Tajemnicze dźwięki

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Niezarejestrowany

Tajemnicze dźwięki

Post autor: Niezarejestrowany »

Nie wiem czy tego tematu już nie było, w każdym razie joemonster to rozgrzebał, mimo że zwykle nie zajmuje się takimi sprawami.

Chodzi o tajemnicze dźwięki, które są od zeszłego roku słyszane w różnych częściach świata, a które wydają się nie mieć źródła lub pochodzić z wnętrza ziemi. Nie będę więcej pisał, lepiej obejrzyjcie materiał:

http://www.joemonster.org/filmy/42817/T ... ym_swiecie

-- 2012-03-15, 11:51 --

dla zainteresowanych, właśnie znalazłem blog poświęcony wyłącznie temu zjawisku, w którym autor zbiera filmiki jak również demaskuje ewidentnie fałszywe nagrania (wśród nich niestety jedno z nagrań pokazanych w materiałach na joemonster, to z blokiem - dźwięk podłożony został z innego nagrania tego zjawiska w lesie)

http://strangesoundsinthesky.com/
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: Arek »

Stribog wierzysz w to?
Ja nie, ani ja ani żaden z ludzi których darzę zaufaniem nie słyszeli takich dżwięków.
Po drugie jest dżwięk identyczny jak ten co z filmu "wojna światów",
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: Sothis »

Arek pisze: dżwięk identyczny jak ten co z filmu "wojna światów",
:D i wszystko jasne.
Niezarejestrowany

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: Niezarejestrowany »

Wiem, że co najmniej połowa tych filmików to fejki bo ludzie po prostu uwielbiają je robić. Wrzuciłem wiadomość bo najwidoczniej zaczyna być medialną sensacją, a zawsze ciekawie jest obserwować jak na forum publicznym mówi się o zjawiskach paranormalnych.

Zatem tak, myślę że większość z tych filmików to fejki, ale możliwe że ten festiwal fejków mógł zacząć się od jednego prawdziwego filmiku lub prawdziwej informacji. You never know.

Poza tym w blogu który dołączyłem, autor odkrył że część z tych nagrań miała swoje źródło w pobliskich elektrowniach atomowych i wynikała z pewnej standardowej czynności tam wykonywanej, akurat koło północy (kto nie śpi koło północy i usłyszy taki dźwięk rzeczywiście może się wystraszyć).
Ostatnio zmieniony 2012-03-15, 16:34 przez Niezarejestrowany, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: Pandemonium »

Jakby nie patrzeć sprawa jest ciekawa ;) Nie był bym też aż tak bardzo sceptycznie nastawiony. Po pierwsze nie wydaje mi się ,by to były dźwięki z wojny światów ,bo je akurat pamiętam bardzo dobrze:



w porównaniu do tego:



Nie zmienia to jednak faktu ,że fejki znajdą się zawsze, tym bardziej przy takich ekscytujących ludzi sprawach. Ja jestem zwolennikiem teorii o przebiegunowaniu ziemi. A co się będę, mamy 2012 - mogę :D

ps. a może to kolejne głosy z piekła ? ;)
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: Vampirio »

To mi przypomina dźwięk wydawany przez jakąś tubę.
Awatar użytkownika
Basted
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 2011-05-09, 22:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: Basted »

Mi również przypomina to dźwięk trąb albo tuby. Podobne dźwięki kojarzę z "kamiennych organów" jak ja je nazywam. Nie pamiętam gdzie ale w którym miejscu (chyba w Ameryce) są kamienie podobne do megalitów z wydrążonymi otworami i jak wiatr wieje to podobne zawodzące dźwięki są słyszane w promieniu kilku kilometrów. Zaś jeśli chodzi o te nagrania to już czytałem o tym na necie i również mieli kilka podobnych nagrań.

P.S. jak by ktoś miał jakiś artykuł o tych "kamiennych organach" proszę niech da linka albo napisze gdzie to jest bo sam nie pamiętam a ostatnio próbowałem sobie przypomnieć.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: Spock »

Joemonster to serwis humorystyczny, nie traktowałbym wszystkiego co tam jest 100% poważnie.
Niezarejestrowany

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: Niezarejestrowany »

Tak, joemonster to serwis humorystyczny ale oprócz zabawnych rzeczy wrzuca równie często ciekawostki, a poza tym nie był to materiał zrobiony przez joemonster tylko nagranie programu telewizyjnego. Artykuły o tym czymś krążą zresztą też w innych serwisach.

Tego samego dnia kiedy stworzyłem ten temat jeden ze znajomych na facebooku wrzucił linka do innej strony traktującej o tym zjawisku, jednocześnie twierdząc, że słyszał coś takiego w Lublinie poprzedniego dnia i zrobiwszy research trafił na tą stronę. Nie mogę tego jednak potwierdzić bo akurat pojechałem do domu na kilka dni. Zresztą pewnie i tak bym nie usłyszał z wnętrza hałaśliwego akademika :P
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: Arek »

Wiele z tych filmów zawiera ten dźwięk

kuba9449
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 2007-02-14, 23:18
Lokalizacja: b-stok

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: kuba9449 »

Śledzę temat dźwięków praktycznie od początku i z każdym dniem jest co raz więcej falsyfikatów. Jednak są też filmy których do tej pory nikt nie podważył. Jak na razie wytłumaczenia brak, naukowcy szukają go w burzach słonecznych lub w jądrze ziemi.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: Sothis »

kuba9449 pisze: są też filmy których do tej pory nikt nie podważył.
To pokaż mnie z łaski swej owe filmy.
Niezarejestrowany

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: Niezarejestrowany »

Ja mam kolejny ciekawy filmik, tym razem reportaż prosto z ju-es-ej z relacjami świadków.


Jeszcze raz zaznaczam - nie twierdzę, że źródło tych dźwięków jest paranormalne. Możliwe, że ludzie "zaczynają" słyszeć dźwięki, które były tam zawsze, ale do których tak się przyzwyczaili, że nie zwracali na nie uwagi aż do teraz.

Ja sam przedwczoraj słyszałem koło pierwszej w nocy podobny hałas, który zaczynał się takim narastającym szumem (jak w filmach science fiction jest odgłos kosmosu :D ) a kończył się bardzo niskim "podwodnym" basem. Dźwięk powtórzył się trzy razy, był głośny bo słychać było wyraźnie przez zamknięte okno.

Jednakże podobny dźwięk zdarzało mi się słyszeć w tym miejscu odkąd pamiętam i zawsze kojarzyłem ten dźwięk z pobliską autostradą. Różnica jest taka że ten był głośniejszy + miał to basowe zakończenie (które jednak mogło mieć oddzielne źródło, przypadkowo zsynchronizowane z sci-fi szumem autostrady). W każdym razie na pewno zadziałało tutaj moje zainteresowanie tematem. Choć dźwięk zabrzmiał dla mnie dziwnie i niepokojąco nie twierdzę, że ma paranormalne źródło.

Niezależnie od tego, temat jest ciekawy, spróbuję popytać osób które nie czytały o tym zjawisku czy słyszały ostatnio coś dziwnego. Zalew fałszywych filmików nie jest powodem, żeby uznawać całą sprawę za żart - trole internetowe psociły i psocić będą zawsze.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: Arek »

Jko jeden z pierwszych filmów ukazał się ten z Kijewa


Gdy pani reporter w swoich reszerszerach pytała o te dżwięki ludzi okazało się że jakoś nikt ich nie słyszał




Co do różnych naturalnych dźwięków, tak , takie są nie pamiętam gdzie ale na pustyni wiatr i wydmy tak superancko współpracują że rejeon ten jest znany jako "śpiewająca pustynia" lub "szczekające wydmy"
leszek

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: leszek »

dzwięki nadal się pojawiają:

http://zmianynaziemi.pl/wideo/dziwne-dz ... j-brytanii

potwierdzam także , że słyszałem to na własne uszy 12 kwietnia, kiedy wychodziłem do pracy o 5,30 rano.
Niezarejestrowany

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: Niezarejestrowany »

Moja siostra opowiadała mi, że też słyszała dziwny hałas nocą w Lublinie. Opisała ten dźwięk jako odgłos nadjeżdżającego olbrzymiego tira + skręcanego metalu. Oczywiście w pobliżu nie było żadnej fabryki, a na jezdni ruch był mały.

Niezależnie moja koleżanka z Lublina też słyszała coś podobnego ale nie wiem czy tego samego dnia.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: Pandemonium »

Wrota piekieł się otwierają - do 21 grudnia niedaleko :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
leszek

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: leszek »

dzwięk , który ja słyszałem przypominał kilka startujących równocześnie myśliwców, z tym , że dzwięk ani nie narastał ani nie opadał, jak to bywa w przypadku zbliżających się lub odlatujących samolotów. Potem dzwięk po prostu umilkł. Lotnisko oddalone jest ode mnie o 53 km
Kinga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2010-04-15, 05:20

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: Kinga »

Czasem nad ranem np. o 5 jeżdżą takie sprzątające samochody , nie wiem jak to się nazywa , taki ze szczotkami odkurzający jezdnie. Hałasuje w ciszy nocnej i dźwięk się niesie. Z tym że to raczej jest cichsze niż odrzutowce , no i zazwyczaj da się zlokalizowac taki samochód. Jakoś innych dźwięków dziwnych nie słyszałam do tej pory, a często chodzę o nietypowych porach nocnych z psem.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Tajemnicze dźwięki

Post autor: IteratorZX81 »

OK, ja właśnie usłyszałem ten dźwięk. Jestem mieszkańcem szczecina, mieszkam w centrum. Dźwięk miał jakieś 600-900 Hz (jednak bliżej 600) i najbardziej można by przyrównać do dźwięku starego parowca lub "gwizdka" starej parowej lokomotywy, tyle że to było dużo niższe (dźwięk gwizdka lokomotywy to jakieś 1300-1600 Hz). Dodam jeszcze, że parowiec to raczej nie mógł być bo raz że nie ma żadnych pokazów łodzi w Szczecinie teraz, dwa że taki parowiec raczej by się do Odry nie zmieścił, a trzy że do rzeki czy nawet najbliższego zbiornika wodnego innego niż fontanna czy zbiornik retencyjny mam jakieś 5km (choć dojazd tramwajem też jest)
Ostatnio zmieniony 2012-04-28, 02:18 przez IteratorZX81, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”