Wesołych Świąt !

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Gość

Wesołych Świąt !

Post autor: Gość »

Witam serdecznie.

Życzę wszystkim Forumowiczom Wesołych , spokojnych , radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku , udanej zabawy na sylwestra , spotkanie Swej miłości co poniektórzy :).

Życzę i Pozdrawiam - Patryk / Oscar.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Dagmara »

Wesołych :)
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Vampirio »

Jeżeli uważasz to święto za wymysł komercji i dawnych klechów mający na celu zastąpienie rodzimych tradycji wstaw : :diabel2: lub :evilbat:
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Spooky Fox »

:evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat:
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Darnok »

Jeżeli uważasz to święto za wymysł komercji i dawnych klechów mający na celu zastąpienie rodzimych tradycji wstaw : lub
A wolałbyś się do Swaroga modlić?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Vampirio »

Ja? Oczywiście. Z resztą skąd wiesz że się do niego nie modlę?
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Spooky Fox »

Co to, kur...za stopa, jest Swarog?

:D
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Pandemonium »

Słowiański bóg ;)

Swoją drogą są w Polsce sekty które kultywują słowiańskie tradycje. Najbardziej mi się podoba ganianie nagich niewiast po lesie :D
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Arek »

Także życzę wam wesołych i spokojnych

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Dagmara »

Hej! żadnych słowiańskich bogów i nagich niewiast ganiających po lasach szukających bóg wie czego. Mamy Boże Narodzenie przecie, więc wczujmy się należycie w atmosferę tegorocznych świąt, szatany jedne ;]
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Darnok »

Ja? Oczywiście. Z resztą skąd wiesz że się do niego nie modlę?
Bo gdybyś się modlił, to wiedziałbyś, że 25 grudnia nie jest chrześcijańskim wymysłem. Co prawda jest to zaadoptowane na potrzeby słowiańskiej kultury, ale na pewno nie wymyślone. "Klecha" to określenie pejoratywne, dlatego teraz tylko słowne ostrzeżenie.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Spooky Fox »

Pandemonium pisze:Słowiański bóg ;)
Widziałem na wikipedii, ale nie chciałem robić z siebie wielkiego znawcy tylko szczerze przyznać, że nie miałem zielonego pojęcia kim był Swaróg. Skojarzył mi się jedynie z daniem na kolację, z białego sera, ze szczypiorkiem, solą i pieprzem. Ot takie dziwne skojarzenie, wiem :)
Pandemonium pisze:Swoją drogą są w Polsce sekty które kultywują słowiańskie tradycje. Najbardziej mi się podoba ganianie nagich niewiast po lesie :D
Zaraz wygonię Dagmarę do lasu. Kto będzie chciał zobaczyć zdjęcia? :D
dagmara pisze:wczujmy się należycie w atmosferę tegorocznych świąt, szatany jedne
Jak to Cleric mnie kiedyś określiła - ja belzebub jestem, ja świąt nie obchodzę :)
Darnok pisze:Bo gdybyś się modlił, to wiedziałbyś, że 25 grudnia nie jest chrześcijańskim wymysłem. Co prawda jest to zaadoptowane na potrzeby słowiańskiej kultury, ale na pewno nie wymyślone. "Klecha" to określenie pejoratywne, dlatego teraz tylko słowne ostrzeżenie.
Zgadzam się. Swoje święto 25 grudnia obchodzą wszystkie wcześniejsze bóstwa solarne - Horus, Krishne, Odyn, Mitre i wiele, wiele innych. Wszyscy oni święto mają 25 grudnia, a gruba większość urodziła się nawet z dziewicy, a drogę do miejsca ich narodzin wskazywała jasno świecąca gwiazda.

Ale wydaje mi się, że Vampirio bardziej chodziło o to, co Ci wszyscy łasi na pieniążki poplecznicy zrobili ze świąt. Że święta to teraz kolejna okazja dla nich do wyciągnięcia z naiwnych wiernych dodatkowej kasiory na benzynę, opony zimowe i schabowego z kapustą. Podczas gdy biedni i bezdomni zamarzają na śmierć i wpierniczają smażone dętki.

Więc tak - wesołych świąt dla księży. Bo szczerze powiem to tylko oni wiedzą jak obchodzić te święta - żrąc i chlejąc na umór.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Darnok »

Zgadzam się. Swoje święto 25 grudnia obchodzą wszystkie wcześniejsze bóstwa solarne - Horus, Krishne, Odyn, Mitre i wiele, wiele innych. Wszyscy oni święto mają 25 grudnia, a gruba większość urodziła się nawet z dziewicy, a drogę do miejsca ich narodzin wskazywała jasno świecąca gwiazda.
Zeitgeitsa obalono w jakiś 95%, łącznie z tym, co teraz napisałeś. Tylko, że już mi się nie chce szukać polemiki (nawet na forum gdzieś była).
Ale wydaje mi się, że Vampirio bardziej chodziło o to, co Ci wszyscy łasi na pieniążki poplecznicy zrobili ze świąt.
Oni, czy marketing i coca-cola? szczególnie, że ci "poplecznicy" nie popierają takich świąt.
e święta to teraz kolejna okazja dla nich do wyciągnięcia z naiwnych wiernych dodatkowej kasiory na benzynę, opony zimowe i schabowego z kapustą. Podczas gdy biedni i bezdomni zamarzają na śmierć i wpierniczają smażone dętki.
Niby księża mają jakiś tajemny podatek z sieciami handlowymi i nie organizują wigilii dla bezdomnych? pierwszy raz słyszę.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Vampirio »

Boże narodzenie zastąpiło nasze rodzime święto godowe (mniej więcej nowy rok) które przypadało w dzień przesilenia zimowego. Z tego powodu obchodzimy je 25 XII. Przesilenie zimowe mamy 22 XII jednak należy pamiętać, że ludzkość miała już sporo kalendarzy. Idąc dalej. Wielkanoc przypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. To święto miało zastąpić różne święta płodności. Krótko pisząc 90% praktyk chrześcijańskich miało coś zastąpić.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Pandemonium »

Spooky Fox pisze:
Pandemonium pisze:Słowiański bóg ;)
Widziałem na wikipedii, ale nie chciałem robić z siebie wielkiego znawcy tylko szczerze przyznać, że nie miałem zielonego pojęcia kim był Swaróg. Skojarzył mi się jedynie z daniem na kolację, z białego sera, ze szczypiorkiem, solą i pieprzem. Ot takie dziwne skojarzenie, wiem :)
mi też się z tym zawsze kojarzył, nie martw się :D

Co do wysyłania dagmary do lasu - daruj sobie , jest zimno jeszcze się przeziębi. Lepiej niech hasa u Ciebie w domu :D
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Spooky Fox »

Darnok pisze:Zeitgeitsa obalono w jakiś 95%, łącznie z tym, co teraz napisałeś. Tylko, że już mi się nie chce szukać polemiki (nawet na forum gdzieś była).
Co ty gadasz? Ja chyba z lekka jestem zamulony, bo nic o tym nie słyszałem. Wdzięczny bym był, jakbyś zapodał informacjami na ten temat.

Krótko mówiąc - 90% praktyk chrześcijańskich to byłe praktyki pogańskie.

A co do wigilii dla bezdomnych - z czyich pieniędzy są one organizowane? Książulo jeden z drugim nie robi łachy, że zorganizuje takie spotkanie. Wszak to i tak nie jest z ich pieniędzy i tak, bo sami na to oczywiście nie zapracują.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Darnok »

Co ty gadasz? Ja chyba z lekka jestem zamulony, bo nic o tym nie słyszałem. Wdzięczny bym był, jakbyś zapodał informacjami na ten temat.
http://antyzeitgeist.weebly.com/
Pierwszy lepszy link po wpisaniu w google "Zeitgeits polemika". Kiedyś widziałem lepszy (nawet film jest), ale tutaj masz też źródła, więc można wszystko sprawdzić. Innymi słowy Zeitgeits (niezależnie jaki) to stek kłamstw nastawionych na pieniądze. Jak każdy zresztą taki film.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Spock »

Ho, ho, ho...
Widzę, że z życzeń świątecznych zrobił się całkiem przyjemny trollociąg (bez obrazy panowie ;) ), tak więc nie omieszkam skorzystać z okazji...



Swoją drogą, miał wszelkie powody do nienawiści. Dlaczego się nie zemścił ?
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Wesołych Świąt !

Post autor: Pandemonium »

^ Pewnie dlatego ,że wiedział co się z nim stanie od początku i tak naprawdę to on sobie sam zgotował ten los :P A tak naprawdę to po prostu nie zmartwychwstał i nie miał super mocy :D
Ostatnio zmieniony 2011-12-28, 20:40 przez Pandemonium, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”