Sen

Tutaj omawiamy wszelkie tematy związane ze snami
Krzysiek444
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-08-27, 15:31

Sen

Post autor: Krzysiek444 »

Cześć jestem nowy na forum i mam do was pytanie. Otóż mojej mamie i mojej babci śniła się moja prababcia. Co to mogło oznaczać?
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Sen

Post autor: Słowianka »

Że za nią tęsknią?
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Sen

Post autor: Karoolczak »

Że o niej pomyślały dzien, a moze tydzien wczesniej i podswiadomosc sama wbiła im prababcie do głowy podczas snu ?
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Sen

Post autor: Drevni Kocur »

Z tego co wiem to częste zjawisko gdy np. osoby rozmawiały o prababci - może wspominały wspólnie, poza tym zbliżająca się data ważna z ta osobą może nasuwać takie zgranie się snów. Poza tym niedługo będzie Święto Zmarłych i jest to jedna z ważniejszych dla nich osób, która zmarła, była dla nich bardzo bliska...

:)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Sen

Post autor: Dagmara »

Moim zdaniem sen nie ma większego znaczenia pod względem symbolicznym, to normalne, że zmarli bliscy nam się śnią, nie ma w tym nic nadzwyczajnego.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Sen

Post autor: Arek »

Otóż mojej mamie i mojej babci śniła się moja prababcia. Co to mogło oznaczać?
Hmmm, że o niej myślą?
AstroMesjasz

Re: Sen

Post autor: AstroMesjasz »

Sny - Jawa - Wizja ?
Do dnia dzisiejszego, w XXI wieku nie wyjaśniono do końca co to jest SEN !
Czy to jest zjawisko w pewnym stopniu nadprzyrodzone, czy to są po prostu chemiczne przemiany w mózgu, czy to jest " przenikanie jaźni z jednego " pasa " rzeczywistości w drugi " pas " równoległego życia " obok nas " !?
Możemy sobie tu gdybać - ale jeszcze jest jedna, no abstrakcyjna forma wytłumaczenia zjawiska snu - jest nim " KONTAKT ASTRALNY " gdzie ludzie żywi kontaktują się z ludźmi z ........? i to może był taki przypadek Pani Mamy i Babci !
Serdecznie pozdrawiam
Wasz AstroMesjasz
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Sen

Post autor: Dagmara »

Sny to nie są żadne zjawiska paranormalne, ani nie dochodzi w nich do kontaktów astralnych, to kontekst psychologiczny i już dawno zostało to stwierdzone.
Podstawowe znaczenie snu to spanie, czyli stan wypoczynku organizmu, z przeważnie zanikiem świadomości oraz zwolnieniem czynności narządów wewnętrznych. Od wczesnego dzieciństwa ludzie śnią, ba nie tylko ludzie, ale i również zwierzęta.
Sny to nic innego jak odzwierciedlanie ludzkich fantazji życzeniowych, problemów, stanów emocjonalnych itd. nie ma nic w tym paranormalnego.
Kiedyś owszem ludzie wierzyli iż sny zsyłają im bogowie, czy duchy, jednak były to jedynie wierzenia dawnych ludów nic więcej.
AstroMesjasz

Re: Sen

Post autor: AstroMesjasz »

Witam
Moim zdaniem " sny - obrazy senne " - są to zjawiska pojawiające się podczas snu, przypominające " halucynacje " związane z sytuacją życiową śniącego !
Ale wiadomo , że pomimo wielu badań i eksperymentów naukowcom nie udało się jednak do końca wyjaśnić funkcji snu !
Ale warto śnić - przynajmniej we śnie można mieć " wymarzone życie " ! :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Wasz AstroMesjasz
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Sen

Post autor: Dagmara »

No nie wiem czy we śnie można mieć wymarzone życie, zwłaszcza jeśli komuś notorycznie śnią się koszmary.
AstroMesjasz

Re: Sen

Post autor: AstroMesjasz »

Witam
A, to już inna bajka.
Ja uważam że, koszmary śnią się człowiekowi który, miał i ma swoje życie nie spełnione i który ze swojego życia nie jest szczęśliwy.
Mnie zawsze się śnią rzeczy kolorowe, wesołe, o znamionach szczęścia i miłości.
We śnie jestem np. bogatym człowiekiem,który pomaga finansowo ludziom biednym rozdając im pieniądze ( rulony banknotów ). To sen z dzisiejszej byłej nocy.
Zawsze wstaje radosny, wypoczęty z energią do dalszego życia.
Pozdrawiam serdecznie
Wasz AstroMesjasz
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Świat snów”