
POBIERZ MP3 (244.00 MB) | Premiera: 2017-07-22 | Czas trwania: 04:27:17 | Odtworzone x 1371 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 4, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • Antares (2017-07-23 8:36:54) #36801   ❗❗❗
  Naprawdę niezła audycja, choć troll niestety nieco mącił.

  Z PiSem mam o tyle kłopot, że o ile ich diagnozy są zazwyczaj bardzo trafne, to terapia (na różnych szczeblach - od opracowania po wdrożenie) są często wyjątkowo kiepska. I nie piszę tu u KRSie i Sądzie Najwyższym (aby było śmieszniej - najgorętszymi krytykami Polski na niwie międzynarodowej jest Frans Timmermans i Martin Schulz, zaś w Holandii i RFN sąd najwyższy pochodzi z wyboru politycznego, w Holandii na dodatek nie ma trybunału konstytucyjnego!) gdzie reformę i to radykalną trzeba przeprowadzić i nie zważać na pokwikiwanie. Niestety, w przypadku wielu „elit“ (piszę w cudzysłowie, bo elity są tworzone oddolnie, odgórnie lub na tym samym poziomie tworzą się tylko i wyłącznie kliki) nie tylko sądowniczej wytworzyła się taka sytuacja, że każda zmiana z ich punktu widzenia będzie zmianą na gorsze, więc pokwikiwania będą zawsze. Nie oczyszczą się (casus wypowiedzi Strzembosza sprzed 27 lat, że „środowisko prawnicze się samo oczyści“ - a figę!) i zawsze będą walczyć „aby było tak jak było“. Nie ma co się tym zanadto przejmować. I nie mam tu na myśli jedynie sędziów, z którymi na marginesie w przeciwieństwie do Potrzeby19 mam jak najgorsze doświadczenia. Z sześciu procesów w których miałem okazję uczestniczyć lub uczestniczę skucha była w pięciu. Jak można nazwać sytuację gdy sędzia bierze sprawę, która przeciętnie trwa dwa-trzy lata wiedząc że za półtora roku przejdzie w stan spoczynku i trzeba go będzie zmienić co spowoduje tylko wydłużenie procesu? Albo pani sędzia (wychwalana pod niebiosa przez „GW“ jako wzorzec dla młodszych po fachu) która siedmiokrotnie pod rząd jest nieprzygotowana a prezes sądu do którego wnosi się zażalenie nie widzi powodu do odsunięcia jej od sprawy czy ukarania jej? Na to idą moje podatki? To jest ta elita?

  Z drugiej strony dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Sam piękny życiorys nie wystarczy. To przerabialiśmy podczas II RP, gdy po przewrocie majowym kluczowe stanowiska objęli synowie i wnukowie powstańców, niemal w całości pochodzenia szlacheckiego i sami z piękną kartą podczas - jak to wtedy nazywano - Wielkiej Wojny i wojny polsko-bolszewickiej gdy przelewali krew. W przeważającej mierze była to kadra oficerska, często po elitarnych szkołach wojskowych. Niestety na stanowiskach cywilnych, gdzie ich poobsadzano zwyczajnie się nie sprawdzili. Zazwyczaj jak się mówi o II RP i jej projektach przywołuje się Gdynię i COP. Projekty Gdyni i początki realizacji projektu pochodzą jeszcze sprzed przewrotu majowego, zaś COP powstał po śmierci Piłsudskiego i de facto wbrew jego woli. Dokonania sanacji - na tle możliwości są skromne. Niestety obawiam się tu podobnego scenariusza.
  Na dodatek irytuje mnie sposób działania tego ugrupowania. Bynajmniej nie chodzi mi o wodzostwo, bo w Polsce wodzowskimi są wszystkie partie (temat na oddzielną dyskusję) czy względy estetyczno-wizerunkowe. Chodzi mi o to, że jeśli coś się zapowiada to projekty powinno się to robić na zasadzie „analiza projektu- zapowiedź-realizacja“ (przy czym w polityce, podobnie jak w dużych firmach większość analizowanych projektów nie jest wdrażanych, bo podczas analizy właśnie okazuje się że to chybione pomysły), tymczasem tu mamy „zapowiedź-analiza-rezygnacja“. Obojętnie czy się z danym projektem zgadzam czy nie - opodatkowanie benzyny, opodatkowanie sklepów wielkopowierzchniowych z kapitałem zagranicznym, etc. Ten mechanizm jest po prostu zły, natomiast ciągle on jest stosowany i jeszcze często przedstawiany jako sukces bo „prezes wpuścił opozycję i nieprzychylne media w maliny“.

  Odpowiedz
 • Belkaenes (2017-07-25 12:15:39) #36817   ❗❗❗
  Audycja bez tresci za to jak zwykle duzo gadania o tym kto co zrobil ale dowodow na to nie ma ale prowadzacy wie ze tak bylo.Cala platforma kradla zabijala ludzi niszczyla zycie ludziom,przyszedl pis zrobic porzadek i nikogo nie posadzil,dziwne bardzo.Moze michal wyslij im swoje audycje albo dowody co masz ale nie pokazujesz na bank wykorzystają i wszystkich posadza!!Trzymam kciuki!
  No i przestan juz michale palowac potrzebę i NR bo nic ba twoj temat nie bylo dzis a ty musiales swoje docinki wcisnac,na potrzebe po jego telefonie i w trakcie aydycji o tym ze cie hakuja czy cos,daj jeden dowod.
  Bez palowania michale bez palowania.
  P.s Na fali nie ma radia wiec prosze to sprostowac!
  Pozdrawiam

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • borysek (2017-07-27 9:02:31) #36829   ❗❗❗
  Słucham audycji od kilku lat i to całe trollowanie to sprawka karachanow z Wolnego Wilna. To dobrze zorganizowana siatka. Bardzo mnie wtedy dziwiło że Claude podjął z nimi „współprace”. Nocnego Radia bym w to niemieszał, może Potrzeba19 jest u nich w ekipie, może oni mu imponują, ale jak już dzwoni do audycji to telefon jest kulturalny. Niechec Claude bierze się bardziej z brakiem porozumienia z kapitanem Krawcem i ich rozne zdania w rożnych kwestiach.

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 3, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium