Kiedy przyjdzie... antychryst? :|

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Skąd pomysł że bóg jest ojcem tylko Jezusa? Skąd pomysł, że to jedność?
Jezus podobno mówił, że każdy jest synem boga i każdy może robić cuda jak on - tzn. Jezus - a nawet większe. Jezus więc, nie uważał się za kogoś nadzwyczajnego, choć swojej "mądrości" nie zaprzeczał.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty to jedność
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

KK perfidnie namieszał w i tak już niezbyt jasnych teoriach semickich. Duch święty to odpowiednik żydowskiego El Sof czyli swego rodzaju emanacji boga.

Syn boży to dla chrześcijan Jezus, Jezus czy tam Ewangelie mówiły jednak, że każdy człowiek jest synem boga. Dla katolików Jezus jest samym bogiem, czymś ponadludzkim - nie wiem skąd oni to wytrzasneli, mają talent to tworzenia bzdur. :D
Awatar użytkownika
AsaF
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 197
Rejestracja: 2006-01-25, 20:14
Lokalizacja: Grabina

Post autor: AsaF »

skoro jesteś taki the best to wyginaj drzewa siłą woli, ja sobie nie przypominać, aby Jezus mówił, ż ektoś może być silniejszy i lepszy od Boda, że jesteśmy wszyscy jego dziećmi to tak, ale to pierwsze NIE. Poczytaj lepiej Bilblię.

Wszyscy, którzy się wywyższają, lub pokazuja, że są lepsi silniejsi będą ukarani.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

AsaF pisze:ja sobie nie przypominać, aby Jezus mówił, ż ektoś może być silniejszy i lepszy od Boda
A ja sobie nie przypominać żeby coś takiego tu napisać !! :P
Jezus mówił, że każdy może czynić większe cuda od niego, nie od boga. Bóg cudów nie czyni.
AsaF pisze:Poczytaj lepiej Bilblię.

Nie zamierzem jej czytać. Co innego księgi wchodzące w jej skład. Biblia jest zmanipulowana pod poglądy KK.
Oscypek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2006-02-23, 16:56
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: Oscypek »

AsaF... mają na ziemię zejść wszyscy Bogowie?!

To ty bijesz na głowę "Kod da Vinci", "Ewangelię Judasza", "Święty Graal, święta krew" :D

Podwarzasz naraz chyba wszystkie religie świata [chyba - może jest jakaś religia, która łączy wszystkie :) ]. Zaczynając od Islamu kończąc na "wierze boga słońce". Bądź też uważasz, że jest wiele Bogów, którzy ukryli przed wiernymi prawdę o podstawach wiary?

Ja tak to zrozumiałem... :P
Awatar użytkownika
AsaF
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 197
Rejestracja: 2006-01-25, 20:14
Lokalizacja: Grabina

Post autor: AsaF »

gościu jak poczytasz sobie literaturę fachową to się zgłoś bo z ciemniakami nei będę rozmawiał, tyle
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

AsaF pisze:gościu jak poczytasz sobie literaturę fachową to się zgłoś bo z ciemniakami nei będę rozmawiał, tyle
Nie ma to jak mocny argument :D :/ Na razie to ty dajesz popis ciemnoty. Jaka to wg. ciebie literatura fachowa?
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Mowa tu o Antychryście i o trzech szustkach, więc jeśli Nostradamus podał datę 1999 to jest to bardzo mozliwa data narodzin antychrysta, gdyż trzy dziewiątki odwrócone dają nam w rzeczywistości trzy szustki.No i wogóle antychryst ma być odpowiednikiem apostołów Chrystusa...Chodź za bardzo mi się to kojaży z filmem Omen...
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Post autor: Majesttic »

Śmieszą mnie ludzie którzy bali się 06.06.06 - ta banda tępaków nie skapła się że tak naprawdę ta data to 06.06.2006!! Czytałem w FAKCIE (pomijając fakt że tej gazety nie cierpie) pisało tam że kobieta bała się że urodzi ANTYCHRYSTA - co za kretynka!! BOŻE WIDZISZ A NIE GDZMISZ!!
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 947

Post autor: Ivellios »

Eee tam "Fuckt" jak już coś zapoda, to zapoda... gazetka a'la "Chwila dla debila".
Ivellios pisze:Parę lat temu było coś takiego, że niby jakiejś Amerykance Nostradamus z zaświatów miał przekazywać jej swoje wizje.
Według jednej z tych wizji ten antychryst mieszka gdzieś w Sudanie i w chwili obecnej ma ok 36 lat
Jeżeli ktoś oglądał "Cudowny świat magii i czarów" w RTL7, może widział ten odcinek :P
Rads0n
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2006-06-30, 17:41
Lokalizacja: Iowa

Post autor: Rads0n »

Mojemu kumpla siostrze urodzil się chlopczyk 06.06.06 o godzinie 6.06 ;p (autentyk). Moim zdaniem antychryst przyjdzie i troche postraszy albo FBI zgarnie go bo beda się bali ze straca wladze ;p . Poza tym 666 to nie liczba szatana tylko... dobra mniejsza zapomnialem ;p w kazdym razie ZUA liczba to 616
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 947

Post autor: Ivellios »

Co jak co, ale szósty stycznia o szóstej szesnaście też jakoś przeżyliśmy :P
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

heksagram to akurat gwiazda Dawida jest... symbol żydowski - ale dziwną masz teorię, skąd się wzięła?

a 666 to błąd w obliczeniach ponoć :) powinno być 616, numerologiczna wartość Szatana albo Lucyfera... czy coś :P
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Te liczby miały oznaczać jakiegośtam gościa w Rzymie (cesarza jakiegoś, nie pamiętam), który prześladował chrześcijan. To miałbyć taki szyfr, żeby nie mówić otwarcie o nim bo zaraz zgarneliby ich za chęć zdrady.
sceptyk
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2006-07-13, 18:39
Lokalizacja: polska

Post autor: sceptyk »

a moze antychryst to jest tylko metafora,moze to nie jest jedna osoba, antychrystami moze jestesmy my ludzie zwykli zjadacze chleba.Zobaczcie jak wiele zla jest na swiecie w kazdym jego zakatku nawet najmniejszym.pomijam wojny bo to jest chyba dla kazdego wielkim zlem;ale co się dzieje w szkolach na ulicy na dyskotekach my sami w wiekszosci uznajemy to jako norme a to raczej nie jest normalne.takimi zachowaniami i postewpowaniem zniszczymy samych siebie i ziemie na ktorej zyjemy.Nie szukajmy antychrysta wsrod istot wyzszych wystarczy spojrzec w lustro.{ale się rozpisalem:D}"ZMIENIAJ SIEBIE NIE INNYCH"
sceptyk
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2006-07-13, 18:39
Lokalizacja: polska

Post autor: sceptyk »

Zgadzam się z "wynalazca".jest duzo kalendarzy wiec wobec ktorego nalezy okreslac daty?poza tym obecny kalendarz liczy się od prawdopodobnej daty narodzenia chrystusa.BIBLIA jest starsza od jezusa i tez tak naprawde nie wiadomo kiedy zostala spisana,wczesniej byly napewno przekazy ustne :twisted:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”