09.09.09

Dyskusje na temat przepowiedni przyszłych zdarzeń
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 947

Re: 09.09.09

Post autor: Ivellios »

O, skoro mieszkasz w Kłodzku, to możesz nam się przydać :P

Jak to jest z tymi kłodzkimi lwami? Chodzi mi przede wszystkim o rzeźbę lwa przy fontannie. Na jakiej wysokości się ta rzeźba znajduje?

Przy pisaniu artykułu o przepowiedni Filipa Fediuka, szukając informacji, trafiałem na źródła, w których podawano, że "lew z przepowiedni Fediuka znajduje się 30 metrów powyżej powiomu, na którym znajduje się płaskorzeźba wilka" i wszędzie pokazywane było zdjęcie lwa znajdującego się przy fontannie w centrum miasta.

Trafiłem jednak również na fotografię starodawnej płaskorzeźby przedstawiającej lwa, znajdującej się na jednej ze ścian Twierdzy Kłodzkiej... i od tej pory mam poważne wątpliwości, o którego lwa może chodzić w przepowiedni Filipka.

Czy mógłbyś w wolnej chwili sprawdzić obydwie rzeźby lwów? W szczególności na jakiej wysokości znajduje się ten lew przy fontannie. Twoje informacje mogą się okazać bardzo przydatne ;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 947

Re: 09.09.09

Post autor: Ivellios »

Z tą drugą figurką to chyba mówisz płaskorzeźbie lwa, nie wilka (jeśli chodzi ci o to na ścianie Twierdzy Kłodzkiej).

Orientujesz się może, na jakiej wysokości znajduje się owa płaskorzeźba?
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: 09.09.09

Post autor: Spock »

A umiesz posługiwać się miarką i kątomierzem ?
avaria
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2009-06-19, 02:10
Lokalizacja: Wroclove

Re: 09.09.09

Post autor: avaria »

Chciałam zauważyć, że o panu F. nie było wcześniej słychać, a już na pewno nie po powodzi w 1997 roku, którą sama przeżyłam. Co więcej, najśmieszniejsze jest to, że tylko on przewidział istny armageddon, który nadejdzie od strony oceanu. Jak wielka musiałaby być to fala tsunami, która zalewa nawet Polskę? Po drugie, ma to się odbyć przez meteor, który wpadnie do rzeczonego oceanu, a niby gdzie on jest? Nie widać go jeszcze? Dziwne to i nie spotykane, ale może to pierwszy przypadek niewidzialnego ciała niebieskiego. Bo musiałby mieć na prawdę spore gabaryty, aby tak wypiętrzyć ocean. Kolejną sprawą jest rozchodzenie się fal. Wydaje się, że miałby być to kataklizm na skalę światową, bo fale tsunami tej wielkości nie ominęłyby także Afryki i obu Ameryk, jak wszyscy dobrze wiemy, fale rozchodzą się we wszystkich kierunkach. Sorry, ale podpinanie śmiesznych teorii do katastrof już byłych jest co najmniej dziecinne. W taki sposób można wytłumaczyć absolutnie wszystko! Mam wrażenie, że ludzie z czasów starożytnych, czy średniowiecznych mają wiele wspólnego z ludźmi czasów internetu. Taki same zaciemnienie panowało wtedy też, a jeszcze bardziej mnie to śmieszy, kiedy komiks Asterix i wróżbita nabiera nowego znaczenia.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 947

Re: 09.09.09

Post autor: Ivellios »

avaria, Fediuk i armageddon od strony oceanu? Niby gdzie Fediuk cos wspomina o meteorycie, meteorze czy czymstam innym? Chyba pomylilas Filipa Fediuka z Patrickiem Gerylem aka Patryk Goryl. :P
avaria
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2009-06-19, 02:10
Lokalizacja: Wroclove

Re: 09.09.09

Post autor: avaria »

W każdym razie chodzi mi o to, że jeżeli kolo sobie wymyślił, że Kłodzko będzie zalane do około 30 m wysokości, to inne państwa również będą zalane. Ja tam chrzanię to. Muszę do 8 września oddać magistra :D A Geryl to taki Rydzyk. Świetny businessman. I nic więcej.
avaria
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2009-06-19, 02:10
Lokalizacja: Wroclove

Re: 09.09.09

Post autor: avaria »

Fakt, Rydzyk ma przynajmniej fajne auto :] Nie wiem, co ten koleś z tą kasą robi, ale jak dalej tak będzie wyglądał, to nie tylko do 2012, ale do kolejnego armageddonu nie zarwie żadnej laski :]
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: 09.09.09

Post autor: DanaS »

Fajne auto nie jest wyznacznikiem fajnego człowieka ;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 947

Re: 09.09.09

Post autor: Ivellios »

Prosze przestac spamowac i robic offtopa, bo się warny posypia. :!:
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: 09.09.09

Post autor: Spooky Fox »

Ech...od północy to niech się odpierdyka. Ludzie! Ja jestem jak najbardziej za zdaniem avarii. Jakież to musi zaciemnienie panowac, żeby co rok historia z takimi wierutnymi pierdołami się powtarzała?! Ja jedynie z tych wszystkich dat, które wymienił accurs, pamiętam tylko jedną - 06.06.06. A dlaczego? Do kin na całym świecie wszedł Omen3 i ja osobiście na tej premierce byłem. Zalało kogoś? No, pewnie wiele kobiet. Ktoś umarł? Hmm...a mam zacząc wymieniac? Mniej więcej tyle samo ludzi, co codzień umiera. Chciałbym, żeby na każdej stronie internetowej, która takie bzdury wygłasza, było ostrzeżenie o ciemnocie panującej wśród naiwnych i zidiociałych poszukiwaczy poklasku, ot chocby za przykład niech służy ten cały Goryl, czy jak mu tam...

Fajnie, Filipek "przewidział" powódź z 1997. Ale, że się tak zapytam, czy powódź zaczęła się 07.07? Czy tylko w tym dniu całkowicie zalało Kłodzko? Tak na koniec, przytoczę znane, i, ostatnimi czasy, bardzo dobre przysłowie - trafiło się ślepej kurze ziarno...ot co...
avaria
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2009-06-19, 02:10
Lokalizacja: Wroclove

Re: 09.09.09

Post autor: avaria »

Przy takiej pogodzie ciężko nagle o jakąkolwiek powódź. Chyba, że nagle zacznie lać na potęgę, co jest niemożliwe, albowiem prognozy mówią zupełnie co innego.
Zablokowany

Wróć do „Proroctwa i przepowiednie”