DeadDrops

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

DeadDrops

Post autor: Spock »

Na pewno wszyscy kojarzą takie serwisy jak Napster, Megaupload, Rapidshare, Chomikuj, eMule, torrenty itp. Jak działają, to wszyscy wiedzą: powoli i zawodnie.

W tym momencie przychodzi z pomoca idea genialna w swojej prostocie: deadrops. Publiczna, anonimowa sieć wymiany danych offline.

Zasada jest prosta: bierzemy pendrive usb, zabetonowujemy go w ścianie w jakimś publicznym mejscu i gotowe - mamy skrzynkę kontaktową, z której wszyscy mogą korzystać.

Oczywiście, nie ma obowiązku zamurowywania swoich pendrive'ów, możemy korzystać z już istniejących. Podłączamy się z laptopem do muru i pracujemy.

Wszystko jest całkowicie darmowe i anonimowe.

I cóż wy na to ? Jak dla mnie - super ! W pewnym sensie, powrót do korzeni; Do tego czym powinna być technologia: prosta i dostępna dla wszystkich.

Więcej: http://deaddrops.com/

Obrazek
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: DeadDrops

Post autor: Ivellios »

Taki pendrive po zamurowaniu nie ulegnie uszkodzeniu?
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: DeadDrops

Post autor: Spock »

Od samego zamurowania to nie. Ale oczywiście, z czasem może się zepsuć - deszcz, złamany wtyk, itd.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: DeadDrops

Post autor: Spooky Fox »

Czy wyobrażamy sobie takie gadżety w polskim, patologicznych, skrzywionym psychologicznie państwie?

Aaaaj dooon't think sooooo...
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: DeadDrops

Post autor: Spock »

No cóż. Według strony, wszystkich punktów na świecie jest łącznie 827, co nie jest jakąś zawrotną ilością. Większość jak zwykle w Stanach i zachodniej Europie, ale w Polsce też jest kilka: W Gdyni, Warszawie i w Katowicach.
Przejdę się w weekend i zbadam sprawę.
Niezarejestrowany

Re: DeadDrops

Post autor: Niezarejestrowany »

Spock pisze:Na pewno wszyscy kojarzą takie serwisy jak Napster, Megaupload, Rapidshare, Chomikuj, eMule, torrenty itp. Jak działają, to wszyscy wiedzą: powoli i zawodnie.
Zgodzę się, że ostatnio rzeczywiście te serwisy działają beznadziejnie, a dokładniej od spektakularnego zamknięcia Megauploada w lutym, który był drugim największym i najlepszym serwisem hostingowym obok Rapidshare. Zamknięcie spowodowało panikę wśród innych serwisów, które albo masowo i gorliwiej niż zazwyczaj zaczęły usuwać "nielegalne pliki" albo kompletnie zablokowały usługę udostępniania plików. Natomiast z drugiej na Rapidshare powiększył się ruch, więc firma musiała zrezygnować z szybkiego pobierania dla darmowych użytkowników (u mnie leciało z rapidshare z prędkością ŚREDNIĄ 5 mb/s) żeby zapewnić użytkownikom premium ową szybkość.

Wierzę, że to jednak tylko chwilowy kryzys, jeśli sytuacja na serwerach amerykańskich i europejskich będzie się utrzymywać, to w końcu piraci przeniosą się na azjatyckie serwisy i po sprawie. W ciągu czterech lat dostępu do internetu przeżyłem już jeden taki kryzys.

Póki co są jednak jeszcze fantastyczne serwisy których nie dotknęła ta panika. Najlepszy i niezawodny to Mediafire (prędkość średnia około 2-3 mb, bez captcha i z możliwością jednoczesnego ściągania wielu plików), kolejny trochę gorszy Wupload (średnio 1 mb, captcha i tylko jeden plik naraz). Z torrentów nigdy nie korzystałem i nie zamierzam zacząć, bo te rzeczywiście są zawodne i jednocześnie (zgodnie z polskim prawem) teoretycznie nielegalne (jeśli również udostępniasz pliki chronione prawem autorskim, bo samo ściąganie na własny użytek jest legalne).

Naprawdę, naprawdę, naprawdę nie widzę jak owe DeadDropsy miały by być wydajniejsze, to jest po prostu fizycznie niemożliwe, nawet jeśli byłyby na każdym rogu. Powiedzmy, że chcę ściągnąć najnowszy odcinek Saturday Night Live, wyemitowany wczoraj w USA. Ktoś to sobie nagra i nawet natychmiast wrzuci na DeadDropa. Skąd ja mam teraz wiedzieć gdzie to zostało wrzucone? Powiedzmy, że ta informacja będzie dostępna w internecie. Program jest mało popularny w Polsce, więc nagra i wrzuci na DeadDropa to ktoś z Krakowa i co? Będę jechał przez pół Polski, czy czekał aż samo przyleci? Z całym szacunkiem ale to coś nie da rady być nawet namiastką internetu, choć pomysł jest ciekawy i można go wykorzystać do jakichś gier miejskich czy kampanii społecznych itd.

Nieważne jak bardzo piraci będą prześladowani i sieć monitorowana, zawsze znajdzie się jakieś okno, które będzie umożliwiało dzielenie się treściami i będzie szybsze i wygodniejsze niż DeadDropsy. Trzeba tylko umieć szukać. Umiejętność przeszukiwania internetu jest chyba najważniejszym skillem człowieka XXI wieku :)

PS. Sorry za długi post, ale ten temat to mój konik :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: DeadDrops

Post autor: Darnok »

Sama idea fajna ale niepraktyczna. Długi czas oczekiwania na nowości (czyli dalej uzależnienie od takich stron jak Spock podał, bo trzeba to skądś brać), straszna awaryjność (od wandali po pogodę), bardzo mała powierzchnia- ktoś musiałby się poczuć administratorem i czyścić co kilka dni taki pendrive. Już widzę jak kolejki się ustawiają, bo w pendrivie jest nowa gra i jutro już jej nie będzie ;]
Na anonimowości by to straciło w momencie, jakby ktoś umieścił w pobliżu kamerę- byłoby to o wiele łatwiejsze niż śledzenie w internecie.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: DeadDrops

Post autor: Arek »

Myślę że wandale prędzej to zepsują niż większość zdąży wykorzystać.
Proponowałbym takie urządzenia zainstalować w bibliotekach albo na poczcie albo gdzieś gdzie ktoś ma to na oku
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”