Miliony ofiar

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

old spirit, Znajdź mi instytucję, w której nie ma zła. Po prostu w średniowieczu ludzie bali się Boga, źli ludzie, oraz złe "głowy kościoła" to wykorzystały. Kościół "wyprostował" się dopiero po tym, jak Jan Paweł II objął urząd. A i cały tekst jest niesmaczny i stronniczy, ale to chyba widać, prawda?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Kościół nawet za czasów JPII się nie "wyprostował".
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Post autor: Dagmara »

Kościół nigdy się nie wyprostuje, ciągle słychać o molestowaniu młodzieży przez księży,
mi się ten tekst osobiście bardzo podoba ponieważ ukazuje on to jak było i jak jest
nefrethete
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2008-03-20, 23:01
Lokalizacja: ze światła

Post autor: nefrethete »

Fajnie zredagowany temat ale czy w informacje w nim zawarte są w pełni prawidziwe?
A propos płacenia na rzecz kościoła. Mój syn był ost. na rekolekcjach i w ławce której siedział jacyś chłopcy głośno się zachowywali. Kiedy podszedł do nich ksiądz to zażądał od każdego siedzącego w tej ławce opłatę "za karę" w wys. 10 zł.
Już gdzieś jeszzce o podobnym incydencie pisano.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Post autor: Dagmara »

o rety to fes, co pieniędzy im brakuje i od dzieci wyciągają ? obłęd,
Ale u nas jest podobnie na mszy wiecznie biadolą że na kościół nie mają że kościół w remoncie itd. a tu do burdelu jeździli i co róż samochody zmieniali, a pięniędzy niby brak
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

dagmara, Kościół nie mają opłacać i sprzątać księża, tylko ludzie, dla których został ten kościół stworzony i którzy płacą za to, że mogą sobie w niedzielę do kościoła przyjść.Ivellios, Kościół przeprosił za tamte grzechy, zniósł klątwę z prawosławia po ok. X wiekach. Dla mnie się prostuje.
Lupus
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2008-03-08, 19:59
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: Lupus »

Myśle że kościół się wcale nie prostuje. Tak jak kiedyś organizował krucjaty tak teraz duchowni błogosławią żołnierzy wyruszających na wojny jednocześnie oczywiście je potępiając.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

Z tego co wiem to "hitlerek, stalinek i neronik" nie zabijali za chrześcijaństwo... Czyli ludzi wierzących w czasach średniowiecza porównujesz do Hitlera? Hmm... jak miłosiernie...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”