Jakie są dowody?

Paleoastronautyka to dziedzina próbująca udowodnić, że niegdyś lub wciąż istniejąca cywilizacja, bądź cywilizacje pozaziemskie, kontaktowały się w przeszłości z ludźmi, wywierając wpływ na ich rozwój i kulturę lub nawet sztucznie powołując gatunek ludzki do istnienia.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Arek »

Tak to już jest że każdy ma swoje zdanie, i każdy ma prawo do swojego zdania. Raczej ludzi inaczej myślących nie przekonasz ale tak samo oni nie przekonają Ciebie. Mam kolegę Ryśka, co tydzień rozmawiamy sobie przez internet, on 2 razy w tygodniu czyta książki o Sumerach i jego nikt , nigdy nie przekona że sumerowie to dzieło wymyślone, jest taki zaparty, a oczytany jest jak najbardziej. Jak chcesz to możemy z Ryskiem w piątek lub sobotę póżnym wieczorem zrobić czat tematyczny właśnie o paleo. Miał być on wprawdzie już w zeszłą sobotę ale zeszliśmy na temat religii i tak już zostało przez następne 5 godzin.

pozdro Arek
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Beowulf »

Arek, wierz mi, chętnie bym pogadał o paleoastronautyce, o każdej porze, ale aktualnie mam dosyć dużo pracy... Zobaczę co się da zrobić, jak będę ,,wolny", to dam znać w tym temacie,
to się razem z Tobą i Ryśkiem zmówimy...

Pozdrawiam!!!!

PS: Podaj mi Twoje zainteresowania dotyczące zjawisk paranormalnych, oraz innych spraw, żebym wiedział z kim mam przyjemność korespondować :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Arek »

Wierz mi Beowulf, mnie interesują naprawdę WSZYSTKIE zjawiska paranormalne, w niektóre nie wierzę ponieważ nie znalazłem zadowalających wyników potwierdzających te zjawiska , ale pomimo tego interesują mnie nadal :P
zblazowany

Re: Jakie są dowody?

Post autor: zblazowany »

możecie sobie pogadać o nolach na starych obrazach, albo o tym kosmicie i helikopterach które są wymalowane w piramidzie.

A Danikien to manipulator i ściemniacz. Potem ja będę miał więcej czasu to napiszę konkretniej gdzie Daniken wciska ciemnotę.
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Beowulf »

Masz racje zblazowany, będziemy gadać o kim i o czym chcemy, tak jest... :)

PS: Arek, jakie jest Twoje zdanie na temat ,,teorii" Danikena (mojego imiennika) :P ?
zblazowany

Re: Jakie są dowody?

Post autor: zblazowany »

A kto chce się dowiedzieć ile prawdy jest w książkach Danikena niech sobie poczyta tą pracę http://www.wiw.pl/biblioteka/zpowrotem_ ... ski/01.asp To jest książka napisana przez polskich egiptologów
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Spooky Fox »

O Bosh...te wypowiedzi porażają...

Człowieku, nie musisz już ośmieszac Daenikana. Człowiek jest znany wśród paleoastronautyków jak swego czasu znany skądinąd Adamski wśród ufologów.

Więc...

Temat brzmi "Jakie są dowody", a nie "Czy Daeniken to oszust". Jak to kiedyś usłyszałem (głupio przyznac, ale od nauczycielki języka polskiego :D) - "Jeśli masz piep**yc farmazony, lepiej nic nie mów." Tak więc, poproszę do tematu o dowodach, a nie o mitomanach pokroju Daenikena.

Chociaż, tak prawdę mówiąc, ludzie, którzy są zaznajomieni z jego pracami i z jego osobą, widzą nie tylko mitomana, ale wspaniałego myśliciela. Nie jeden chciałby posiadac tak ogromną wiedzę, jak ten człowiek. Niestety, są tacy, którzy, nie znając, oceniają. Dlatego Daeniken jest wyśmiewany, a nie, tak jak to powinno byc - doceniany.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Darnok »

Z tego co się orientuję to ogłosił, że spotkał się z kosmitami i że oni potwierdzili jego "teorię". Myślę, że facet nawet nie pozostawił pola do dyskusji (no chyba, że jesteście tak stuknięci jak on i Was też UFO odwiedziło ;D).
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Arek »

Iżżżżż kurde post sobie skasowałem
Darnok
Nie wierzę że takie coś powiedział, podaj źródło to chętnie przeczytam.

"będziemy gadać o kim i o czym chcemy, tak jest... "
Racja, żyjemy w wolnym kraju to możemy także o wszystkim porozmawiać.
Co ja myślę o Denikenie.? Tak jak już wspomniałem i nie będę się powtarzał przy niektórych teoriach ma rację a na niektóre mam inny pogląd. Ale książki jego skłaniają do myślenia i to mi się b. podoba
zblazowany

Re: Jakie są dowody?

Post autor: zblazowany »

Najpierw piszesz ze jest mitomanem a potem że powinien być doceniany. Dobrze by było gdyby ludzie sprawdzali to co przeczytają w książkach danikena i innych, gdzie prawie nigdy nie podaje się źródeł i zdjęć. Jest mowa o jakiś naukowcach co nie wiedzą skąd się coś wzięło, o przedmiotach których nikt nie widział, ale jak się je podrzuci do góry to można kosmitów zobaczyć. Jest pokazane zdjęcie niby rakiety która tak naprawdę jest zwykłym obeliskiem. Albo ufo na obrazie, które jest tak naprawdę aniołem itp itd.

A tutaj krótkie informacje o autorach tej pracy " Z powrotem na ziemię"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Niwi%C5%84ski
http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Ka ... %B3blewski
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mariusz_Zi ... cheolog%29
To tylko trzech z tej grupy. Jak coś to o reszcie również można znaleźć informację w internecie.

jak budowano piramidy http://209.85.135.132/search?q=cache:rS ... clnk&gl=pl
Ostatnio zmieniony 2010-01-27, 15:04 przez zblazowany, łącznie zmieniany 1 raz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Darnok »

Arek- nie mogę tego teraz znaleźć, więc wycofuję swoje słowa- na pewno gdzieś o tym czytałem, więc gdy to znajdę, to powrócę ;)
zblazowany

Re: Jakie są dowody?

Post autor: zblazowany »

Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Arek »

Tak właśnie, i powinien być doceniany i jest mitomanem. Mnie to nie sprawia trudności
Ja go lubię ale i niekiedy krytykuję, i pomimo tego czytam nadal jego książki, a wierz mi w książkach swoich podaje wiele informacji o źródłach. Ale nie wiem dokładnie o co ci chodzi podaj konkretny przypadek o jaką rzecz i gdzie nie ma źródła.

Co do artykułu.

Musiałem poszukać, ale dzięki wyszukiwarce trwało to nie aż tak długo.
Tytuł w gazecie brzmi "Zostałem uprowadzony przez ufo ", ale Deniken nie pisał że on sam tylko pisał o przypadkach INNYCH ludzi.
Oto wycinek który pisze o tym:
Pod tytułem "Zostałem uprowadzony przez ufo " w gazecie BamS ( Bild am Sonntag) 9 kwietnia 1979 pojawił się artykuł w którym Deniken pisze "tylko 10% wszystkich obserwacji ufo można uważać za godne zajmowania się tym.Resztę można wytłumaczyć halucynacjami , fizycznymi zjawiskami albo konstelacjami pogodowymi"

tutaj w orginale jakby ktoś chciał sobie sam przetłumaczyć, lub wrzucić do maszynki która mu przetłumaczy:
Unter "Ich bin von einem UFO entführt worden" ging es in BamS am 9.April 1979 weiter und was von Däniken zunächst aussagt, klingt tatsächlich recht vernünftig: "Nur 10 Prozent aller angeblichen UFO-Sichtungen verdienen eine ernsthafte Beschäftigung mit dem ´Sujet´. Der überwiegende Rest läßt sich durch Halluzinationen oder physikalische Vorgänge oder besondere Wetterkonstellationen

A znalazłem to pod tym linkiem :
http://cenap.alien.de/cenapnews/zeigen. ... 190&page=1

Myślę że trzeba się zastanowić raczej nad faktem dlaczego pan Adam Świętek (autor artykułu) takie coś robi? Dlaczego sieje dezinformacje?. Czy aż tak nienawidzi Denikena i stara się go ośmieszyć?.
Dlaczego bierze tytuł art. "Zostałem uprowadzony przez ufo " w którym Deniken pisze o innych ludziach i przekształca go tak żeby czytelnicy mieli wrażenie że to o Denikena chodzi?

zblazowany
co do tych linków polskiego egiptologa, widzałem że dość sporo tego jest, myślę że do niedzieli uporam się z tym i wieczorem, albo w poniedziałek odpowiem
zblazowany

Re: Jakie są dowody?

Post autor: zblazowany »

poczytajcie sobie biografię Danikena http://members.shaw.ca/mjfinley/vondaniken.html

A to jest płyta znajdująca się na terytorium cywilizacji Majów, na której daniken widzi astronautę

Obrazek

Jest to zdjęcie obrócone. W rzeczywistości wygląda to tak i jest to wyobrażenie postaci mężczyzny spoczywającego na masce boga ziemi i śmierci. Wykuty wizerunek ptaka Moan symbolizuje śmierć. Mężczyzna spogląda na krzyż Majów zakończony ciałami węży.
Obrazek


A tutaj więcej ciekawostek o Danikenie

1957, skazany z powodu defraudacji na 16 miesięcy więzienia, za wyłudzenie od kolegi z pracy 15 tys. franków,
- 1959, skazany na karę pienieżna za oszustwa,
- 1965, skazany na 1 miesiąc odsiadki w zawieszeniu za oszustwa,
- 1969, za defraudacje 400 tys. franków i inne przestępstwa aresztowany w Austrii, następnie wydalony do Szwajcarii,
- 1970, skazany na 3,5 roku cieżkiego więzienia za defraudacje, oszustwa i fałszowanie dokumentów,
- po pożarze hotelu „Rigi-Kaltbad”, który Däniken wraz z żoną prowadził, w celu wyłudzenia odszkodowania podał, że zginął jego syn Peter, w rzeczywistości jego syn zmarł wiele tygodni wcześniej,
- zbudowany przez Dänikena w 2003 Mystery Park w Interlaken w Szwajcarii ekstra dla entuzjastów UFO itp. niestety 19.11.2006 z powodu braku zainteresowania splajtował.

http://www.a-e-m-gmbh.com/andremuller/e ... niken.html
http://80.237.193.200:8000/article.php? ... 3_3157.xml
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Beowulf »

JEstem zagorzałym zwolennikiem paleoastronautyki, wierzę, że istnieją starożytne cywilizacje, które ingerowały w życie mieszkańców naszej planety, ale jeśli 10% przypadków ,,uprowadzeń", lub ,,latających spodków) można uważać za mistyfikacje lub halucynacje, to reszta tych ,,widzeń" też może być tym spowodowana , co do Daanikena, lubię czytać jego książki, nie obchodzi mnie za bardzo jego przeszłość^^, ale mimo to jest inteligentnym facetem z wybujałą wyobraźnią, który większoć swoich dzieł opiera na pożądnych dowodach, o których w większości nie można że są falsyfikatami, lub nie przedstawiają tego o czym autor mówi w książce... Pozdrawiam, Arek a propos debaty, to MOŻE znajdę czas w przyszłą sobotę po 18,19.00
zblazowany

Re: Jakie są dowody?

Post autor: zblazowany »

A mnie właśnie obchodzi jego przeszłość. Bo jeśli wcześniej oszukiwał aby zarobić pieniądze to równie dobrze może oszukiwać w swoich książkach ( i robi to nawet skutecznie).

Problemem Danikena jest to że że albo źle interpretuje te dowody które są dostępne albo udaje że tych dowodów wcale nie ma żeby pasowało do jego teorii.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Arek »

Tak Zblazowany.
Mógłbym do tej listy jeszcze dołączyć parę innych występków Denikena o których sam on pisze w swoich książkach, a to wszedł na teren wojskowy, przelazł przez płot żeby zbadać święte kamienie o których mu mówili tubylcy w Meksyku, albo innym razem u strażnika piramidy także w Meksyku podał się za kogoś innego, mianowicie za archeologa dlatego że chciał się dostać do tej piramidy(bez pozwolenia na piśmie) a tam normalnych ludzi tak sobie nie wpuszczają, lałem ze śmiechu jak w poszukiwaniu grobu Abrachama chciał się dostać do podziemi żeby ten grób zobaczyć. Strażnik chciał go wpuścić (oczywiście za łapówkę) ale jego żona wrzeszczała że to świętokradztwo, wrzeszcie jak ich "obdarował" wpuścili go pod warunkiem " no photos" (musiał profesjonalny sprzęt foto. zostawić u góry) a potem wzdychali i oczy kierowali ku nieba jak słyszeli jak malutki aparat fotograficzny Denikena pstryka zdjęcia i przewija film......
Ale znaczy to tylko że jest taki jak i my , mam znajomych którzy nawet połowy tych lat nie mają co Deniken na karku a byli już częściej notowani na policji. Nawet ja, spokojny człowiek ale co roku staram się wyłudzać pieniądze od fiskusa, robię rozliczenie podatkowe i niekiedy zdarza się że coś tam podam....no wiecie, haha.Kiedyś kupowałem alkohol w skepie "Duty Free" a potem sprzedawałem dalej, oczywiście że się z tego nie rozliczałem...... no i jestem przemytnikiem , oszustem i wyłudzam pieniążki, wprawdzie nie w takiej skali jak Deniken ale on to gruba ryba a ja tylko płotka, i oczywiście w tym momencie staję się osobą niewiarygodną?
Tylko w momencie gdy jego książka ukaże się na rynku zostaje także przebadana przez specjalistów i nie może sobie pozwolić na historie (dlatego pisze hipotezy) które on sobie sam wymyślił a które nie mają nawet najmniejszego potwierdzenia...
A że archeolodzy go czytają to widać po opiniach w prasie czy też książkach.
Z ręką na sercu, podałeś art. o tym polskim egiptologu, nie musisz mi na to odpisywać ale wydaje mi się że na pewno nie sprawdziłeś tego egiptologa czy on nie ma przypadkiem jakiś grzeszków na sumieniu. Ale to nie temat o tym.
Czytam twojego linka, myślę że do niedzieli wieczorem nie przeczytam do końca, ale wypowiem się przynajmniej na tą część którą przeczytałem.
Beowulf, jak coś to ugadamy się jeszcze na czat w sobotę za tydzień, ale ja mogę tylko w póżniejszych godzinach o 23, sorry ale u mnie z czasem wolnym także krucho.

zblazowany
Jakby deniken był pedofilem to bym na pewno za takie postępowanie zje....ł go od góry do dołu, nie za książki ale tylko za to . Nie płacenie wszystkich podatków , lub wyłudzanie piniędzy od fiskusa to dla mnie i tylko dla mnie mały "pikuś"

Pozdrawiam was serdecznie
zblazowany

Re: Jakie są dowody?

Post autor: zblazowany »

ok, poczekam na twoją analizę artykułu tego archeologa. ja tego za mały pikuś nie uważam. To świadczy o tym że ma skłonności do oszukiwania i to na dużą skalę. Nie można tu porównywać drobnych występków że ktoś biletu nie skasował albo najadł się orzechów w supermarkecie.
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Beowulf »

Arek, kiedy obaj będziemy mieli czas, to uzgodnimy. kiedy ,,debata" mogła by się odbyć... :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Jakie są dowody?

Post autor: Arek »

Więc co nieco napiszę , tyle co na razie przeczytałem, pierwsze 15 stron
gdyż szwajcarskiego autora licznych bestsellerów można też obdarzyć licznymi komplementami. Jego książki, pisane stylem łatwym, z poczuciem humoru, świadczą o literackim uzdolnieniu autora, który z powodzeniem stosuje połączenia różnych konwencji: reportażu, literatury science fiction i popularyzacji nauki. Wobec bardzo pożytecznej pasji gromadzenia rozsianych po całym globie ziemskim materialnych świadectw historii rozwoju ludzkości, mało znanych lub fascynujących swą nietypowością
.
Z tym się zgodzę na 100%
Do położonych w głębi świątyni pomieszczeń mieli dostęp tylko nieliczni kapłani, którzy posiadali wykształcenie teologiczne, czyli - według egipskiego określenia - "znali tajemnice nieba, ziemi i krainy podziemnej". Należy jednak podkreślić w tym miejscu wyraźnie, iż w starożytnym Egipcie nie było zamkniętych, mistycznych stowarzyszeń kapłanów, wprowadzonych w arkana "wiedzy tajemnej". Niektóre święta religijne obejmowały obrzędy, które, jakkolwiek częściowo dostępne wiernym, były dla nich niezrozumiałe. Do takich należały święta Ozyrysa,
Z tym się jednak nie zgodzę, nie potrzebuję Denikena powiem sam. Wiem że czary mary to tylko dobry chwyt hollwoodu, że takie bajki jak wrzucenie garści ziół do garnka zamieszania i wypowiedzenia magicznych klątw a już armia umarłych bojowników powstaje z grobów i rusza do walki to tylko wymyślone bajki.
Ale religie nawet i do teraz nadal mają swoją "wiedzę tajemną".
Dla ludzi są nakazy bogów oraz koszyczek czy tacka gdzie mają składać ofiary, mają być kontrolowani i płacić. Przykład z ST gdzie Mojżesz ludziom prawił co mają robić jednocześnie zakazując im wchodzenia do świętego namiotu gdzie stała arka przymierza, tylko Mojżesz jego brat Aron i najwyżsi kapłani mieli tam dostęp, reszta ludzi nie. Albo jak Mojżesz udał się na górę Synaj po to by otrzymać 10 przykazań, tylko on mógł tam pójść, nikt inny, co to za tajemnica wielka była?. Nawet w naszych czasach gdy ja udam się do Watykanu i zapukam im na drzwi i powiem że mają podobną jedną z najlepszych bibliotek na świecie i chcę tam sobie poszperać. Dostanę kopniaka w d. przepraszam, -idź z Bogiem- mi powiedzą. Tam nie ma wstępu byle kto, jak sobie dobrze przypominam to w art. co Ivelios napisał o 3 przepowiedni fatimskiej to podobno tą przepowiednię papież w sejfie trzymał. Oż kurde! słuchać ich mamy, płacić na nich mamy a oni nawet całej prawdy nam nie powiedzą,po co te tajemnice, tylko po to żeby oni jak najdłużej na władczym tronie się utrzymali. I to nazywam "wiedzą tajemną". Tak już zawsze było i jest do dzisiaj.
. Czytamy też, jak Däniken sprawdzał to twierdzenie własną linijką na mapie świata
Tak uśmiałem się spróbowałem sobie wyobrazić Denikena na klęczkach, spojrzałem do książki żeby to dokładnie przeczytać, tak na stronie 84 pisze że znalazł takie informacje a na stronie 86 podaje 2 różne źródła, nie wiem co go w tych źródłach tak zafascynowało bo nie znam tego art. ale widać miał powód żeby informacje te załączyć do książki, tym bardziej jak przedtem powiedział:
Jeśli ktoś szuka w piramidach (oraz innych starożytnych budowlach) matematycznych współzależności, znajdzie ich nieskończone mnóstwo. Również długość biurka, przy którym właśnie pracuję, pozostaje w jakiejś proporcji do miar kosmicznych. (Oczy..., s. 83).
I ja się przyłączę do tej wypowiedzi tym bardziej że odległość piramidy do słońca zmierzyć się nie da. Deniken obstawał przy obliczeniach sprzed 26 lat,(nie zgadza się 0,2% ) pan Wróblewski ma lepsze pomiary bo nowsze, oczywiście, ale myślę że 100% pewność będziemy dopiero mieć kiedyś gdy technika się jeszcze bardziej posunie do przodu, ale ja jakoś nie widzę tego powiązania, no ok bóg słońca Ra, ale wtedy trzeba by szukać dowodów że piramida jest właśnie temu bogowi poświęcona. Pan Wróblewski uważa że to kształt piramidy sugeruje padające światło słońca.
Herodot. Pan Wróblewski pisze że nie tylko Deniken uznaje tego pisarza, także egiptolodzy.....Tak ale nie do końca ponieważ dopóki Herodot opisuje piękność Egiptu i ludzi i sprzęty gospodarstwa domowego obie partie go chwalą. W momencie gdy Herodot zaczyna opowiadać o Wielkim Labiryncie to tylko Deniken cytuje go dalej, egiptolodzy nie chcą (sorry nie chcę tutaj mówić za wszystkich bo w tv. wypowiadali się także egiptolodzy na temat labiryntu), po prostu temat jest śliski, wg. Herodota miał się on znajdować niedaleko piramid, ale go obecnie nie ma. Badania georadarem pokazują że są tam jakieś dziury, puste przestrzenie niedaleko piramid w Gizie. Naukowcy twierdzą że skała tam jest podziurawiona jak ser szwajcarski, ale podobno to naturalne. Polscy "naukowcy" z projektu Cheops chcieli tam kopać w zeszłym roku i nie dostali pozwolenia, nawet wszystkie koszta chcieli przejąć , ale nic z tego. Inny problem z Herodotem to ten z tą rampą, on się pytał kapłanów a oni mu że: rampa służyła do dostarczenia bloków kamiennych. Tu znowu Deniken nabija się z Herodota a egiptolodzy mają podzielone zdania, jedni mówią że tak mogło być, inni że rampa spiralna, a jeszcze inni o dźwigniach i sznurach . Spór jest w toku aż do dzisiaj.

W bardzo dobry sposób pan Wróblewski opisuje obyczaje i obrzędy w Egipcie, kult pogrzebowy że rodzina Cheopsa była pochowana niedaleko piramid co jest niepodważalnym dowodem na to że piramida ta należała do Cheopsa. Wprawdzie głównego bohatera nigdy nie odnaleziono ale tutaj nie w tym sęk. Teoria Denikena jest taka że Cheops przywłaszczył sobie tą już stojącą piramidę, w sposób taki jak pan Wróblewski pisze o Ramzesie który sobie podobno także przywłaszczył coś nieswojego. O postać Cheopsa panowie ci raczej by się nie spierali, tylko oto czy piramida to jego dzieło.
To tyle na razie, czytam dalszy ciąg, jestem dopiero na str. 15
Aha, było wcześniej o tym że Deniken nie podaje żródeł, a może komuś brakuje 2 ostatnich :D kartek książki?, ja je mam:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 1548b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 9c01d.html
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Paleoastronautyka”