stenogramNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: XLII Debata Ufologiczna Online: Wojny Gwiezdne i Gwiezdne Wojny
Dzisiejszy program poświęcamy tematowi wojen gwiezdnych oraz "Gwiezdnych wojen". Będzie zatem i o wątkach z filmu, którego kolejna część weszła na ekrany jak i o całkiem możliwych wojnach w kosmosie. Ostatnio z tematem wiążą się rewelacje hakera Garry`ego McKinnona, który po raz kolejny przypomniał o sobie w mediach, mówiąc, że Amerykanie budują w kosmosie swoją bojową flotę. Na ile to może być wi... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (188.00 MB) | Premiera: 2016-02-28 | Czas trwania: 03:25:31 | Odtworzone x 4368 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 19, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • allier (2016-02-29 15:56:22) #14331   ❗❗❗
  Dlaczego nie zadaliście na antenie mojego pytania o ustosunkowanie się do tego, co rozgłasza Arkadiusz Miazga, opowiadając o UFO jako o demonach?? Następnym razem zadzwonię i zapytam osobiście.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (4)
 • roberto (2016-02-29 20:59:35) #14337   ❗❗❗
  Moim zdaniem Star Trek też kuleje pod względem wyobrażania sobie aparycji obcych. Tam też prawie wszyscy to humanoidzi, a różnicą jest jakaś fałda albo skrzela. Ale tak jak powiedział p. Żelkowski - gdyby to wszystko ująć, byłoby to mało zrozumiałe dla mas.

  Odpowiedz
 • apsik (2016-03-01 14:34:46) #14342   ❗❗❗
  też uważam te pretensje o demonologię za przesadzone. Arek Miazga nie narzuca swoich poglądów w audycji, nie mówi jak nawiedzony, wnosi do dyskusji wyważoną opinię, nie próbuje dominować. dla mnie więc może sobie wierzyć w co chce.

  no i druga sprawa, Marek Żelkowski, który wnosi dużą wiedzę odnośnie literatury - tak, tak i jeszcze raz tak!

  Odpowiedz
 • clearsky (2016-03-01 16:42:47) #14343   ❗❗❗
  Nie wiem skąd ten opór by uznać, że wiekszość faktycznych załogantów UFO ma postać humanoidalną ? :-) Skoro pochodzą z planet, gdzie być może panują warunki zbliżone do ziemskich i gdzie nastąpił podobny rozwój ewolucyjny, to jak mają się prezentować przedstawiciele takich cywlizacji/ras ? Być może jest jakaś matryca, że przy określonych warunkach powstaje taka, a nie inna forma życia. Raczej nie licze na inwazję krwiożerczych roślin ( tryfidy,) czy Blooba Zabójcę.Podobne warunki, wyworzą podobne struktury biologiczne i biologiczne formy. Poza tym mimo ich humaidalności, to jednak z doniesień wynika , że jest ich pewna różnorodność.Od róznic we wzroście ( od istot wielkości niemowlaków, czy karzełków - bo wysokie kolosy), po wszelkie warianty budowy samego ciała i jego cech charakterystycznych.NIektórzy używają pełnych wdzianek ochronnych, zatem być może coś na Ziemi " im nie służy".U innych byc może nie zaobserwujemy takiego sprzętu, co nie znaczy, że nie są zabezpieczeni, przed ewentualnych szkodliwym działaniem jakiś ziemskich czynników.Możliwe, że postać humaoidalna jest czymś w rodzaju podstawowej i powszechnej formy biologicznej.Oczywiście taka forma jest dostosowana do środowiska z którego się wywodzi.Raczej nie spotkamy się ze zdarzeniem, gdzie pojazdy są pilotowane przez " inteligentne kamienie", czy inteligencję zamkniętą w innej osobiwej strukturze.
  Co do samej serii Star Trek pojawiają się tam równiez byty subtelne/energetyczne, lub półmaterialne, albo nawet całe połacie " inteligentnej substancji" w kosmosie.
  Nie jestem zwolennikiem łączenia ciała biologicznego z elementami sztucznymi - by tworzyć hybrydy na kształt robocopów, terminatorów.Z drugiej strony sama forma miękkich tkanek, może wydawać się tylko jednym z etapów ewolucji.Ta forma jest pełna słabości i niedoskonałości - podatna na uszkodzenia, choroby, dolegliwośći.Mimo tych czynników jest jednak dosyć użyteczna i jak na nasze warunki jest optymalnym pojazdem dla świadomości.Gdyby wykluczyć potencjalne choroby i zmodyfikować organizm do lepszej, szybkiej regeneracji to byłoby istotnym krokiem do zwiększenia wydajności takich form.
  Inna kwestia to sam obszar będący " siedliskiem" inteligencji, świadomości.Swoiste centrum zarządzania organizmem, sterowania i podtrzymywania życia.U nas takim zasadniczym aparatem/narzędziem jest mózg ( i kilka kluczowych organów typu serce).Jednak co dzieje się, kiedy owa "inteligencja i świadomość" jest składową każdej komórki w organizmie, a do tego jest zdolna do odtworzenia całego ciała przy wykorzystaniu minimalnej "tkanki własnej" ? Jakiś rodzaj hiper-odtwarzania struktury, do wyjściowej matrycy.Czyli, kiedy taka istota ma formę humaoidalną, jest w stanie natychmiast zregenerować odciętą dłoń - a nawet odcięcie głowy nie jest problemem, gdyż reszta ciała nadal posiada " inteligencję i świadomość" - w przypadku kiedy za wszystko nie odpowiada jedynie centralny organ w rodzaju mózgu.
  Trochę tu chyba namieszałem :-).Chodzi o różnice, kiedy "inteligentny" jest tylko mózg, a kiedy "inteligentne" jest całe ciało.
  Poza tym jakoś nie budzi mego ewentualnego niepokoju potencjalna forma gadzia, owadzia, czy również diabełkowata ( są opisy zdarzeń z istotami, które mimo "straszliwego" wyglądu, były spokojnego usposobienia i nie dążyły do dręczenia świadka).
  Pozdro ;-).

  Odpowiedz
 • polar_zenon (2016-03-01 20:57:19) #14344   ❗❗❗
  @clearsky - co do inteligencji ciała, to nie możemy jej też wykluczać u człowieka. prowadzono badania nad inteligencją serca np. To bardzo ciekawe
  @apsik - moim zdaniem imć Miazga pogrzebał się raz na zawsze. Niech sobie szuka demonów w UFO, ale on stał się głosem pisma "Egzorcysta" i Frondy. Nie jest obiektywny

  Odpowiedz
 • Tengu (2016-03-02 8:33:03) #14351   ❗❗❗   📧
  Coraz nudniejsze te wasze debaty!

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (4)
 • logos (2016-03-06 9:55:58) #14385   ❗❗❗
  Gdyby nie Ralph McQuarrie i utalentowany zespół industrial light & magic, oraz pozostali artyści, to STAR WARSy przeszłyby bez echa...

  Odpowiedz
 • Leśny Pukacz (2016-03-08 14:15:48) #14409   ❗❗❗
  Moim zdaniem z audycji na audycję robi się ciekawiej. Jeśli kogoś interesuje tylko ''mechaniczny'' aspekt zjawiska, niech się skupi na pierwszych debatach. Dobrze ze panowie przechodzą na bardziej filozoficzne tematy.

  Odpowiedz
 • marq (2019-11-22 17:05:16) #40146   PW   ❗❗❗
  Wrócimy dp języka, który już raz od Komstów otrzymaliśmy, i nie był to prezent z Ich strony, a pragmatyzm.

  Chcąc módź skomunikować się z Każdym Ziemianinem bez pośrednika -by poznawszy człowieka jako - tako uniknąć celowych przekłamań, Dali i nauczyli nas ŁACINY !!

  Tak ze na powrót będziemy się uczyć Łaciny z tym iż zaczniemy od staro Łacińskiej wersji.

  Nb. Szkoda, ze zrezygnowaliśmy z nauki Łaciny o wiele więcej niżli Greki już od pierwszych klas szkół powszechnych ...

  To to samo jak z Wenus
  Powinna być z drugiej strony Ziemi, Jest na niej bardzo inteligentne życie Ludów bardzo podobnych do nas. Niewykluczone, że Planetarnym na Wenus jest nadal STAROŁACIŃSKI.

  A Mimrod i cała populacja Ziemian i Obcych reszta się rozumiała bo rozmawiała właśnie po Łacinie

  Sokół Milenium lezy na dnie Bałtyku chyba najblzej mu do piaszczystego dna Szwedzkiego wybrzeża - jest foto w internecie.
  Pozdrawiam Wszystkich.

  Wszystko co doskonałe, jest banalnie proste !!!


  Odpowiedz
 • marq (2019-11-22 17:46:00) #40147   PW   ❗❗❗
  Nie ruszają bo się BOJĄ !!!

  Każdy statek międzygalaktyczny w swej strukturze musi być - jako całość Kryształem. Najprawdopodobniej coś takiego jak kryształ o kształcie mocno wydłużonego i spłaszczonego jaja obracającego się "na ręby" jak ogony Torus z otworem w środku oczyszczacie - pełny Torus będący 100% kryształem. Ostre zwroty uzyskuje się w mgnieniu oka, zmieniając miejsca głównych węzłów krystalizacji a spokojne manewry "błędami strukturyzacji"  Odpowiedz
 • marq (2019-11-22 17:50:45) #40148   PW   ❗❗❗
  1 kg Au przez 6 godz. na stole w kuchni przy okazji przygotowywania smacznego obiadku przez małżonkę - 100% Poważnie !!

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 11, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium