Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Spock »

Crowley pisze:Ja wierzę, ale podam taki przykład- kościuł potępia psioników, ale przecież Jezus pewnie nawet niewiedyiał, co to jest psionika. To powiedzieli jacyś księża, czy biskupi, a tak się składa, że mi ich zdanie wisi.
To akurat chyba nie jest wymysł księży:

Nie będziecie jeść niczego z krwią. Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa. Nie będziecie uprawiać czarów. (Ks. Kapłańska 19:25-26, Biblia Tysiąclecia)

Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. (Ks. Powt. Prawa 18:9-14, Biblia Tysiąclecia)
Ciura
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-12, 17:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Ciura »

czyli jesteśmy potępieni... szkoda :( a jeśli Bóg przybył z innej cywilizacji (gdzie tak jak my się uczył kontrolować otoczenie) i teraz boi się żee my posiądziemy moc na równi z nim?
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Crowley »

Ty, a ja jem krwiste steki, zaczekajcie tu na mnie, polece się wyspowiadać. No, już jestem. Tak naprawde to nieobchodzi mnie to co tam pisze, jakbym wszystkiego słuchał, to nic by mi niebyło wolno. Bogu powino wystarczyć to, że w niego wierzę. A Bóg raczej powstał z chaosu.
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: bzykomar »

Crowley...muszę przyznać, że masz bardzo oryginalny tok rozumowania :)

Z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że jesteście anty Kościół, anty słowo boże. No tu nie do końca się z Wami zgodzę. To co np. głosił Chrystus było tak niezmiernie mądre i dobre, że ludzie w to nie wierzą lub po prostu przestali wierzyć. Nie uważam się za katolika ale moim spełnionym marzeniem byłoby gdyby ludzie stosowali się do Jego nauk i przykazania miłości.

Co do genezy samego boga ? To, że tak zapytam...
Który z nich wziął się z chaosu? ;p

Spock:
Nie uważasz, że "Biblia Tysiąclecia" to szmelc ? Zwłaszcza, że tłumaczona tylko przez katolików. Mam dostęp do paru biblii nie katolickich aczkolwiek chrześcijańskich, jestem w stanie twierdzić, że cały katolicyzm i wszystkie dogmaty wiary czerpane z biblii to kwestia "tłumacza" :) (na ich podstawie)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Spock »

Bóg nie powstał z chaosu. Bóg był zawsze. Bóg powiedział, że czary i magia są złe. Bóg może wszystko.
Ty nie możesz Mu nic nakazać. Nie możesz negocjować. Nie możesz Mu wytłumaczyć co powinien a co nie.
Bóg rozkazuje, Ty wykonujesz.
A jak nie - to do Piekła. Masz wybór. Amen.

PS. Co do Biblii Tysiąclecia, to faktycznie są pewne różnice w tłumaczeniu. Ale akurat w tych konkretnych fragmentach, nie zmienia to znaczenia.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Crowley »

Bóg zapłać.
Ale niemów, że jak skalecze się w język i łykne krwi to pójde do piekła. Bóg potrafi wybaczać. Zresztą itak już czeka na mnie loża w piekle.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Spock »

Bóg powiedział, że można dostąpić Łaski. Oczywiście pod warunkiem, że pełni skruchy wyrzekniemy się czarodziejstwa.
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: bzykomar »

Nawet w chwili gdy pali się nas na stosie :D ale co by nie mówił, Kościół idzie z duchem czasu hehe :)
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Crowley »

Mam do was takie pytanie- kto z was jest wierzący i zajmuje się magią?
Magii nieda się tak poprostu wyrzec, jak już znasz kilka tajemnic tego świata, czy też własnego umysłu to niechętnie powrócisz do dawnych, przekonań. Świat już nigdy nie będzie taki sam.
Ciura
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-12, 17:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Ciura »

ja nigdy bym się nie wyrzekł magii! a jak miałbym pójść do piekła to bym tam zaciukał szatana i zaczą bym tam żądzić :)
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Crowley »

Z scieżki wiary, czy scieżki magii?
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Crowley »

Czyli jestem głupcem, ogromnym głupcem. Ale powiec, czy ty niewierzysz w żadnych bogów?
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Crowley »

Czyli wierzysz w bogów Egipskich. A czy to nie ta sama głupota? Ich prawa, także stanowią wiele barier.
Awatar użytkownika
Zaara
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 82
Rejestracja: 2008-10-10, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Zaara »

Chrześcijanie mają łatwo - walną parę zdrowasiek i Bóg ich wysłuchał
Hmm...tu bym się kłóciła...Nie chrześcijanie, a katolicy (inne wyznania chrześcijańskie zdrowasiek nie uznają) i wcale Boga to nie cieszy. Patrząc na to, co mówi Biblia, Bóg chce od nas troszkę zaangażowania, własnego wkładu i skupienia, a nie bezmyślnego odmówienia paru 'modlitw', które znamy na pamięć. Na pewno bardziej zwróci jego uwagę to, co powiemy własnymi słowami, ale z głębi serca niż to, co po prostu wybełkotamy, byle szybciej ;) A Bogowie egipscy...no interesujące :P
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: bzykomar »

Zaara pisze:
Chrześcijanie mają łatwo - walną parę zdrowasiek i Bóg ich wysłuchał
Hmm...tu bym się kłóciła...Nie chrześcijanie, a katolicy (inne wyznania chrześcijańskie zdrowasiek nie uznają) i wcale Boga to nie cieszy. Patrząc na to, co mówi Biblia, Bóg chce od nas troszkę zaangażowania, własnego wkładu i skupienia, a nie bezmyślnego odmówienia paru 'modlitw', które znamy na pamięć. Na pewno bardziej zwróci jego uwagę to, co powiemy własnymi słowami, ale z głębi serca niż to, co po prostu wybełkotamy, byle szybciej ;) A Bogowie egipscy...no interesujące :P

Zaara masz u mnie posłuch:) Wcześniej pisałem o tym, że chrześcijanie to nie katole ale widać do ludzi trzeba przez megafon.

Voozie nie chciałbym być tu nietolerancyjny i wścibski ale serio uprawiasz kult np. boga odpowiedzialnego za dobre zbiory czy wierzysz w popularne "hybrydy" ? :roll:

Aha i co masz na myśli mówiąc skuteczna :D ?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”