Jak pozbyc się LD?

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Jak pozbyc się LD?

Post autor: Veritas »

Nie siedzieć całymi nocami przed komputerem, kłaść się spać w miarę wcześnie. Wstawać o równych porach. Ja zdaję sobie sprawę, że są ferie. Czyli laba dla nastolatków. Ale sam mam nastoletnich znajomych którzy kładą się w ferie spać o 6 rano, wstają o 18 a później chodzą jak zombie i plotą rzeczy jak po dopalaczach. :lol:
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Jak pozbyc się LD?

Post autor: Dagmara »

To nie wygląda mi na typowe LD raczej na ogólne zaburzenia śnienia, samo LD w sobie nie jest czymś złym, także nie sugeruj się tym tematem ''gorzka prawda o LD'' i tym podobnym, bo sama siebie negatywnie nakręcasz, moim zdaniem jak i innych to co zostało tam opisane prawdą nie jest.

U niektórych osób LD, czy OOBE, przychodzi bez żadnych ćwiczeń, ja tak przynajmniej miałam z LD od najmłodszych lat, nie potrzebowałam praktyk, czytania o tym, to samo się we mnie wyćwiczyło i doznaje tego do dziś.

Dlatego też moja rada dla Ciebie, nie panikuj bo to jest naprawdę niepotrzebne, przed każdym położeniem spać nie myśl o LD, o tym co Ciebie przeraża, bądź spokojna, zrelaksowana, bez zbędnego kwestionowania, nie traktując swej umiejętności jako najgorszego sennego wroga, bo im więcej będziesz tak robiła, tym większe LD będzie wzbudzać w Tobie przerażenie.
Możesz również to rozwijać, brnąć do pożądanych przez Ciebie pozytywnych efektów, a wtedy sama zobaczysz nie taki diabeł straszny jak go piszą.
Dla mnie na przykład LD jest bardzo pomocne w szczególności w wizjach koszmarnych, które od dziecka miewam, Ty również możesz to w sobie wyćwiczyć, opanować, zaakceptować, inaczej na to spojrzeć, nie oczami strachu to zjawisko występuje u różnych ludzi na całym świecie i nie jest niczym dziwnym, czy też przerażającym.

Co do słyszanej muzyki, nie jest to niczym nadzwyczajnym ponieważ byłaś w fazie przebudzenia jeszcze śniąc i Twój mózg powiązał słyszalne zewnętrzne dźwięki z wizją senną, dlatego po przebudzeniu słyszałaś tą samą muzykę dobiegającą za ściany, ja też tak miewam często.
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Re: Jak pozbyc się LD?

Post autor: Timon »

na moje oko (o ile nie jest to w zaden sposob zwiazane z twoimi dolegliwosciami) to jest zwykle przemeczenie polaczone z rozregulowaniem snu + podswiadoma reakcja na rzeczy zawarte w temacie o skutkach ubocznych ld. jaka rada? nie mysl o ld/oobe i zacznij sypiac jak czlowiek :P


jak jakies 10 lat temu pierwszy raz przeczytalem o oobe to nie spalem cala noc bojac się niekontrolowanego "wyjscia" ;P
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”