ZEITGEIST

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

ZEITGEIST

Post autor: Majesttic »

Szukałem na forum czy był ten temat poruszony, ale nie znalazłem...dziwne...:/



Tutaj link do owego filmu z napisami...

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... eist&hl=pl


Mianowicie mam pytanko...jakie macie opinie o tym filmie??
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: ZEITGEIST

Post autor: Spock »

Pierwsza część, ta o pochodzeniu i symbolice chrześcijańskiej, nawet ciekawa.
Druga, o WTC i new world order - dyskusyjna.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: ZEITGEIST

Post autor: Darnok »

Znowu o tym, że egipski Bóg solarny jest tak na prawdę Jezusem? była już o tym dyskusja, podałem wtedy link, w którym obalane są wszystkie zarzuty, wystarczy poszukać.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: ZEITGEIST

Post autor: Sothis »

Film ukazuje (częściowo na własnym przykładzie), jak łatwo jest manipulować ludźmi ;]
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 949

Re: ZEITGEIST

Post autor: Ivellios »

Znam jedno forum, na którym masa ludu dała się zmanipulować. Do większości z nich nic nie trafia. Adresu jednak nie podam, coby siary nie robić, ponieważ jest to forum, na którym moderuję :P
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: ZEITGEIST

Post autor: Darnok »

Wiesz, dziwnie wyglądałoby, gdyby ktoś, kto wierzy w UFO śmiał się z tego, że kto inny wierzy w zmanipulowany film. Tak więc siary nie będzie, no dawaj. :D
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: ZEITGEIST

Post autor: Arek »

"Duch czasu" wspaniały film parę miesięcy temu miałem po raz pierwszy z nim do czynienia. Piszę "wspaniały " bo wspaniale pokazuje to co reżyser pokazać chciał. Mianowicie jego punkt widzenia, żeby to wszystko sprawdzić potrzeba by miesięcy ślęczenia nad książkami, a komu się to chce a mam na myśli tylko pierwszą część o symbolice chrześcijańskiej.
Reżyser wszystko ładnie ze sobą powiązał i pokazał nam drogę dokąd kroczymy ale czy naprawdę ? , tak musi być skoro wszystko pasuje!.
Podczas oglądania zaciekawiło mnie bardzo jakoby że Jezus mówił do swoich uczni że mają się udać do wodnika, znaczy nowej ery bo tam są oczekiwani, reżyser pokazuje nam że ta nowa era teraz nastąpiła i jesteśmy już o krok od zbawienia, podaje nawet dokładny adres gdzie to można w biblii znależć.
A więc zaciekawiło mnie to i szukam w biblii o co dokładnie chodzi. Więc Jezus mówi idzcie do domu wodnika , tam jesteście oczekiwani, słudzy poszli, byli tam i akcja dzieje się dalej, jak się ni mylę to Jezus do nich dołączył i opowieść biblijna toczy się dalej.
Na filmie jednak pokazane to w ten sposób że ludzkość zbliża się do ery wodnika i Jezus wymawia te oto słowa --"idzcie do domu wodnika"-- i na tym koniec , nowa scena
A dyskusyjny ten film jest ! i to jeszcze jak
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: ZEITGEIST

Post autor: Darnok »

Arek, ale pewna osoba przesiedziała nad książkami i obaliła wszystkie mity. Wystarczy poszperać na forum.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: ZEITGEIST

Post autor: Arek »

Darnok , a ta osoba co nakręciła ten film wszystkie mity wykorzystała w swoim celu. lol

ps, masz na myśli "Obalatora mitów",,nieeeeeeeeeeee, ah już chyba wiem o kim myślisz
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: ZEITGEIST

Post autor: Majesttic »

ciekawe bo o niektórych elementach filmu czytałem już na innych portalach tak więc to nie była dla mnie nowość (mowa o WTC), ale bardzo zainteresowała mnie część o religii... :)
black dog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 2006-06-13, 15:44
Lokalizacja: katowice

Re: ZEITGEIST

Post autor: black dog »

A mi film się podobał bez względu na to ile w nim prawdy, był fajnie zrobiony i pobudzał do myślenia
Z filmami tego typu jest identycznie jak z teoriami spiskowymi... nigdy do końca nie wiesz co w nich jest prawdziwe
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: ZEITGEIST

Post autor: Pandemonium »

Odkopałem trupa ! :D

Ale poważnie. Mam mieszane odczucia co do tego dokumentu. Prawdę mówiąc oglądałem go już jakieś 2 lata temu i szczerze mówiąc... przekonał mnie. Wszystko było wyjaśnione tak klarownie ,że dałem się omamić podejrzewam.

Poczytałem sobie trochę na necie, między innymi to:
http://pobierz.tripod.com/ebooki/Zeitgeist.pdf

To było już jakiś czas temu, mimo wszystko ciągle mnie to gnębi. Tak czy siak nie jestem do końca przekonany o tym ,że wszystko co było w tym dokumencie przedstawione jest błędne. Jakby nie patrzeć analizowane źródła są bardzo stare ,więc możliwość pomyłki jest bardzo duża. Sądze jednak ,że patrzenie na pewne aspekty tak kategorycznie jest trochę błędne.

Może i to wszystko nie przekonuję do tego ,że chrześcijaństwo jest religią solarną ,ale pokazuję moim zdaniem ,że jest wielkim zapożyczeniem z innych kultur przerobinym na własną modłe (stąd brak sporej ilości podobieństw). To ,że nie we wszystkim jest tak samo nie znaczy ,że ta religia jest w całości oryginalna.

Sam już nie wiem. Podstawa mojego ateizmu legła w gruzach. Co teraz ? Czuję taką pustkę :D
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: ZEITGEIST

Post autor: Arek »

Hmm, ja nadal uważam że autor tego filmu wyszukał urywki z biblii i dołączył do nich swoją interpretację. To co szukałem o tym wodniku to prawda, ta historia opowiada o czymś innym , a autor wykorzystał część opowieści w swojej teorii.
Ciekawe jest to że ten potop opisywany jest także poprzez innych, nie tylko w biblii, uważam że to taki fakt bo nawet naukowcy potwierdzają to w swoich wywodach
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: ZEITGEIST

Post autor: Pandemonium »

No o potopie to już napisałem swoje zdanie w temacie o potopie. Jak najbardziej jest to fakt ,ale też ściągnięty od Sumerów i nie taki jak sobie ludzie wyobrażają.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”