Moje spojrzenie na "wampiryzm"

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

OK nie będziemy usówać, przynajmniej ja. Co do mojego spojżenia na temat wampiryzmu, to wiesz doskonale co to dla mnie znaczy. Wyjątkowość, zła i dobra jednocześnie. Błogosławieństwo i przekleństwo.


sorki,ale nie moglam się powstrzymać :oops:
Ostatnio zmieniony 2007-03-04, 19:31 przez Mawerick, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Pozabijam z miłą chęcią, tylko najpierw ktoś musi rzucić mitem.
Awatar użytkownika
..::Mothwoman::..
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 125
Rejestracja: 2006-04-15, 14:53

Post autor: ..::Mothwoman::.. »

Mity o wmapirach........ niezłym mitem jest Vlad Tepes vel. Dracula. A o nim można podyskutować w innym poście. :P :P :P :D :D
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Metmempsychosis, cóż co do podejścia, to niestety nie mam wyboru i muszę się nie zgodzić. Co do umiejętności się zgodzę. Ja wiem czy jesteśmy odpadami społeczeństwa? Jeśłi zaś poruszamy sprawy uzależnienia, to niektórzy nie mają wyboru. Owszem większość wamprów energetycznych i emocjonalnych dałoby się przerobić na zwykłych ludzi np. wizytą u dobrego bioenergoterapeuty, który potrafiłby przywrócić równowagę energetyczną organizmu. Jednakże są przypadki kiedy to nie działa i czy wtedy możemy to nazwać uzależnieniem?
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Dla mnie wampir jest to właśnie osoba która NIE MOŻE żyć bez pobierania energi od innych, w innym przypadku jest to prawdopodobnie emo, elf, albo inny syf. Patrząc na prawdziwe wampiry energetyczn e które spatkałem nie widze w byciu wampirem nic cudownego. Nie posiadały one żadnych cudownych umiejętności, owszem wampiry emocjonalne potrafiły częsciowo wpływać na uczucia innych, ale nie polegało to na tym że od tak "pstryk" i lubisz mnie, albo nienawidzisz, ani poprostu wywoływali emocje takie jak smutek, strach ale też i euforie. Dlatego nie czepiam się prwdziwych wampirów które są zmuszone do czerpania energii od innych, natomiast wrogość wzbudzają we mnie pijawy które robią to własnego wyboru wmawiając sobie że są wampirami.
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

lucius pisze:a bierzesz pod uwage fakt, ze wampiry emocjonalne rowniez moga nie miec wyboru?
Mówiąc o energetycznych miałem na myśli wszystkie wampiry
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Ta wypowiedź Eva unit 01, nie była może zbyt trafna, ale często jest tak, że wampiry emocjonalne czynią to co czynią z własnego wyboru. Jednakże istnieje coś takiego jak pośredni stan między emo i energetycznym. Uważam, że takie wampiry są naprawdę pozbawione wyboru.
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Mawerick pisze:Jednakże istnieje coś takiego jak pośredni stan między emo i energetycznym
Ja nie widze tu nic pośredniego, albo ktoś jest wampirem, i musi pobierać, albo ktoś jest emo i pobiera z własnej woli. Chyba że chodzi ci o emo którzy zabrneli tak daleko we wmawianu sobie że nie mogą już żyć bez pobierania energii od innych, ale do takich ludzi też raczej nie mam szacunku.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Chodzi mi o takie wampiry Eva unit 01, , które dokładnie nie potrafią oddzielić emocjonalności od pobierania energii. Pobierają ją da dwa sposoby i to im najlepiej wychodzi. Choć to o czym wspomniałeś jest też możliwe i częste. Z tym, że emocjonalne wampiry też często nie robią tego z własnej woli.
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Ja mówiąc energetyczne miałem na myśli też emocjonalne. Jakby na to nie patrzeć, choć z innego źródła one też czerpią energie od innych.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”