Odmienna religia?

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Sharp
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 60
Rejestracja: 2006-11-26, 19:50
Lokalizacja: Bytom (Śląsk)

Odmienna religia?

Post autor: Sharp »

No więc ja osobiście wierze we wszystko dużo widziałem dużo już poznałem.. Bo ja wierze w demony, a jak są demony to musi być przeciwieństwo.. I w tedy są anioły.. Ale coś musi być nad nimi ktoś musi nimi kierować.. same sobie "pracować niemogą" taki jakby szef i jest bóg ale znowu ktoś musi prowadzić diabłami i jest szatan.. Ale słyszałem o religi Awerstanej.. nie wiem nieprzepisze wam tego dosłownie ale według tej religi jest tak..

Boga nie ma szatana nie ma..
Demonów nie ma aniołów nie ma


Tylko są boszki.. Zwane Tarentami czy talentami.. a może inaczej i one czasem schodzą na ziemie i według nich Albert Ainstain jest takim Tarentem wszyscy znani ludzi co coś zrobili dla ludzkości są takimi boszkami.. Nieoceniłem jak się modlą ale chyba wogule to nierobią mam takiego jednego co wierzy w to..
Sharp
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 60
Rejestracja: 2006-11-26, 19:50
Lokalizacja: Bytom (Śląsk)

Post autor: Sharp »

Ja nie wiem ale juz ktos w nią wierzy może kto wie ale nadejdzie chwała tej religi :wink:
Sharp
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 60
Rejestracja: 2006-11-26, 19:50
Lokalizacja: Bytom (Śląsk)

Post autor: Sharp »

Może opowiesz dogłębnie o co ci chodzi? :D bo ja nieczaje może za ciemny jestem :P
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

A likwiduj - żeby nie było niczego :D
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Ano właśnie ;) ja wierzę w Krzysia Kononowicza, bo on nas naprawdę wyzwoli od tego wszystkiego.

No i ten sweterek... ;)
Raido_ordo_Dei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2006-06-27, 01:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Raido_ordo_Dei »

Ewusia - Ty serio myslisz ze poza przeciwnienstwami i dualizmem jest brak zycia? I ze masz jakies dziwne aniolki i inne stworki wyhalucynowane przez kosciol katolicki? Jesli tak to uwazam ze strasznie Cie swiat skrzywdzil... ale coz, to moj wniosek. Chociaz upierajac się przy swoim zaprzeczysz wielkim mistrzom zarowno zachodnich jak i wschodznic systemow, teoretycznie mozesz to zrobic ;)
Lavyrania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2005-08-28, 23:15
Lokalizacja: obłęd

Post autor: Lavyrania »

Sharp pisze: Tylko są boszki.. Zwane Tarentami czy talentami.. a może inaczej i one czasem schodzą na ziemie i według nich Albert Ainstain jest takim Tarentem wszyscy znani ludzi co coś zrobili dla ludzkości są takimi boszkami.. Nieoceniłem jak się modlą ale chyba wogule to nierobią mam takiego jednego co wierzy w to.
Na Bogów, nauczcie się najpierw porządnie ortografii, a później zajmijcie aniołkami i diabełkami :D:D:D

Lavy, miało nie być wytykania ortografii. Potem będę ciąć
- Spock
Ostatnio zmieniony 2006-12-07, 00:57 przez Lavyrania, łącznie zmieniany 2 razy.
nathan6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 2006-11-27, 02:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: nathan6 »

Odmienność religi okazuje się nie jest dla nas problemem. Potrafimy akceptować czy też tolerować istnienie odmiennych religii obok nas. Wielu z nas działa dalej i stara się poznać istotę różnych wierzeń lub religii. Wydaje mi się, że mamy często problem wewnętrzy, problem w co wierzyć, jaką drogę obrać. Od momentu narodzenia daje się nam drogę, po której nakazuje się nam koczyć bez możliwości sprzeciwu. Oczywiście miesięczne dziecko nie potrafi jeszcze werbalizować własnych myśli. Jednak kiedy stajemy się dorosłymi pozostajemy w narzuconych nam wcześniej wierzeniach. Zdobywając wiedzę często dochodzimy do wewnętrzego konfliktu - w co wierzyć.
Pozdrawiam Nathan.
Zuzupower

Post autor: Zuzupower »

Atakowanie innych religii nic nie daje ;> Ostatnio wierzę w równowagę i tolerancję dlatego uważam, że jak komuś anioły nie pasują to ma prawo do wierzenia w swoje teorie i przemyślenia. Czasami stają się one odrębną religią albo odłamem. Ta natomiast kojarzy mi się z ateizmem i nie jest niczym nadzwyczajnym ;p
Osobiście wierze w demony, diabły, duchy, duszki, skrzaty, elfy itd xDDD (troche się rozpędziłam)
Mamba

Post autor: Mamba »

nathan pisze:Odmienność religi okazuje się nie jest dla nas problemem. Potrafimy akceptować czy też tolerować istnienie odmiennych religii obok nas.
Nathanie nie bardzo się z Tobą zgadzam :? czyżbyś nie słyszał o braku tolerancji wśród wyznawców KK?
nathan6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 2006-11-27, 02:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: nathan6 »

Macie rację dlatego pszę, że potrafimy. Nie oznacza to jednak, że chcemy tolerować inne wyznania czy religie. Właśnie między innymi z tego powodu toczyliśmy i nadal toczymy różnego rodzaju wojny.
Pozdrawiam Nathan.
Mamba

Post autor: Mamba »

Nathan to smutne co napisałeś przynajmniej ja to tak odebrałam chociaż to prawda :( nie tolerujemy zazwyczaj innych wyznań :? mamy zakodowane , że najlepszą, jedyną, religią jest chrześcjaństwo.
nathan6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 2006-11-27, 02:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: nathan6 »

Mamba, zgadzam się z Tobą, że to co napisałem jest smutne. Myślę jednak, że musimy taką właśnie prawdę przyjąć. Tylko wtedy będziemy wiedzieć co chcemy zmienić na lepsze. Takie myślenie dodaje nam wszystkim sił i chęci by świat zmieniać, by zmieniać samych siebie.
Pozdrawiam Nathan.
P.S. Mam nadzieję, że wniosłem tym postem trochę optymizmu.
cinek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2007-01-04, 22:22
Lokalizacja: podlasie

Post autor: cinek »

ja uważam że nie ważne jest czy Boga nazwiemy Jezus czy Allach itp.. ważne jest to co robimy na co dzień.Jeżeli porównamy wszystkie religie świata to i tak dojdziemy do wniosków że wszystkie one sprowadzaja się do czynienia dobra a nie zła.Tylko musimy jeszcze na zdrowy rozsądek zdefiniować dobro i zło a wiem że tu są duże rozbieżności np źle pojmowany dżichad (święta wojna) muzułmanów ,którzy w większości są bardzo tolerancyjni i akceptują wiele religii ,ale są również fanatycy którzy zabijając "pogan" chcą dostać się do raju
nathan6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 2006-11-27, 02:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: nathan6 »

Cinek
Definiowanie dobra i zła jest bardzo trudnym i jest na forum taki temat. Wydaje mi się, że chęć zaspokajania naszego ego poprzez walkę, prowadzi do konieczności określenia co jest dobram, a co złem. Zgadzam się z Tobą, że wszystkie religie uczą nas miłości, a napewno nie prowadzą nas drogą walki. Często tzw. dogmatycy powadzą do poważnych wypaczeń przekazu, który niosą różne religie świata.
Idźmy, każdy z nas, swoją drogą, drogą miłości i poświęcenia, wtedy nieważnym staje się czy jesteśmy katolikami, muzułmanami, buddystami...
Pozdrawiam Nathan.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”