Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Wolfie


Dodano: 2005-04-17 13:38:23 | Wyświetleń: 13755 | 🕑 Odłóż na później


W Abbey House w Cambridgeshire dziwne stworzenia „nie z tej ziemi" pojawiały się wielokrotnie. Kilka razy widywano tu tajemnicze widmo zwane Szarą Damą. Najbardziej zaskakujące jednak są doniesienia o osobliwym „zwierzęciu" ukazującym się rodzinie Lawsonów, zamieszkującej w Abbey House w latach 1904-1910. Według opisu Enida Portera w Cambńdgeshire Customs and Folklore (1969), który zainspirował Richarda Svenssona do stworzenia wspaniałej, zamieszczonej tu ilustracji (u góry), niezwykły zwierzopodobny stwór z Abbey House poruszał się na tylnych kończynach, miał brązową sierść, przednie kończyny w kształcie płetw i długi dziób.
Według innego opisu, zamieszczonego w książce Grahama McEwana "Mystery Animals of Britain and Ireland" (1986), sporządzonego na podstawie wspomnień pani Lawson, było to nieładne zwierzę, podobne do dużego zająca o bardzo krótkich uszach. Słyszano je i widywano, kiedy biegało na tylnych nogach. Jego tupot był bardzo charakterystyczny. Nigdy nie zauważono, by stało spokojnie lub poruszało się wolnym krokiem.

Abbey House


Stworzenie upodobało sobie parter domu. Najczęściej pojawiało się o zmierzchu, ale widziano je również całkiem wyraźnie w salonie oświetlonym sztucznym światłem. DzieciLawsonów oswoiły się z tą osobliwą istotą do tego stopnia, że nazwały ją „Wolfie". Choć miała dziwny wygląd, nie wydawała się niematerialna. Pani Lawson nabrała tego przekonania, kiedy ujrzała ją z bliska w korytarzu.
W 1910 r. Lawsonowie wyprowadzili się z Abbey House, ale Wolfie pozostał, ponieważ Charmian, córka Sharpów, którzy wprowadzili się w 1920, niejednokrotnie widywała tajemnicze „zwierzę".
Osobliwy maly pieseczek - w takiej postaci  Wolfie ukazal sie w Abbey House po raz ostatniPrawdopodobnie Wolfie pojawił się po raz ostatni w 1947 r. (rekonstrukcja wizerunku z prawej) Mały synek Celii Shofieid, przyjaciółki ówczesnej lokatorki, zauważył wówczas w kuchni osobliwego „małego pieseczka". Co ciekawe, Wolfie ukazywał się najczęściej, choć nie zawsze, dzieciom, a to oznacza, że były one szczególnie podatne na spotkania z tym osobliwym stworzeniem.
Inne doniesienia o pojawieniu się Wolfiego (lub innej, podobnej istoty) nadeszły z Merton Hali (również w Cambridge, lecz w znacznej odległości od Abbey House) u progu lat dwudziestych XX wieku, kiedy w rezydencji zamieszkali rzymscy katolicy. W 1924 r. w czasie Konferencji Pokoju Rzymskiego w Cambridge, zatrzymało się tam kilku księży, którzy codziennie odprawiali mszę. Później w Merton Hali już nigdy nie widywano niezwykłego stworzenia.

dr Karl Shuker

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • TomK (2010-05-07 16:07:39) #4923   ❗❗❗
  Zwierz z dolnego obrazka wygląda jak szczeniak a nie jak jakieś nieznane nie wiadomo co.

  Odpowiedz
 • Dag (2012-04-14 13:10:27) #7365   ❗❗❗
  Dziwny ma pyszczek co jakby usta czy coś w tym stylu

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Strefa mroku
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium