Czy modlicie się do Boga, Aniolow lub Mistrzow?

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Czy modlicie się do Boga, Aniolow lub Mistrzow?

Post autor: Titania (usunela konto) »

Wiele teorii opowiada, ze modlitwa obojetnie w jakiej formie, medytacji lub wyuczonych się na pamiec "zdrowasiek" wplywa korzystnie na nasza psychike. Sigmund Freud (stworzyl Psychoanalize) piasal juz na ten temat, ze czlowiek szuka w Bogu obrazu ojca, kogos z kim moglby porozmawiac, zwierzyc się lub spytac o rade.
Wiele ludzi twierdzi tez, ze modlitwy ich zostaja tez wysluchane.

Na angielskich i niemieckich stronach internetowych mozna zauwazyc tez wiele informacji o mistrzach, takich jak El Morya, Serapis Bey, Maria, Saint Germain itd. Przez reinkarnacje osiagneli oni stopien mistrzowski. Kazdy mistrz odpowiedzialny jest za jakis promien swiatla:
Saint Germain ma na przyklad fioletowy plomien swiatla, ktory sluzy do transformacji.
Podobno modlitwy o pomoc do konkretnego mistrza przynosza efekty. Mozna tez znalezc wiele channelingow/ przekazow od mistrzow. Do tego jestem troche skeptycznie nastawiona.

Prosic o rade lub wsparcie mozna takze Anioly: np. Uriel odpowiedzialny jest za sprawiedliwosc, Gabriel pomaga w rozpoznaniu naszego celu, naszej karmy....itd.
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Jak to kiedyś napisano ;) istnieją trzy formy rozmowy z Bogiem (ogólnie bytem/bytami wyższymi): kontemplacja, medytacja i modlitwa :) u mnie dwa pierwsze są na niezłym poziomie ;) a trzeci sporadycznie, ale wszystkie trzy z niezłym skutkiem.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Jeśli o mnie chodzi, to modlę się tylko do Boga ;)

A właśnie, czy można przez modlitwę typu "Ojcze nasz" lub modlitwę ułożoną przez siebie wysyłać pozytywną energię w stronę osoby, w intencji której akurat tą modlitwę odmawiamy :?:
Mamba

potężne modlitwy

Post autor: Mamba »

Odpowiem tak; myśl :arrow: słowo :arrow: energia tak więc modlenie się w czyjejś intencji powoduje kierowanie pozytywnej energii również w stronę osoby za, którą się modlimy.

Kiedyś na forum jedna z moich koleżanek umieściła modlitwę twierdząc, że energetycznie potęga tej modlitwy jest olbrzymia więc wklejam ją tutaj być może ktoś z niej skorzysta, komuś pomoże...

"Z PUNKTU WIDZENIA ENERGETYKI POWODUJE NATYCHMIASTOWE CUDA i nie trzeba się w nią "wczuwać". wystarczy głośno przeczytać. ja osobiście trzymam tą modlitwę pod poduszką, normalnie śpię na niej" . To komentarz do tej modlitwy osoby, która ją polecała.


JAM JEST ŚWIATŁEM

JAM JEST światłem, płonącym światłem
Promiennym światłem, potężnym światłem.
Bóg spala ciemność we mnie
Przemieniając ją w światło

JAM JEST dziś ogniskiem Centralnego Słońca
Przepływa przeze mnie kryształowa rzeka
światła żywa fontanna,
której naznaczyć nigdy nie mogą
myśl ludzka ani uczucie.

JAM JEST przybytkiem boskości
ciemność która mnie wykorzystywała
pochłonięta jest przez potężną rzekę
światła którą JAM JEST

JAM JEST JAM JEST JAM JEST ŚWIATŁEM
Żyję, żyję ,żyję w świetle
JAM JEST światła pełnym wymiarem
JAM JEST światła najczystszym zamiarem
JAM JEST światłem, światłem, światłem
Zalewającym świat dokądkolwiek idę
Błogosławiącym, potęgującym i głoszącym
cel niebieskiego królestwa.
Nephesh

Post autor: Nephesh »

:) sam fakt, że zapewne wiele osób podświadomie zarejestrowało fakt tego, że stwierdziłąś iż jest bardzo potężna energetycznie ;) zapewne przyczyni się do sporej skuteczności u nich :)
Mamba

Post autor: Mamba »

Sam fakt napisania o czymś /czyt.modlitwa/ nie powoduje raczej, że natychmiast w to zaczynamy wierzyć, więc wątpię czy kogoś przekonałam na tyle by uwierzył :roll:

Mnie osobiście akurat ta modlitwa nie przekonuje, nie trafia do mnie, ale być może komuś się potwierdzi to co napisałam o niej - zadziała :)
Nephesh

Post autor: Nephesh »

:) celowo napisalem zarejestrowane tzn. uznane :P bo też jeżeli ktoś nie uzna tego za prawdziwe :) nie będzie dla niego ani trochę ;) a dodam jeszcze, że dla osób wierzących w skuteczność modlitw tego typu polecam książkę pt. Modlitwy do świętych uzdrowicieli wydaną przez hmm... nie pamiętam kogo ;P ale taka mała książeczka będąca zbiorem modlitw różnych ;)
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

Ja potrafie się wczuc w ta "modlitwe", ktora podala Mamba. Sa w niej same pozytywne sugestie:)).
Znam jeszcze pare innych inwokacji (tak to nazywam), sa inwokacje zlaczonych czakr, inwokacje swiatla, wody, jednosci, itd. Pracuja z nimi wyslannicy swiatla.

Inwokacjami podnosimy wibracje, jak napisala juz Mamba. Ja medytuje przy pomocy inwokacji.
Mamba

Post autor: Mamba »

Tytanio :mrgreen:
prosimy o przykłady zamieść coś z tego o czym piszesz co być może pomaga Ci :D
jeżeli pomaga Tobie być może pomoże też komuś kto szuka w modlitwie pomocy, wparcia, wskazówki :roll:




Wiem, że to offtopic,ale trudno musicie mi wybaczyć :(
witam Cię baardzo cieplutko na naszym forum Tytanio :mrgreen:
Dziewczyny chyba zaczynają być górą :mrgreen:
a może nie :roll:
Awatar użytkownika
Wedrowiec00
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-08-30, 21:27

Post autor: Wedrowiec00 »

Bezpośrednim łącznikiem danym nam do pomocy ( kontaktu ) , wysłuchiwania modlitw ( próśb ) , jest nasz Anioł Stróż ( niższe Ja w Hunie ), podświadomość u Freuda . Jest to "bezposrednie przełożenie " i tu należy się zwracać .Ale Bóg i tak stwierdza ,że On jest w ostatecznym rozrachunku realizatorem wszystkich naszych próśb ( choć nie zakazuje zwracania się do bytów " posrednich " ) - tak BG ( Bhagavad Gita ). To da się logicznie wytłumaczyć , skoro wszystko jest Bogiem wszechogarniającym .Ale nasza religia - chrześcijaństwo ,odsuwa Boga na plan drugi , poprzez stwierdzenie ,że droga do niego wiedzie przez Chrystusa. Modlitwa to szukanie Boga w swoim wnętrzu ( podobnie jak medytacja , czyli nasłuchiwanie Boga ).Najwazniejszy jest stan ducha .W zasadzie sam " stan ducha " jest już modlitwą .To czym "promieniujemy" w danej chwili , co wyrażamy swoim nastrojem , nastawieniem do swiata .Dlatego super ważną sprawą jest bycie spokojnym ( zrównowazonym wewnętrznie ) , kiedy to mamy w sobie spokojny i niezakłócony przepływ boskiej energii . Jak tego nie ma , to wszelkie modlitwy zdaja się na nic. Pozdrawiam . W00

[ Dodano: 2005-09-08, 09:18 ]
Droga do Boga przez Chrystusa - należałoby rozumieć jako osiągnięcie " stanu ducha Chrystusa ", co mozliwe jest dla każdego człowieka - cytat :" wy też możecie to czynić "...Przy takim rozumieniu wszystko staje się prostsze .
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Przy okazji co do modlitw ;) tutaj podaję ciut zmienioną wersję Ojcze Nasz przez co jej wibracje bardzo wysokie (modlitwa sama w sobie posiadała wyskie wibracje, ale ostatnie zdanie jako jedyne miało bardzo niskie). A oto wersja z ksiazki pt. "Modlitwy do świętych Uzdrowicieli" wydanej przez studio astropsychologii :) sami przetestujcie i uznajcie czy jest skuteczna (i przy okazji pamiętajcie o intencjach):

"Ojcze nasz, który jesteś w niebie, święć się imię Twoje. Przyjdź królestwo Twoje. Bądź wola Twoja jak w Niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. Osłaniaj nas przed pokuszeniem i bądź dla nas zbawieniem. Amen."

Dobra do stosowania przed sesjami uzdrowicielskimi, egzorcyzmami itp. ;) jakby ktoś się tym zainteresował to o wiele więcej znajdzie w ksiazce.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Titania pisze:lub wyuczonych się na pamiec "zdrowasiek"
przeciez to jest mantrowanie

z bytami wyzszymi kontaktuje się jedynie jak mam do nich jakis "interes" - czytaj probowalem cos zalawtic po ziemsku i nie wyszlo i odwoluje się do magii bardziej skomplikowanej od sigili i servitorow. Jednak nadal uwazam ze byty wyzsze zyja w nieswiadomosci
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

Jak odnosisz sukcesy z sigili i servitorami to powodzenia:) dobrze, ze o tym tu wspomniales. Masz racje to tez rodzaj modlitw jak mantrowanie.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Titania pisze:Jak odnosisz sukcesy z sigili i servitorami to powodzenia:)
Dziekuje :-) Ale sigile i servitory to chyba najprostrze zeczy w Sztuce.
Spooky

Post autor: Spooky »

Titania pisze:Wiele teorii opowiada, ze modlitwa obojetnie w jakiej formie, medytacji lub wyuczonych się na pamiec "zdrowasiek" wplywa korzystnie na nasza psychike. Sigmund Freud (stworzyl Psychoanalize) piasal juz na ten temat, ze czlowiek szuka w Bogu obrazu ojca, kogos z kim moglby porozmawiac, zwierzyc się lub spytac o rade.
Wiele ludzi twierdzi tez, ze modlitwy ich zostaja tez wysluchane.
Czy są wysłuchane? Wiele zależy od tego czy ich fizyczny ojciec ich słuchał. Owszem, ponoć działa korzystnie, uspokaja, przedłuża życie o kilka lat (jeśli modlimy się regularnie). Często przecież, nawet nieświadomie zanim podejmujemy decyzję zastanawiamy się co Ktoś zrobiłby na naszym miejscu. Ten Ktoś występuje wtedy w roli Anioła, Opiekuna, Mistrza, Boga, itp.
Ivellios pisze:A właśnie, czy można przez modlitwę typu "Ojcze nasz" lub modlitwę ułożoną przez siebie wysyłać pozytywną energię w stronę osoby, w intencji której akurat tą modlitwę odmawiamy Question
Wątpię czy to ktoś potwierdzi. Ale jeśli uważasz że to jest możliwe, to ta energia działa jak bumerang i wraca do Ciebie. Czyli jeśli modlisz się za kogoś, to uważasz, że poprawiasz tym samym jego stan zdrowia. Dzięki temu wierzysz, że również ktoś za Ciebie będzie się modlić co poprawi twój stan zdrowia, bo WIARA CZYNI CUDA i NIE MOŻE BYĆ ŚLEPA... Tym samym podsuwając sobie uzasadnienie, ja mu to potem ktoś mi, masz szanse na lepsze samopoczucie.
Ale się rozpisałem :P

[ Dodano: 2006-02-24, 21:36 ]
Kontemplacja i medytacja jest to samo:
http://swo.pwn.pl/haslo.php?id=14571
Lilith

Post autor: Lilith »

LittleSpooky pisze:Czyli jeśli modlisz się za kogoś, to uważasz, że poprawiasz tym samym jego stan zdrowia. Dzięki temu wierzysz, że również ktoś za Ciebie będzie się modlić co poprawi twój stan zdrowia, bo WIARA CZYNI CUDA i NIE MOŻE BYĆ ŚLEPA... Tym samym podsuwając sobie uzasadnienie, ja mu to potem ktoś mi, masz szanse na lepsze samopoczucie.
Niekoniecznie...Zdarzało mi się modlić o czyjeś zdrowie lub szczęście i wcale nie myślałam wówczas o tym, by ta osoba kiedyś się za mnie pomodliła...A co jeśli ktoś się modli za zdrowie ateisty - przecież wtedy jest pewne, że ten ateista się za niego nie pomodli :D
Spooky

Post autor: Spooky »

Lilith pisze:Niekoniecznie...Zdarzało mi się modlić o czyjeś zdrowie lub szczęście i wcale nie myślałam wówczas o tym, by ta osoba kiedyś się za mnie pomodliła...A co jeśli ktoś się modli za zdrowie ateisty - przecież wtedy jest pewne, że ten ateista się za niego nie pomodli Very Happy
Nie rozumiesz. Chodzi o wiarę w zasadę, że wszystko co robisz powraca do Ciebie (po trzykroć, zależne od wersji). Przecież ktoś może wziąć przykład z Twojej modlitwy za ateistę i się pomodlić np. za Ciebie. Jeśli Twoja podświadomość tego nie oczekuje, to albo o tym nie wiesz, albo modlisz się "za free". Zresztą kobiety to "dawczynie", więc wierzę że możesz to robić nic nie oczekując w zamian. :D
Nie rozumiem cię, w życiu nie ma nic za darmo.
Awatar użytkownika
Wedrowiec00
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-08-30, 21:27

Post autor: Wedrowiec00 »

Na czym polega prawdziwa modlitwa. Jakie są Twoje doswiadczenia w tej materii ? Podziel się z nami . Zapraszam . Wedrowiec00 :D
bialykruk

Post autor: bialykruk »

Ja się nie modlę , dla mnie to tylko czyste wygadanie się z własnych problemów.
Awatar użytkownika
Wedrowiec00
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-08-30, 21:27

Post autor: Wedrowiec00 »

Nie wierzysz , że " po drugiej stronie " zostaniesz wysłuchany ? A jak będziesz miał bardzo duże klopoty ? Czy wtedy nie zaczniesz prosić ? Nie czujesz potrzeby "mówienia " ?... :D
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”