Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Spock »

Czarna pisze:Zastanawia mnie co tu robi osoba tak mocno wierząca i broniąca KK, skoro KK wyraźnie zabrania zajmowania się magią, czarami, rozwojem duchowym w takim aspekcie uznając to za grzech
Osoba przyszła i osoba pisze. To oznacza, że jest na właściwym miejscu.
I bardzo dobrze, bo ustawiczne najeżdżanie na KK robi się już nudne.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Darnok »

Nie wiem, co macie do straganów. Sam kiedyś sprzedawałem różne zabaweczki nawet z 100% przebiciem. Nie rozumiem czemu miałbym nie zarabiać tak pieniędzy, przecież nikomu nie szkodziłem, nikogo nie zmuszałem, a dzieci miały z tych dupereli radość. Najgorsze są historyczne argumenty w dyskusji. Pisząc "a księża kiedyś palili", albo "a Niemcy kiedyś mordowali", automatycznie przegrywacie dyskusję ("zapomniałeś o Polsce", "u Was biją murzynów", słowem Prawo Godwina). Jeżeli nie macie nic konkretniejszego do napisania, czegoś, co odwołuje się do stanu dzisiejszego, to zakończcie dyskusję.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Sothis »

Czarna pisze: - praca księży - śluby czystości i ubóstwa zobowiązują.
Księża nie skłądają ślubów czystości. ;]
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Sothis »

Czarna pisze: Ale że dosłownie nie ma mowy o ślubach czystości, to znaczy że co?
Znaczy, że ich nie składają. ;]
zblazowany

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: zblazowany »

czarna, jak myślisz, kiedy Jezus przyjdzie ponownie?
zblazowany

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: zblazowany »

chyb zstąpi w obłokach tak jak to jest w apokalipsie napisane.Niektórzy twierdzą że są mesjaszami albo wcielonymi jezusami, niektórzy trzepia na tym niezłą kasę.
A z biznesem się zgodzę, na wszystkim się teraz zarabia, medaliki, filmy, organizacje, stowarzyszenia, skala tego jest ogromna
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Sothis »

Czarna pisze: religie spaczone są ludzkimi błędami - chyba każda religia.
Oczywiście, że każda. Dla zainteresowanych tematem polecam lekturę "Elementarne formy życia religijnego" autorstwa Emile Durkheima. ;]
zblazowany

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: zblazowany »

Pojawiają się tacy co z obłoków nie zstepują a inni i tak im wierzą.To jest oczywista naiwność
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Darnok »

Apokalipsa to metafora do Rzymu- stanowisko naukowców z bodajże Discovery albo National Geographic. Armagedon to prawdziwe miejsce, a ladacznica to Rzym.
TAMMUZ
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-27, 17:09

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: TAMMUZ »

hmm...- rozmowy na temat wiary, religii itp. są bez sensu! Jeżeli ktoś w coś wierzy to nikt mu nie jest w stanie udowodnić że tego nie ma-a jeżeli nie wierzy musi ujrzeć by uwierzyć.
DISCOVERY i naukowcy... dobre :)
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Crowley »

Ja wierzę, ale podam taki przykład- kościuł potępia psioników, ale przecież Jezus pewnie nawet niewiedyiał, co to jest psionika. To powiedzieli jacyś księża, czy biskupi, a tak się składa, że mi ich zdanie wisi.
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: bzykomar »

TAMMUZ pisze:hmm...- rozmowy na temat wiary, religii itp. są bez sensu! Jeżeli ktoś w coś wierzy to nikt mu nie jest w stanie udowodnić że tego nie ma-a jeżeli nie wierzy musi ujrzeć by uwierzyć.
DISCOVERY i naukowcy... dobre
Jakbyś mógł nie dostrzec to wielu ludzi modyfikuje tu swoje poglądy dzięki innym (np. ja ). Takie klepanie...bez sensu. Najlepiej żeby nic nie mówić, nie robić, nie zrzeszać się i nie poszerzać horyzontów. Po to są takie fora jak to aby posiąść możliwość "pogdybania" i podyskutowania na różne tematy.

btw to podaj mi inne wiarygodne i szeroko dostępne źródła gdzie możesz się codziennie czegoś dowiedzieć o świecie (wykluczając internet i książki) siedząc wygodnie w domu w fotelu.

Crowley pisze:Ja wierzę, ale podam taki przykład- kościuł potępia psioników, ale przecież Jezus pewnie nawet niewiedyiał, co to jest psionika. To powiedzieli jacyś księża, czy biskupi, a tak się składa, że mi ich zdanie wisi.

No i ? Nic z tego nie wynika. Może wiedział, może nie. Z tego co wiadomo to był niezłym "magiem" po co mu była psionika :D Może chciałbyś rozwinąć swoją myśl ? :)
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Crowley »

Chciałbym. Chodziło mi o to, że w dzisiejszych czasach to osoby duchowne narzucają wierzącym swoje zasady, to co wolno, a co nie wolno wierzącemu, a z tego czerpią zyski. Np. Taki biskup powie, że każdy ma mieć w domu, na ścianie krzyż, a ludzie kupóją. Więc religia to i prawda (przynajmniej dla mnie ) i biznes.
Ciura
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-12, 17:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Ciura »

moim zdaniem to jak ktoś wieży w Boga to postępuje dobrze i wieży w zaciszu domu a nie chodzi codziennie do kościoła i daje stówe na tace! a tak poza tymskoro Bóg jest taki dobry tym to czemu dziedzi w Afryce głodują? co one złego w swym życiu zrobiły?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”