Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Zmarł Marek Rymuszko (1948-2019)
(dodano: 2019-07-23 00:28:59)
Wróć na stronę główną

Z nieutulonym żalem informujemy, iż w wieku 71 lat zmarł - czy też, jak zapewne wolałby, aby o nim mówiono - przeszedł do lepszej rzeczywistości Marek Rymuszko, reporter, pisarz i publicysta, założyciel i redaktor naczelny Nieznanego Świata.Marek Rymuszko był absolwentem wydziału prawa oraz dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracował z tygodnikiem Prawo i Życie oraz z licznymi innymi czasopismami. Był również założycielem, redaktorem naczelnym oraz współtwórcą koncepcji redakcyjnej czasopisma Nieznany Świat, które - wydawane nieprzerwanie od 1990 roku (numer próbny ukazał się w roku 1983) - jest najstarszym polskim periodykiem oraz jednym z najlepiej ocenianych czasopism na świecie, poświęconym szeroko rozumianej tematyce Nieznanego.

Laureat Nagrody im. Ksawerego Pruszyńskiego za całokształt dorobku w dziedzinie reportażu. Wieloletni prezes Stowarzyszenia Krajowy Klub Reportażu. Spośród licznych napisanych przez niego książek, szczególnie warte uwagi słuchaczy Radia Paranormalium są Nieuchwytna siła, Powrót nieuchwytnej siły (obydwie napisane wspólnie z Anną Ostrzycką), Przypadki metafizyczne oraz - prawdopodobnie najbardziej znanej, bowiem doczekała się aż sześciu wydań - Polskie życie po życiu. Relacje ludzi uratowanych ze stanu śmierci klinicznej.

Stworzone przez Marka Rymuszkę czasopismo Nieznany Świat niezmiennie zaliczane jest to najlepiej redagowanych i najbardziej wiarygodnych periodyków na rynku europejskim. Stale rosnący poziom czasopisma świadczy, że odchodząc z tej rzeczywistości, Marek Rymuszko swoje dzieło życia pozostawił w dobrych rękach.

Komentarze do tego newsa
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Komentarze do tego newsa:

 • Antares (2019-07-23 8:47:29) #39630   ❗❗❗
  Pamiętam "Polskie życie po życiu", moja mama kupiła mi tę książkę na prezent, jakoś w połowie lat dziewięćdziesiątych. Dobra, solidna robota.

  A Pan Marek już pewnie zaczął zbierać materiałydo następnej. Panie Marku, proszę pisać w spokoju. Pewnego dnia ją wszyscy przeczytamy...

  Odpowiedz
 • tadeo (2019-07-23 18:57:26) #39634   ❗❗❗   📧
  straszna wiadomość; ogromna strata, współczujemy bliskim

  Odpowiedz
 • Sebastian pn (2019-07-28 9:41:58) #39659   ❗❗❗
  To duża strata dla NŚ. ps. Mam nadzieje że nowym redaktorem naczelnym zostanie dobrze znany suchaczą RP Piotr Cielebiaś.

  Odpowiedz
 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium