Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Zapowiedź Bibliotekarium z 28 lipca
(dodano: 2017-07-26 20:49:43)
Wróć na stronę główną

Już w najbliższy piątek, 28 lipca o 20:00, Marek Żelkowski i Wiktor Żwikiewicz zapraszają na kolejny odcinek "Bibliotekarium" na żywo. Tym razem punktem wyjścia do dyskusji będzie powieść Aldousa Huxleya "Nowy Wspaniały Świat". Jak zawsze, już teraz czekamy na Państwa pytania do audycji oraz na komentarze i spostrzeżenia dotyczące tej książki.Komentarze do tego newsa
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Komentarze do tego newsa:

 • o35 (2017-07-28 14:56:11) #36839   PW   ❗❗❗   📧
  Mam nadzieję, że jak napisał Ivellios powieść Aldousa Huxleya „Nowy Wspaniały Świat”, będzie punktem wyjścia do dzisiejszej dyskusji o tzw. antyutopii. Pierwszym powiedzmy dziełem z tego gatunku jakim się zetknąłem i wywarł na mnie wrażenie wcale nie była literatura tylko film z naszej rodzimej kinematografii „Sexmisja”. Już widzę uśmieszki na ustach wielu czytających ale … w Nowym wspaniałym świecie ludzie zażywają somę (chyba tak się nazywał u Huxleya ten narkotyk wybaczcie jeśli się pomyliłem bo powieść czytałem dość dawno) a w Sexmisji słynny głos z maszyny: Weź pigułkę 😊 tu i tu chemia miała uwolnić ludzi od troski. Później dopiero przeczytałem Folwark Zwierzęcy Orwella było to jakieś wydanie bardzo broszurowe. Czytając folwark od razu przypomniały mi słowa piosenki polskiej z lat 80-tych gdzie autor zaczerpnął słowa właśnie z Orwella …wszystkie są zwierzęta równe ale są zwierzęta równiejsze … nie pamiętam nazwy zespołu ale tytuł piosenki to chyba Ferma Hodowlana – ręki uciąć nie dam. Następną powieścią, którą przeczytałem to wcale nie był rok 1984 ale „My” Zamiatina – książka nie wielka ale jakże sugestywna bardziej nawet mi się podobały niż Nowy Wspaniały Świat, który wpadł mi do rąk dopiero po niej. Wracając do naszego krajowego podwórka to powiem szczerze, że książki z tzw. największym jajem traktując temat napisał Janusz Zajdel. Jego „Wyjście z cienia”, Paradyzja, czy „Cała prawda o planecie Ksi” oraz Limes inferior to prawdziwe perełki rodzimej literatury traktujące temat. Kończąc wpis chciałbym jeszcze dodać, że Zamiatin oraz Huxley pisząc swoje książki niestety tematu sami nie wymyślili ale czerpali z historii i to wcale nie tak dalekiej bo rewolucji francuskiej, następnie była komuna paryska w obu przypadkach chciano stworzyć nowy typ obywatela tak jak w czasie rewolucji październikowej i związku sowieckiego. Huxley i Orwell mieli dodatkowo nazizm hitlerowskich Niemiec. Po drugiej wojnie światowej szaleńców chcących stworzyć idealny świat namnożyło się jeszcze więcej zwłaszcza w Azji południowo wschodniej Wietnam, Korea, Chiny, Kambodża a i Afryka również swoje wycierpiała. Na sam koniec chciałbym dodać, że współcześnie nowy wspaniały świat jest nam serwowany tylnymi drzwiami może będę kontrowersyjny podając przykłady – zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych – ale wymieniam:
  - eutanazja,
  - przez wyeliminowanie gotówki z obrotu można kontrolować praktycznie każdy krok człowieka,
  - serwisy typu Facebook – niespełnione marzenia oficera totalitarnych służb bezpieczeństwa byliby teraz przeszczęśliwi mając taki serwis do przeglądania gdzie ludzie sami odzierają się z prywatności, są przypadki gdy pracodawcy nie chcą zatrudniać ludzi nie mając profilu na tym portalu.
  - co prawda podobno to już przeszłość ale eugenika w Szwecji a być może również w innych krajach skandynawskich nie wiemy tego
  - z techniki to przykładowo plany rządu Wielkiej Brytanii do wprowadzenia robotów lub tzw automatycznych urządzeń do opieki na chorymi przewlekle czyli dehumanizacja ostatnich chwil tych ludzi.
  Na tym kończę pozdrawiam wszystkich.
  o35


  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium