urodziny dziecka szczecinNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Bibliotekarium
Odcinek: Bibliotekarium odc. 1
Czy natura jest ślepa? Czy przyroda jest mądra? Czy Dawkins, Hawking i im podobne tęgie umysły mają rację, głosząc określone poglądy i idee? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poszukiwali gospodarze audycji, pisarze science-fiction i publicyści Marek Żelkowski i Wiktor Żwikiewicz. Niezwykle interesująca wymiana poglądów, warto posłuchać!
Począwszy od stycznia 2021 roku w Internecie nadaje radio z audycjami o tematyce literackiej, założone przez Bibliotekarium: Book Radio. Zapraszamy do odwiedzania strony radia i słuchania!
POBIERZ MP3 (75.60 MB) | Premiera: 2017-01-13 | Czas trwania: 01:22:39 | Odtworzone x 2054 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 7, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • Setereb42 (2017-01-14 14:57:31) #35323   ❗❗❗   📧
  Genialna audycja z niecierpliwością czekam na następną.

  Odpowiedz
 • kić (2017-01-14 20:57:40) #35328   ❗❗❗
  Szczerze, brawo :) Nie jest to audycja dla byle kogo, ale obaj panowie świetnie wypadli. W ogóle moglibyście dyskutować na każdy temat.

  Odpowiedz
 • Antares (2017-01-15 13:22:08) #35331   ❗❗❗
  Audycja po prostu boska i nie chodzi mi o kontekst religijny czy paranormalny :-) Rzadko spotykana dziś kultura wypowiedzi i erudycja, jednocześnie lekkość i klarowność wypowiedzi. Da capo!

  Odpowiedz
 • ura bura (2017-01-15 14:53:29) #35334   ❗❗❗
  hm, mile zaskoczony jestem, pierwszy raz od bardzo dawna tutaj, niepamiętanie o co komon u Aldisa w Helikonii(debaty) zapomniane niniejszy zostało;p Tak trzymać, czekam na drugą część, pazury po łokcie poobgryzam.


  Odpowiedz
 • Jaknajlepiej (2017-01-16 18:42:31) #35349   ❗❗❗
  Panowie dziękuję za wspaniałą audycję, którą przesłuchałem dopiero dzisiaj. Ukłony dla Iweliosa za produkcję, wprowadzenie, zakończenie i tę pasującą jak ulał muzykę na końcu.
  Co do samej dyskusji to moją przemyślenia w trakcie jej słuchania prowadziły mnie do analogii do aspektów fraktalnych. Wątki rozmowy były ustalone zapewne przez Pana Marka ale prowadziły do zaskakujących odpowiedzi Pana Wiktora. Gdyby temat na początku mógł swobodnie być rozwijany to wnioski byłyby zapewne zaskakujące. Dlatego tez bardzo dobrze zrozumiałem Pana Wiktora, który pod koniec audycji skonstatował, ze chciał powiedzieć dużo więcej i szerzej.
  W trakcie słuchania Panów miałem bardzo ciekawe odczucia w kwestii natury rzeczywistości gdzie każdy z nas jest po części jej twórcą jak też odbiorcą tworzenia przez innych. Zaskakujące w tym, jak dzieła co po niektórych trafiają do szerszej publiczności. Tu pojawia sie pytanie czy też przypadkiem niektórzy oświeceni maja świadomość tego mechanizmu i wpływają na nasze wybory co do odbioru dzieł, które determinują taką a nie inną fraktalną ścieżkę naszej rzeczywistości.
  Pozdrawiam wszystkich w dalszych rozważaniach :)

  Odpowiedz
 • Ciekawy (2017-01-18 12:43:21) #35372   ❗❗❗   📧
  Z przyjemnością wysłuchałem polecanych przez p. Marka Żelkowskiego na jednej z debat felietonów p. Żwikiewicza, ale ta audycja to wyjątkowy smakołyk i od teraz obowiązkowa pozycja w moim terminażu radiosłuchacza.
  Ps. wszystko super, tylko za krótko.

  Odpowiedz
 • Filip (2019-02-27 20:45:58) #39205   ❗❗❗
  Jak ja chciałbym żeby lekcje polskiego były prowadzone przez Panów, albo żeby chociaż były w ułamku tak ciekawe jak te dyskusje. Cóż, Wasza praca jest naprawdę wspaniała, wielce dziękuję i liczę na więcej.

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 7, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium