Pytanie

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią

Zasmakowałe¶ kiedy¶ w krwi

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Pytanie

Post autor: Crowley »

Ja czasem po dobrym filmie, chciałem być wampirem. Ale raczej mieć jego moce a nie pić krwi, bo nie lubie uzależnień ( jakoś tak nie lubie jak mnie coś na tej ziemi trzyma ).
GoNzo
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2009-01-18, 11:54
Lokalizacja: MMz

Re: Pytanie

Post autor: GoNzo »

Hmm zaznaczyłem tak gdyż jak jakaś rana jest albo wargi krwawią to wiadomo trochę się zasmakuje :>
Ciura
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-12, 17:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Pytanie

Post autor: Ciura »

pilem krew (moją) i mi bardzo smakowała! ale wyrozłem z tego i tera raczej nie sięgam po krew tylko po winko :P
Ciura
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-12, 17:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Pytanie

Post autor: Ciura »

Nikt tu nie mówi że jesteśmy wampirami! A jak wcześniej wspomniałem wolę wino od krwi!
Ciura
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-12, 17:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Pytanie

Post autor: Ciura »

no wiesz wampiry to nie tylko człekokształtne wysysające z tętnicy krew, zmieniające się z nietoperze, byty które zabijają promienie słońca! są też wampiry energetyczne (często nieświadome tego) więc osoba pijąca krew to raczej kanibal (jak ktoś tu wcześniej mądrze wspomniał).
Ragnarok
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 134
Rejestracja: 2009-01-08, 00:55

Re: Pytanie

Post autor: Ragnarok »

Jeżeli wierzymy już w wampiry energetyczne to myślę , że tak samo możemy przyjąć istnienie sangów czyli wampirów spożywających krew . W końcu krew ma spore właściwości energetyczne o czym przekonali się już starożytni magowie ( ofiara z krwi) wypowiedź nawiązująca do postu Ciura :] ale zgadzam się z Syntheticiem , że w gronie współczesnych wampirów znajduje się wielu pozerów robiących dużo hałasu.
Ciura
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-12, 17:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Pytanie

Post autor: Ciura »

picie krwi to raczej KANIBALIZM a nie wampiryzm!
Ragnarok
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 134
Rejestracja: 2009-01-08, 00:55

Re: Pytanie

Post autor: Ragnarok »

Kanibalizm ostre słowo , prędzej użyłbym terminu fetyszyzm , jeżeli nie bierzemy już pod uwagę sfery sacrum :]
Ragnarok
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 134
Rejestracja: 2009-01-08, 00:55

Re: Pytanie

Post autor: Ragnarok »

Cóż może nie odczułeś skutków bo nie jesteś wampirem :p
Ragnarok
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 134
Rejestracja: 2009-01-08, 00:55

Re: Pytanie

Post autor: Ragnarok »

Czym jest wampir zostało już chyba wyjaśnione i nie ma sensu tłumaczyć tego na nowo i na pewno nie ma to nic wspólnego ze spaniem w kryptach jak mówisz . Natomiast co do picia krwi to trudno mi się wypowiadać ponieważ nigdy z takiego sposobu czerpania energii nie korzystałem . Czystych sangow nie ma są to hybrydy najczęściej z psi więc picie krwi jest kwestią wyboru każdego wampira i z różnych źródeł wiem , że jest to sposób na energetyzację równie dobry jak nawiązywanie astralnych linków czerpanie energii z emocji czy seksu. Picie krwi to pewnego rodzaju symbol i rytuał nawiązywanie to wampirzej tradycji i pewnego sposobu bycia . Nie należę do tego grona więc może ktoś lepiej to wytłumaczy niż ja :]
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Pytanie

Post autor: zalewa »

Według mnie każdy kiedyś posmakował swojej krwi w dzieciństwie.
Osobiście nie mam pragnienia picia krwi ponieważ nie smakuje mi:)
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: Pytanie

Post autor: wilku11 »

Nie czuję pragnienia krwi, posmakowałem tylko swojej. Rozumiem że między wierszami należy czytać że jak komuś smakuje to uważa się za wampira. Ich populacja rośnie w zastraszającym tempie. Tak krwiopijców jak i wampirów energetycznych. Nie wiem czy zacząć się bać czy biegać z pękiem osikowych kołków po ulicach. Picie krwi w większej ilości to po pierwsze może mieć szkodliwy wpływ na pijącego. Jeśli ktoś uważa się za nosferata to picie krwi dodające mu siły może być wynikiem swoistego placebo. Nie spotkałem szczerze nikogo podającego się za wampira oko w oko tym bardziej nie maiłem okazji z komuś takim porozmawiać więc nie mam o tej subkulturze większych informacji z pierwszej ręki. Niech sobie piją krew jak sprawia im to przyjemność ale nie wierzę że bez niej coś im się stanie...
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: Pytanie

Post autor: wilku11 »

Jasne, a potem jechać na darmowe, dożywotnie wakacje w pluszowym pokoju bez klamek. :P
Niech stereotyp wampira wreszcie upadnie, bo to jest już naprawdę śmieszne.
Kurcze Kira nie zauważyłeś w mojej wypowiedzi "odrobinki" złośliwości??? :)
Wiem na czym polega stereotyp naszego wampira i współczesne "wampiry" (które z definicji nie powinny być wampirami). Tylko jak już tyle tych wampirów jest to się niedługo ich łowcy pokażą. Bo każdy musi mieć swojego wroga np. wszechpolak Żyda,
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”