Podstawy

Magia to praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne za pomocą środków mistycznych i paranormalnych, a więc zasadniczo nie poddających się weryfikacji za pomocą metody naukowej, kolidujących z podejściem racjonalistycznym.
Strefa grozy
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2011-10-19, 10:32
Komentarze: 2

Podstawy

Post autor: Strefa grozy »

Siema.

Ostatnio zainteresowałem się magią ale kompletnie nic nie wiem na ten temat i dlatego piszę tego posta.

Więc bardzo prosiłbym o jakieś podstawowe informację na temat magii np.. od czego rozpocząć naukę, o jakieś przydatne artykuły, teksty itp.

dzięki z góry
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Podstawy

Post autor: Vampirio »

Najpierw trzeba się zastanowić czym jest magia.

,,nauka tajemna, uprawiana głównie w starożytności i średniowieczu, zajmująca się tym, jak za pomocą zaklęć i specjalnych praktyk zawładnąć siłami przyrody''
Według: http://slowniki.gazeta.pl/pl/magia
To by się w gruncie rzeczy prawie zgadzało gdyby nie fakt, że magia jest przede wszystkim drogą samorozwoju. Jeśli przyjmiemy że celem magii jest magia a nie np. sprowadzenie deszczu, wtedy będziemy uprawiać sztukę dla sztuki, będziemy zwiększać poziom trudności tylko dlatego, że sprawi to nam przyjemność. Przypomina mi się anime w którym bohater układał puzzle bez obrazka a gdy zostawał mu ostatni rozsypywał wszystko.

Tajemnicza energia przenikająca wszechświat, bóg itd. Czym to właściwie jest?

Dlaczego chcesz praktykować magię?

Podstawowe praktyki to przede wszystkim Psi-Ball i medytacja oraz medytacja a na koniec medytacja.
Strefa grozy
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2011-10-19, 10:32
Komentarze: 2

Re: Podstawy

Post autor: Strefa grozy »

Vampirio pisze: Dlaczego chcesz praktykować magię?
dla zdobywania wiedzy , powiększenia horyzontów intelektualnych , rozwoju duchowego, samorozwoju.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Podstawy

Post autor: Vampirio »

A na serio? Usiądź skup się i napisz tak jak czujesz. Nikt cie nie będzie oceniał.
Strefa grozy
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2011-10-19, 10:32
Komentarze: 2

Re: Podstawy

Post autor: Strefa grozy »

No tak jak wyżej napisałem. jeszcze mogę dodać ze z ciekawości, chęci bycia lepszym, i tyle
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Podstawy

Post autor: Vampirio »

Jeśli chodzi o podstawy to już napisałem a dalej to wszystko zależy od tego jaką drogą chcesz podążać.
Awatar użytkownika
Amfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2012-01-12, 21:25
Lokalizacja: WLKP

Re: Podstawy

Post autor: Amfan »

Żyje na bakier z magią ale powiem ci jedno dużo koncentracji potrzeba i wewnętrznego spokoju i wizualizacje musisz dość dobrze wyobrażać sobie wiele rzeczy żeby zaklęcia odnosiły jakikolwiek nawet najmniejszy skutek więc najpierw ćwicz to :)
Usunięto użytkownika 5972

Re: Podstawy

Post autor: Usunięto użytkownika 5972 »

rady co do praktykowania: Z mojego doświadczenia polecam także wyćwiczenie siły woli a w szczególności opanowanie gniewu i złości ;).
co do rad ogólnych polecam czytać, czytać i jeszcze raz czytać...
Zaklęcie źle wykonane może wyrządzić szkodę osobie wypowiadającej. Wiedza czysto teoretyczna jest naprawdę ważna. Nigdy nie możesz do końca przewidzieć co może pójść nie tak... Polecam także czytanie o danej rzeczy z kilku różnych źródeł a nie opieraniu się na wiedzy np. z jednej książki.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia”