fiqmiku.plNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Zmarł Lucjan Łągiewka
(dodano: 2017-05-06 21:42:59)
Wróć na stronę główną

Ta informacja zasmuci wielu, szczególnie fascynatów nowych wynalazków. W dniu wczorajszym dotarła do nas wiadomość o śmierci pana Lucjana Łągiewki, kontrowersyjnego wynalazcy i konstruktora mających łamać prawa fizyki wynalazków, między innymi słynnego zderzaka Łągiewki, hamulca dynamicznego oraz pędnika Łągiewki.

Lucjan Łągiewka


W polskich mediach alternatywnych jako pierwszy informację o śmierci wynalazcy z Kowar podał redaktor strony internetowej "Monitor Polski", pan Marek Podlecki. Smutną wiadomość miał przekazać jeden z bliskich przyjaciół pana Lucjana. Później stosowną informację na łamach prowadzonych przez siebie serwisów zamieścił Janusz Zagórski. W późniejszych godzinach również i my przekazaliśmy tę wiadomość na naszym fanpejdżu na Facebooku oraz na antenie, przed audycją "Bibliotekarium".

Nie podano przyczyny zgonu ani nawet dokładnej daty śmierci Lucjana Łągiewki. Okoliczności śmierci konstruktora do tej pory pozostają w najwyższym stopniu niejasne. Możliwe, że z czasem pojawi się więcej szczegółów na ten temat.

Jak twierdzi Michał Giereś (Claude_mOnet), autor emitowanej między innymi na naszej antenie audycji "Teoria Chaosu", pogłoski o śmierci budzącego niemałe kontrowersje genialnego konstruktora krążyły już od pewnego czasu. Wiele wskazuje na to, że Lucjan Łągiewka nie żyje już od ponad miesiąca, jednak z nieustalonych przyczyn, przed 5 maja 2017 roku nigdzie nie pojawiła się żadna informacja na ten temat.

Lucjan Łągiewka urodził się 29 lipca 1949 roku w Kowarach. Zasłynął wynalezieniem wspomnianego wcześniej zderzaka, pędnika oraz hamulca dynamicznego, jak również szeregu innych, mniej znanych wynalazków. Szczególnie te dwa ostatnie urządzenia, zdaniem Michała Gieresia, są kompletnie przemilczane i "zaciszane" ze względu na to, że mają w nich zachodzić zjawiska, których jeszcze do dzisiaj nie pojmujemy. Młodsi z Czytelników i Słuchaczy prawdopodobnie kojarzą pana Lucjana z występów w popularnym niegdyś programie "Nie do wiary", dzięki któremu zyskał on większy rozgłos.

"Wagę odkrycia Łągiewki pojęły natomiast środowiska wynalazcze na świecie, które przyznały mu pierwszą nagrodę za najlepszy wynalazek XXI wieku", mówi Giereś. W gronie naukowców, którzy wyrazili uznanie dla działalności Łągiewki, byli członkowie Norweskiego Komitetu Noblowskiego oraz Szwedzkiej Akademii Nauk. Według Gieresia, fakt ten zamknął usta polskim naukowcom, którzy zaszczuli konstruktora z Kowar i tym samym przyczynili się do znacznego pogorszenia jego stanu zdrowia.

Ale Łągiewka był atakowany nie tylko przez naukowców - swoje zrobiły również służby specjalne, które konfiskowały budowane przez niego urządzenia, celem późniejszego sprzedania ich do Izraela. Dzięki pomocy syna, panu Lucjanowi udało się częściowo odzyskać skradzione w ten sposób wynalazki.

Według Michała Gieresia, z rozwiązań zaproponowanych przez Lucjana Łągiewkę ma rzekomo korzystać Europejska Agencja Kosmiczna, prawdopodobnie z powodzeniem są one wykorzystywane również w krajach arabskich, między innymi w portach - urządzenia skonstruowane według projektów Lucjana Łągiewki ułatwiają bezpieczne hamowanie statków wpływających do portów. Jeden z patentów Łągiewki wykorzystano również częściowo w Formule 1.

Słynny "zderzak Łągiewki" zainicjował powstanie Projektu EPAR (Energetyczny Przetwornik Akumulacyjno-Rozpraszający), który rozwija koncepcję tego urządzenia i planuje wprowadzić je do powszechnego użytku. Projekt został uhonorowany między innymi Nagrodą Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG w Katowicach w 2003 roku oraz nagrodą ufundowaną przez rosyjską firmę "Gorodiskij & Partners".

Lucjan Łągiewka odszedł w wieku 67 lat. Bez względu na to, czy twierdzenia o łamaniu praw fizyki przez projektowane przez niego urządzenia są prawdziwe czy też nie, śmierć wynalazcy z Kowar oznacza niepowetowaną stratę tak dla Polski, jak i dla całego świata.

Osoby komentujące niniejszego newsa uprzejmie prosimy o uszanowanie pamięci po panu Lucjanie Łągiewce, jak również o powstrzymanie się od ataków personalnych na kogokolwiek oraz snucia teorii spiskowych.

AKTUALIZACJA 3 SIERPNIA 2017:

W maju gruchnęła wiadomość o śmierci znanego polskiego wynalazcy i konstruktora Lucjana Łągiewki. Z Wikipedii jednak informacja szybko zniknęła, gdyż jaśnie oświecony moderator uznał Radio Paranormalium za medium z definicji niewiarygodne "no bo media takie i takie zwykle robią to i tamto", i wzmiankę o śmierci Łągiewki usunął.

I o ile można pluć na Wikipedię za marną wiarygodność i wybiórcze traktowanie źródeł, to jednak okazuje się, że samo zweryfikowanie informacji o śmierci Łągiewki u kompetentnych osób może się okazać bardzo trudne, by nie powiedzieć - praktycznie niemożliwe. Próbowaliśmy bowiem zasięgnąć języka w tej sprawie u władz Kowar, między innymi u burmistrza i w Urzędzie Miasta. Drogą emailową odprawiono nas jednak z przysłowiowym kwitkiem, stwierdzając w odpowiedzi, że nie mogą przekazywać absolutnie żadnych informacji, gdyż zabroniła tego rodzina Pana Lucjana.

Od dłuższego czasu nie było żadnych nowych informacji o Łągiewce. A teraz nie wiadomo, czy ten człowiek w ogóle żyje, a jeśli zmarł, to kiedy, ani co się stało. W sumie to nie wiadomo kompletnie nic.

Komentarze do tego newsa
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Komentarze do tego newsa:

 • macc (2017-05-07 11:29:50) #36278   ❗❗❗
  czytajac informację biograficzne nt Pana Lucjana, przyszła mi do glowy pewna myśl ... nie mam na jej uzasadnienie kompletnie zadnych argumentow ani faktów, ale chcialbym się nią podzielić....Miejsce urodzenia PAna Łągiewki to Kowary...1949 rok..... Góry Sowie, KArkonosze, Riese...jaka była historia tych rejonów nie muszę nikogo ze słuchaczy/czytelników przekonywać. Zastanawiam się czy inspiracji i korzeni wynalazków PAna Łągiewki nie nalezy wiazac z tymi faktami? CO o tym myślicie?

  Odpowiedz
 • wikipedia jest zalosna (2017-05-15 0:07:41) #36320   ❗❗❗
  My tu gadu-gadu a tymczasem na Wikipedii jakis baran bez przerwy usuwa informacje o smierci Lagiewki, kasujac przy tym linki do NTV i Paranormalium i argumentujac przy tym, ze serwisy o tej tematyce "juz z definicji sa niewiarygodne". "Wolna encyklopedia" w ktore byle wymiocina moze cenzurowac i kasowac co sobie zechce "no bo takie i takie zrodlo jest gupie".

  Redaktorze Wikipedii kasujacy linki do WIARYGODNEJ!!! informacji, jesli to czytasz, to wiedz ze jestes nikim wiecej jak tylko zwyczajnym cenzorem, bo na okreslenie redaktor to ty nawet nie zaslugujesz. Ide o zaklad ze nawet nie przczytales co te serwisy podawaly w swoich komunikatach, tylko je skasowales ot tak "bo gupie zrodlo jest gupie". Zalosny idioto.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • DR7 (2017-05-17 2:08:03) #36333   ❗❗❗
  Przykre to bardzo. Czlowiek ten niedoceniony za zycia, przynajmniej po smierci zasluguje na jakis medal czy posmiertnego nobla. Smierc tego Pana to nieodzalowana strata dla calej Polski jak i swiata. Miejmy nadzieje ze ktos naglosni temat a pan Lucjan zostanie posmiertnie uhonorowany przez samego prezydenta RP. Zasluguje na to i nalezy mu sie to. Oby owoce jego pracy nie poszly na marne. RIP Lucjan Łągiewka

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Pedros (2017-05-20 13:10:07) #36353   ❗❗❗
  Jak na razie NIE MA żadnego miarodajnego źródła mówiącego o śmierci wynalazcy.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • zbździsiu (2017-05-20 15:04:15) #36355   ❗❗❗
  Wikipedia to jedna wielka banda hipokrytów. W końcu jest to w jakimś sensie alternatywa dla encyklopedii "zarządzanych przez duże instytucje" - a więc można powiedzieć, że jest to medium alternatywne. Medium alternatywne, które nie akceptuje jako źródeł informacji innych mediów alternatywnych, nazywając je "już z definicji niewiarygodnymi". Za to baaaaardzo wiarygodna jest encyklopedia, w której byle dupek może sobie dodać co sobie zechce i nie ponosi za to odpowiedzialności :D

  Odpowiedz
 • karol (2017-06-03 21:12:58) #36453   ❗❗❗
  problem jest w tym że nie ma dokładnej daty śmierci pana Lucjana
  kto blokuje tę informację
  dlaczego
  jakiś absurd
  gdyby żył było by dementi

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Kristofer1 (2019-04-30 23:28:56) #39457   ❗❗❗
  Tak trudno sie przebić jak coś wynajdziesz pożytecznego dla kudzkości jest tyle zakłamania w dziśiejszych czasach ja bym nieczekał na prawa do patentu tylko go montował po cichu każdemu po koleii za minimalną opłatą a jak by było tego dużo zamontowane myśle że już nieudło by śie im tego zatrzymać i tak trzeba znimiwalczyć zanim oni zniszczą nas te zasrane koncerny

  Odpowiedz
 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium