Wierzysz w reinkarnację?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
nefrethete
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2008-03-20, 23:01
Lokalizacja: ze światła

Post autor: nefrethete »

Voozie pisze: "No jest cos troche w tym tylko czy to że te dzicie cierpią w taki czy inny sposób znaczy ze sa nieszczęsliwe? Zyja... Jeśłi ktos je kocha i dba o nie uczy je miłości pokazuje świat to czemu ma to byc wielkie cierpienie?
Już o tym pisałam - ty naprawdę masz problem z rozumieniem tekstu. Powtórzę jeszcze raz:
Jeśli takie dziecko otoczone jest opieką i wsparciem innych to pewnie takie życie można uznać za udane. Gorzej jak urodzi się kaleką w biednym, kraju gdzie jeszzce ów kraj zamieszany jest w potyczki wojenne, rodziców nie ma przy tobie (np. zginęli) a inni mają cię głęboko w d...bo mają swoje problemy to wątpię że takie życie jest godne pozazdroszczenia.
Wiem że mając na uwadze reinkarnacje to to życie zapewne wniesie wiele do świadomości tej energii bowiem nabędzie ona tak trudne doświadczenie, które może znacznie podnieść jej świadomość. Jeśli jednak reinkarnacja jest mitem to czemu ma służyć tak trudny zywot i jaką tu widzisz sprawiedliwość?
Voozie pisze:Głodujące dzici w Afryce. A co nie głodowały wczesniej nim pojawiła się cywilizacja?
Takie rzeczy zawsze działy się na świcie... epidemie... fale głodu w europie.. nie przesadzajmy ...naturalna kolej rzeczy... balansu natury....ble ble bleeeeeeee
Oczywiście że głodowały, działy się jeszcze gorsze rzeczy - każdy o tym wie. Ale czy chciałbyś się zamienić z takim dzieckiem i mógłbyś powiedzieć że twoje obecne życie, które jest luksusowe w stosunku do egzystencji takiego dziecka, jest na tym samym poziomie? Przecież próbujesz mi udowodnić że marna egzystencja jest dobrem? Nię mówmy już o wymiarze duchowym doświadczenia bo ja sama napominam o tym za każdym razem (już mi się chce rzygać od tego powtarzania) a o aspekcie materialnym, które również dotyczy egzystencji człowieka...
Pisząc to nawiązuję do wypowiedzi:
De Ruyter pisze:Nie.
Nie wierzę.
Wolę przeżyć jedno życie - raz a dobrze.
Temat reinkarnacji jest naprawdę trudny do zrozumienia i wymaga od nas wglądu w całość egzystencji a nie w poszczególne elementy czy jednostki. Najłatwiej zatem powiedzieć "nie, nie wierzę w reinkarnację" bo zwykle jesteśmy obserwatorami z jednego pkt odnesienia jakim jest nasza jednostkowa świadomość.
Wspomninany wcześniej E.Cayce był głęboko wierzącym katolikiem. Jak wiadomo wiara katolicja nie uznaje reinkarnacji co też za pewnik przyjłał Cayce. Jakież było jego zdziwienie kiedy w czasie swoich słynnych odczytów zrozumiął że reinkarnacja jest nieodłącznym elementem planu wszechświata. Bo on poprzez swoje odczyty mógł spojrzeć z szerszej perespektywy - nie jako E.Cayce ale jako element wszechświadomości.
nefrethete
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2008-03-20, 23:01
Lokalizacja: ze światła

Post autor: nefrethete »

Voozie pisze:I jeszcze raz przepraszam. :*
Ok :) . I ja nie chciałam być odebrana jako niemiła ale trudne tematy tworzą czasem trudne dyskusje w których nie raz do głosu dochodzą niechciane emocje.
Ważne, że poruszane są takie tematy (jak dla mnie ważne), gdzie można zweryfikować wiedzę uczestników forum i zawsze można się czegoś nauczyć lub spojrzeć na zagadnienie z innej perespektywy.
paranormal
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-28, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Re:

Post autor: paranormal »

Ivellios pisze:W mitologii greckiej jest coś takiego, że umarli, aby odpokutować za swoje grzechy i aby zapomnieć o swoim poprzednim wcieleniu, piją z Rzeki Zapomnienia i wracają na ziemię. To chyba Platon czy Sokrates zapisał, nie pamiętam dokładnie.
Wtedy grecy nie znali pojęcia 'grzech' ;)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: Darnok »

Oj znali, Paranormal, znali. Prawie w każdej religii istnieje kara za czyny postrzegane przez społeczeństwo jako złe.
paranormal
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-28, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: paranormal »

chodzi mi o pojęcie 'grzech'
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: Darnok »

No przecież piszę. Wystarczyło sprawdzić w pierwszym lepszym słowniku on-line...
peccatum
Hitmanx
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2008-11-09, 10:47
Lokalizacja: Mędrzechów

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: Hitmanx »

Ja nie wierzę w takie głupoty (bez obrazy do tych co wierzą)
Po co mi wiara że kiedyś byłem szczurem czy pasikonikiem wole myśleć że od zawsze byłem ludziem.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: Sothis »

W reinkarnację nie wierzę. ( Czy ja w cokolwiek wierzę? ;])
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: Sothis »

Jeżeli chciałeś czegoś dowieść tą wypowiedzią to Ci niestety nie wyszło. ;]
Wendigo
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2008-12-09, 00:16
Lokalizacja: Strefa Mroku (Stolarzowice)

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: Wendigo »

Jak najbardziej na nie. Czemu??? Jakoś nie wydaje mi się żeby istniało piekło/niebo/kolejne wcielenia itp. Zwierzę w które wchodzi dusza ludzka, powinno być rozumne, wiem, że dusza to nie rozum, ale w takim razie nie da się stwierdzić czy w danym zwierzaku spoczywa ludzka dusza, i dla mnie jest to bezsens, wymyślony po to by dzieci nie wyrywały muchom skrzydełek, bo ,,to może być dziadek!!!!", a dorośli też się tego trzymają.
jager3223
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-10-31, 21:09

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: jager3223 »

Większość z was stara się udowodnić istnienie reinkarnacjii. A spytajcie się rabina, księdza, mnicha(?) żeby udownił że jego wierzenia są prawdziwe. Napewno odpowie, i pokaże wam jakiś "dowód". Osoboście nie zastanawiałem się tak nad moim życiem pośmiertnym na jakąś większą skale, bo nie mam na to żadnych nie podważalnych dowodów, tylko przypuszczenia. Co będzie, to będzie. Ja będe się stosował do swoich poglądów i do swoich spostrzeżeń(wg. mnie to najlepsze wybór), a nie brał wszystkiego na gotowca od "nauczycieli religijnych".
ross2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 2008-12-18, 20:17
Lokalizacja: Debica
Komentarze: 4

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: ross2 »

nie wiem , czy tak naprawde wierze w reinkarnacje, ale czasami wydaje, ze juz bylam na tym swiecie ;) i ze chodzilam bo takie przeblyski mam. Jestem tu nowiutka na tym portalu i jak ktos nie wie, to jezdze na wozku inwalidzkim. Mam tez odczucie , ze bylam czarna klaczka , albo koniem :)
cateleon
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2008-12-23, 14:00
Lokalizacja: wszechświat

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: cateleon »

Reinkarnacja jest bardziej sensowna od założenia, że jej nie ma. Bo przecież istnienie tworzy swoisty krąg, nie zaczyna się od niczego i nie kończy się na niczym. Dusza podobno przemieszcza się pomiędzy ciałami do tej pory, aż zrozumie wszystkie rzeczy wszechświata. Byłoby niepojęte, że dusza ludzka odchodzi razem z ciałem; Skoro jest nieśmierterlna, to musi trwać.
Angelique Papillon
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2008-12-23, 18:38

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: Angelique Papillon »

Nightwalker, nie masz racji. Czytałam artykół na paranormalium, o wspomnieniach i naszej pamięci. Ponoć nasze wspomnienia zachowane są nie tylko w mózgu, ale w każdej cząstce naszego ciała. Ja osobiście wierzę w reinkarnację, gdyż jest to (przynajmniej według mnie) najbardziej prawdopodobne z wierzeń w to co stanie się z nami po śmierci. Myślę też, że mamy pewne doświadczenia z poprzednich wcieleń np takie, że jednych przedmiotów w szkole uczy nam się łatwiej niż innych. Być może to wynika właśnie z tych doświadczeń życiowych? Przecież mówi się, że człowiek rodzi się humanistą, lub o rozumie ścisłym. Pewne rzeczy w naszym życiu takrze robimy bez większego wysiłku, a mówie tu o pewnych talentach. Naprzykład malowanie. Jedni mają to wrodzone, inni choćby ćwiczyli, nie dorównają osobą posiadającym ten dar. Dla mnie logiczne jest, że doświadczenia z poprzednich wcieleń przekładają się na nasze obecne życie. Wierzę w reinkarnację.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: Sothis »

Darnok, peccatum to słowo łacińskie, nie greckie ;]

Angelique- Dziwny tok rozumowania. ;]
ross2 pisze: Mam tez odczucie , ze bylam czarna klaczka , albo koniem :)
Ciekawe czym się to przejawia ;]
Angelique Papillon
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2008-12-23, 18:38

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: Angelique Papillon »

Może i dziwny ale dla mnie jest to logiczne. :P
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”