wyprawy roweroweNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Ogłoszenie ws. pomocy w zorganizowaniu sprzętu na wyprawę badawczą
(dodano: 2019-12-06 02:50:46)
Wróć na stronę główną

Przekazujemy treść ogłoszenia nadesłanego do nas przez badacza Wojciecha Bobilewicza. Ogłoszenie dotyczy pomocy w zorganizowaniu sprzętu dla badacza Rexa Yapiri Yapiego, zajmującego się poszukiwaniem oraz badaniem doniesień o „ropenie”, zagadkowym zwierzęciu przypominającym pterozaura.

Jedną z najbardziej enigmatycznych, lecz także stosunkowo często obserwowanych, kryptyd jest ropen. Zwierz ów zamieszkuje głównie północno-wschodnie rejony Papui-Nowej Gwinei, a także należącą do tego kraju wyspę Umboi.

Wedle doniesień, zwierzę owo przypomina kształtem pterozaura (aczkolwiek – wbrew twierdzeniom niektórych badaczy – wcale nie musi być „żywą skamieliną”), posiada lotne błony działające jak skrzydła, dzięki którym może unosić się w powietrzu zupełnie bezgłośnie, ma wydłużony dziób, a niektóre źródła mówią także o specjalnym wyrostku z tyłu głowy. Najciekawszą, choć najmniej wiarygodną i najrzadziej obserwowaną, cechą ropena jest jego zdolność do bioluminescencji, o której wspominają niektórzy miejscowi.

Na przestrzeni dziejów rozliczne wyprawy i ekipy z Europy Zachodniej oraz Ameryki Północnej poszukiwały owego rzekomego pterozaura. I choć – jak dotąd – ropen pozostaje nieuchwytny, to udało się zebrać rozliczne raporty z obserwacji przez miejscowych mieszkańców owego dziwnego zwierzęcia.

Jednym z badaczy, poszukującym ropena, jest niejaki Rex Yapiri Yapi, mieszkaniec wyspy Umboi, na której (a raczej nad którą) stosunkowo często widywany jest ów latający „potwór”. Rex pochodzi z niewielkiej osady zwanej Kumiane w dystrykcie Pangia, mieszczącym się w Prowincji Southern Highlands (Południowe Wyżyny) w Papui-Nowej Gwinei. Odkąd w roku 2007 Rex sam zaobserwował ropena u ujścia rzeki Goosh, zaczął wykorzystywać swe ograniczone środki w celu przygotowania wypraw mających na celu sfilmowanie tego stworzenia. Ze względu na owe mono ograniczone środki Rex polega w swej pracy badawczej na ludziach dobrej woli i szerokich horyzontów, którzy zechcą wspomóc go w pracy poszukiwawczo-badawczej.

Apel do Czytelników strony KryptoZoo i Słuchaczy Radia Paranormalium: jeśli macie Państwo „na zbyciu” stare, lecz wciąż sprawne kamery wideo (najlepiej oczywiście cyfrowe) i możecie je udostępnić (na czas trwania wyprawy lub na stałe) Rexowi, to prosiłbym o kontakt na mój adres mailowy (rafiki_yako@poczta.onet.pl). Przekażę wówczas stosowną informację Rexowi, tak by można było nawiązać z nim kontakt.

Więcej informacji o Rexie:
nexusnewsfeed.com/article/unexplained/flying-pterosaur-ropen-sighting-in-2007-by-cryptid-researcher-rex-yapi (po angielsku)
www.youtube.com/watch?v=VmNjJdTXv90&t=24s
www.youtube.com/watch?v=kX22Qembdk0


Komentarze do tego newsa
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Komentarze do tego newsa:

SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium