Lilith czy Ewa?

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Leśna pisze:że szowinistyczne, to fakt
Szowinizm to taki wymysł naszych czasów, wtedy to przecież było normalne traktowanie kobiet itd. i nie było żadnych sprzeciwów i rewolt. W naszych czasach można to tak nazywać (chociaż osobiście nie cierpię tego słowa jak i feministycznego pieprzenia), ale kiedyś to była norma i nie było mowy o jakimś złym, straszliwym, szowinistycznym traktowaniu przez wstrętnych mężczyzn i w ogóle penis ucieleśnieniem całego zła wszechświata.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

ArturVonFornal pisze:to przecież było normalne traktowanie kobiet
'normalne' to nie jest synonim dla 'społecznie przyjęte' :)
ArturVonFornal pisze:nie cierpię tego słowa jak i feministycznego pieprzenia
ja też nie cierpię

ale szowinistycznego pieprzenia też nie cierpię :) głupich argumentów jak to się ewolucyjnie utarło...
Oleńka
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 119
Rejestracja: 2006-04-18, 02:19
Lokalizacja: Galaktyka Cieni

Post autor: Oleńka »

Tam Brown to pierdoły napisał w tej swojej książce ja nie wiem ,że to ludzie w to wierzą.Ale wracając do bibili to z tym nowym testamentem to jest tak samo ptrawie jak ze starym ale musi byc choć tam cząsteczka jakiejkolwiek prawdy o Jezusie.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

cząstka prawdy otoczona kłamstwem... książka browna jest napisana strasznie maniaklanym stylem, ale tam też jest cząstka prawdy
Oleńka
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 119
Rejestracja: 2006-04-18, 02:19
Lokalizacja: Galaktyka Cieni

Post autor: Oleńka »

Podaj mi jeden prawdziwy fakt to zobaczysz ,że go obale.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

no choćby ślub i wesele Jezusa z Marią

tylko nie oabalaj w sposób - a, takie tam pieprzenie żydków, nie liczy się :)
Usagi
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 56
Rejestracja: 2006-07-25, 14:03
Lokalizacja: Norka pod lasem

Post autor: Usagi »

A Ty oleńka jesteś specjalistką od historii? Potrafisz podróżować w przeszłość i widziałaś jak to wszystko naprawdę było? Wkurza mnie takie pieprzenie zarozumialców.

Lillith jest przez wszystkich postrzegana jako zła i okrutna, ale ja zawsze odczuwałam do niej sympatię i podziw. Kiedys widziałam nawet amulet ochronny z jej wizerunkiem, czyli skrzydlatą demonicę, ale ten amulet był zastrzeżony tylko dla kobiet. Hehehe, wiadomo dlaczego :)

Pozatym ja za bardzo nie uznaję tej historii o Adamie i Ewie. Gdyby to była prawda wszyscy bylibyśmy owocem kazirodztwa między dziećmi Adama i Ewy, bo jak inaczej mogli by mieć dzieci, jeśli nie między sobą? Ble.
Awatar użytkownika
Enlil
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 173
Rejestracja: 2005-05-25, 14:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Enlil »

Oczywiście, że jest możliwe aby wszyscy ludzie pochodzili od dwojga ludzi. Jeśli Adam i Ewa mieli wiele dzieci(a wiadomo że mieli) to z godnie z genetyką możliwe jest aby po kilku pokoleniach wiżey krwii niemal całkowicie zanikły. W brew obiegowej opinii dzieci ze związku kazirodczego w ogromnej większości są normalne...
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Enlil pisze:Oczywiście, że jest możliwe aby wszyscy ludzie pochodzili od dwojga ludzi. Jeśli Adam i Ewa mieli wiele dzieci(a wiadomo że mieli) to z godnie z genetyką możliwe jest aby po kilku pokoleniach wiżey krwii niemal całkowicie zanikły.
Więzy genetyczne nie zanikają tak szybko, tym bardziej, jeżeli nie dadaje siędo rodziny nowych osobników.
Nie wiem skąd pomysł, że luudzie pochodzą tylko od Adama i Ewy. Przecież nigdzie w pismach hebrajskich nie jest to napisane (chyba że KK coś takiego wprowadził, ale ten, jest doświaddzony w wygłaszaniu głupich i niedorzecznych teorii).
Jest napisane tylko, że Adam i Ewa mieli przodków. Swoją droga to drzewo genealogiczne Adama też jest nieprawdziwe, gdyż w tak długim okresie, bez dokumentowania wszystkiego wszelkie informacje zostają zatarte.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

ale jest mała pula genetyczna, co prowadzi do ujawniania się różnych chorób - w hodowli zwierząt nazywa się to chowe wsobnym

dowiedziono już, że europejczycy pochodzą od 6 kobiet - pramatek, niespokrewnionych ze sobą
Oleńka
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 119
Rejestracja: 2006-04-18, 02:19
Lokalizacja: Galaktyka Cieni

Post autor: Oleńka »

Dobra zacznijmy ,że nie ma żadnego wiarygodnego dowodu na to ,że Jezus był kiedykolwiek żonaty.Najmniejszego.Nie będe nawet na ten temat polemizować na ten temat.Kwestia ta nie podlega dyskusji,zarówno z perspektywy Bibili,jak i historii,na przekór ewidentnie nieprawdziwim przypuszczeniom,że Żydzi w czasach Jezusa mieli wręcz przykazane aby zawieradź małźeństwa. Ja się niewymadrzam Usagi tylko nie lubie takiego przedstawienia sprawy jak to robi Brown.Być może Jezus miał żone lub żony ale dzięki tym przypuszczeniom Brown wymieszał je w swoją teorie o zwalczaniu źeńskiego pierwiastak przez kościół by nakłonic kobiety żeby przeszły z chrześcijanstwa do oddawania czci Wielkiej Bogini i stania się narzedziem do zaspokojenia poźądania mężczyzn przez hieros gamos.Ja tu przestawiłam argumenty przeciw tej tezie ,że Jezus był żonaty.
Usagi
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 56
Rejestracja: 2006-07-25, 14:03
Lokalizacja: Norka pod lasem

Post autor: Usagi »

Oleńka, tak jakby KK nie zwalczał we wszystkim żeńskiego pierwiastka. Tu nie potrzeba Browna żeby to zauważyć. Wystarczy poczytać sobie nauki KK z ostatnich stuleci. To aż razi w oczy. I Brown nikogo do niczego nie namawia, tylko przedstawia sprawy tak jak je widzi, co zadecyduje czytelnik i w co uwierzy, leży juz tylko w jego rękach...
Oleńka
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 119
Rejestracja: 2006-04-18, 02:19
Lokalizacja: Galaktyka Cieni

Post autor: Oleńka »

Wiem o ty ale wielu ludzi przeczytało tą książke i myśli ,że pozjadało wszystkie rozumy i dla takich osób są takie właśnie argumenty.Oczywiście jestem przeciw temu żeby palić te ksiązki albo zakazywac jeje czytania.Co do zwalcznia pierwiastka źeńskiego to wiem ,że wielu ojców kościoła była przeciw nim ale to tylko i wyłacznie pamiątka po starozytności i o filozofii Arystotelesa.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Oleńka pisze:nie ma żadnego wiarygodnego dowodu na to ,że Jezus był kiedykolwiek żonaty
nie ma żadnego wiarygondego dowodu na to, że Jezus nigdy nie był żonaty :)
Oleńka pisze:Kwestia ta nie podlega dyskusji
UWAGA!wiadomość do całego świata! nie rozmawiajcie na temat ślubu Jezusa, bo Oleńka zabroniła!

sory, ale musiałam ;)

i widzisz, nie obaliłaś nic wcale :) tak sobie tylko pokrzyczałaś
Usagi pisze:Oleńka, tak jakby KK nie zwalczał we wszystkim żeńskiego pierwiastka.
zgadzam się, absolutnie
Oleńka pisze:stania się narzedziem do zaspokojenia poźądania mężczyzn
a swojego pożądania to już nie :)
Usagi
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 56
Rejestracja: 2006-07-25, 14:03
Lokalizacja: Norka pod lasem

Post autor: Usagi »

Oleńka pisze:Co do zwalcznia pierwiastka źeńskiego to wiem ,że wielu ojców kościoła była przeciw nim ale to tylko i wyłacznie pamiątka po starozytności i o filozofii Arystotelesa.
Bzdura! Tak jest do dziś! Gdyby było inaczej i KK nie miałby kobiet za coś gorszego, mogłybyśmy odprawiać mszę, zostawać księżami itp. A tak to kupa i nic więcej. KK nadal czci "świętych", oczywiście mężczyzn, którzy głosili że kobieta powinna wstydzić się samego myślenia iz jest kobietą, i że obejmowac kobietę to jak obejmować wór gnoju. Dlatego nie chodzę do Kościoła, bo tam wszystko śmierdzi mi szowinizmem, i dlatego uznaję tylko własnych świętych, niektórych wcale z KK nie związanych. Według mnie większość tych ludzi którzy zostali beatyfikowani nie zasługują na to. Mordercy, rasiści, rozpustnicy, kłamcy i sadyści. Oto całe te katolickie "niebo".
Oleńka
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 119
Rejestracja: 2006-04-18, 02:19
Lokalizacja: Galaktyka Cieni

Post autor: Oleńka »

Leśna ,napisałam to wyrażenie nie dlatego ,że nie powinno się o tym rozmawiać tylko dlatego ,że kwestia tego czy znaleziono kiedykolwiek jakieś dowody na to ,że Jezus był żonaty nie podlega dyskusjii bo chwili obecnej nie mamy żadnego takiego dowodu!!!Co do kościoła to zgadzam się z tobą ,że to szowinistyczna i nie warta uwagi instytucja ponieważ czasy starożytności i średniowiecza już dawno się skończyły a my nadal nie możemy być kapłanami a jak się zapytać któregoś cwaniaka dlaczego tak jest to powie ci "bo kobieta może zostać matką księdza" jakby to męzczyzna nie zostawał ojcem...Wogóle moim zdaniem kościół kk powinnien już dawno przejśc do historii bo moim skromnym zdaniem ludzie są już na tyle mądrzy i odpowiedzialni by samemu interpretować biblie a te "cyrki" nie są nam już do niczego potrzebne!Co do świętych to absolutnie się z tobą zgadzam!I powiem tylko tyle ,że muzłumanie mają racje ,że jesteśmy politeistami z tego względu ,że zamist modlic się do boga to modlimy się do świętych i wyznaczamy im zwierzchnictwo nad róznymi rodzaju dziedzinami (często nawet nie związanymi z nimi np.św.Krzysztof i samochody)tak jak robili to poganie przypisując każdej czynności innego bożka.Święty powinnien być wzorem do naśladowania anie bożkiem!Pamiętam kiedyś jak oglądałam dokument "rosja carów" i tam na koniec powidzieli ,że kościól prawosławny uznał za świętych rodzinne carską i cara Mikołaja II za świetych!Przecież to jest skandal nad skandale przecież ten zaprzeproszeniem skurwysyn posyłał ludzi na na wojny bezsensowne i zrobił im taką rzeź jak ci wyszli z pokojową manifestacją na ulice ,że aż się krew we mnie wzburzyła!Oczywiście kościól prawosławny powiedział ,że to jest wzór rodzinny i dlatego są święci(i nawet i w tej dziedzinie się pomylił bo gdyby byli aż tak wzorowa rodzinną toby caryca Aleksandra nie romansowałaby z Rasputinem).
Usagi
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 56
Rejestracja: 2006-07-25, 14:03
Lokalizacja: Norka pod lasem

Post autor: Usagi »

Tak już niestety jest. Ale spróbować powiedziec coś otwarcie, narażamy się na lincz. A najbardziej to już w Polsce, gdzie Kosciól wszystkich za mordy trzyma.
I za portfele :P
Oleńka
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 119
Rejestracja: 2006-04-18, 02:19
Lokalizacja: Galaktyka Cieni

Post autor: Oleńka »

No niestety ale trzeba walczyć o sowje to niesprawiedliwe!!!Zapewne dla takiego z LPR lub z młodziezy to jesteśmy chorą tkanką narodu i trzeba nas zwalczyć...
Usagi
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 56
Rejestracja: 2006-07-25, 14:03
Lokalizacja: Norka pod lasem

Post autor: Usagi »

Każdy się od siebie różni i jest przez innych uznawany za gorszego bądz popieprzonego. Ja, dlatego że próbuję promować wegetarianizm, kocham zwierzęta ponad wszystko i mam dziwne poglądy religijne. Z tych powodów juz nie raz miałam wrażenie że ktoś wyciągnie zaraz maszynówke i skosi mnie serią. Jednolita masa nie lubi odmieńców, inaczej myślących i czujących. Niestety tak już jest, ale ani myślę poddać się i przystosować. :P
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Oleńka pisze:moim skromnym zdaniem ludzie są już na tyle mądrzy i odpowiedzialni by samemu interpretować biblie
no właśnie co poniektórzy zinterpretowali i znaleźli w niej dokładny opis ślubu Jezusa
Usagi pisze:Bzdura! Tak jest do dziś! Gdyby było inaczej i KK nie miałby kobiet za coś gorszego, mogłybyśmy odprawiać mszę, zostawać księżami itp. A tak to kupa i nic więcej. KK nadal czci "świętych", oczywiście mężczyzn, którzy głosili że kobieta powinna wstydzić się samego myślenia iz jest kobietą, i że obejmowac kobietę to jak obejmować wór gnoju. Dlatego nie chodzę do Kościoła, bo tam wszystko śmierdzi mi szowinizmem, i dlatego uznaję tylko własnych świętych, niektórych wcale z KK nie związanych. Według mnie większość tych ludzi którzy zostali beatyfikowani nie zasługują na to. Mordercy, rasiści, rozpustnicy, kłamcy i sadyści. Oto całe te katolickie "niebo".
TAK! TAK! TAK!
Usagi pisze:wszystkich za mordy trzyma.
I za portfele
i za radia ;)
Usagi pisze: Jednolita masa nie lubi odmieńców, inaczej myślących i czujących.
nie wychylaj głowy, bo ci ją utną :)

promuj wegetarianizm :) ja vega nie jestem, ale pewnie kiedyś będę.. robię sobie kilka razy do roku przerwy od kilku tygodni do kilku miesięcy na nie-jedzenie mięsa :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”